Skip to content

KEÇİ ne anlama gelmektedir?

23 de Haziran de 2021

Görünüşe göre “KEÇİ” sadece hayatını bir çiftlikte ya da dağ yamacında geçiren bir hayvanı tanımlamak için kullanılan bir kelime değil. Hayır, bu kelime de aslında bir kısaltmadır. GOAT şu anlama gelir:

Tüm zamanların en iyisi.

Bu, günlük yüz yüze konuşmalarda duyabileceğiniz nispeten popüler bir ifadedir.

KEÇİ Nasıl Kullanılır?

GOAT, genellikle bir şeyi veya birini kendi liginde veya kategorisinde mutlak en iyi olarak tanımlamak için kullanılan bir kısaltmadır. Bir şeyi veya birini benzer niteliklere, özelliklere, başarılara veya becerilere sahip herhangi bir şeyle veya herhangi biriyle karşılaştıracak olsaydınız, o veya yine de bir numara olurdu. Pek çok insan GOAT’u bir şey veya en iyi olduğunu düşündükleri biri hakkında kendi bakış açısından paylaşmanın bir yolu olarak kullanır. Başka bir deyişle, GOAT kullanımı genellikle öznelliğe dayanmaktadır. KEÇİ aynı zamanda içinde bulunulan anda duygusal bir tepkiyi tetiklediğinde genellikle abartılı bir anlamda kullanılır. Belirli bir şey veya kişiyle ilgili bir şey sizi yeterince etkilediyse, onların “tüm zamanların en iyisi” olduğunu söylemekten ilham alabilirsiniz – bilinçaltında benzer şeyler veya aynı derecede iyi (veya daha iyi) olan başka şeyler veya insanlar olduğunu bilseniz bile. .

KEÇİ’nin Şaşırtıcı Kökeni

“Bütün Zamanların En İyisi” olan GOAT kısaltması, orijinal olarak rapçi LL Cool J tarafından 2000 yılında sekizinci albümünü adlandırırken ortaya çıktı. kısaltmadır ve evcilleştirilmiş bir çiftlik/vahşi dağ hayvanını tanımlamak için kullanılan bir kelime değildir.

GOAT’ın Nasıl Kullanıldığına İlişkin Örnekler

örnek 1

1 numaralı arkadaş metni: “Hey, dün geceki maçı ve son 3 dakikayı yakaladın mı?! Destansıydı!!!“Arkadaş #2 metni:”Evet dostum, Johnson KEÇİ!!!!” Bu ilk örnekte, iki arkadaş bir spor etkinliğinden bahsediyor. 2. Arkadaş, oyunculardan birini GOAT, belki de heyecan verici ve olumlu bir sonucun abartılı bir sonucu olarak tanımlıyor.

Örnek 2

Bir arkadaştan Facebook mesajı: “Yeni profil resminin GOAT olduğunu söylemek istedimBu örnekte, bir Facebook kullanıcısı, birine iltifat etmenin bir yolu olarak GOAT kullanıyor. Ayrıca, asıl kısaltmadan önce “the” kelimesini bu kelimeden çıkarmayı seçiyorlar.

Örnek 3

Twitter tweet’i: “Popüler olmayan görüş: Gerçek TV söz konusu olduğunda Bachelor, GOAT’tır.” Bu üçüncü örnek, GOAT’ın sadece bir fikri paylaşmak için nasıl kullanılabileceğini açıkça göstermektedir. Diğer insanlar kendi bakış açılarına göre aynı fikirde olmayabilir.

Örnek 4

Bir arkadaştan gelen metin: “Kusura bakmayın kahve randevumuzu tamamen unutmuşum. Yanlışlıkla takvimimde yanlış aya planladığımı fark ettim… çünkü keçi benim…” Bu son örnek, GOAT’ın alaycı bir şekilde nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Bu arkadaş programında bir hata yaptı ve bir buluşmayı kaçırdı, ardından mizahi bir etki için hata yapan KEÇİ olarak tanımladı.

Birinin Kısaltma mı yoksa Hayvan mı Demek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

GOAT, İngilizce’de de normal bir kelime olan garip kısaltmalardan biridir. Hemen hemen herkes bir keçinin gerçekte ne olduğunu bilir ve beyniniz, kısaltmayı düşünmeden önce otomatik olarak onu hayvan olarak tanımlayabilir. Ama ya ne anlama geldiklerini söyleyemezseniz? Bu işaretleri arayın:

  • Büyük harfle yazılmış.
  • Hemen önünde “the” kelimesi kullanıldı.
  • Her harften sonra nokta var.
  • Bir şeye veya birine referans olarak kullanılır.
  • Kullanan kişi etkilenmişe benziyor.

GOAT içeren bir yorumda yukarıdaki niteliklerden herhangi birini tanımlayabilirseniz, kısaltma olarak kullanılma ihtimali vardır. Bir sonraki testiniz, en az bir kez kısaltmayı göz önünde bulundurarak okumayı ve ardından hangisinin daha anlamlı olduğunu belirlemek için hayvanı göz önünde bulundurarak tekrar okumayı içermelidir.