Skip to content

Kinda Funny’dan Andy Cortez, Twitch’te Kendi Komedi Alanını Oyuyor

20 de Temmuz de 2022

Şans, Andy Cortez adında bir delikanlı. Kinda Funny solisti, destekçileri için video oyunları oynayarak Twitch alanında kendine bir yer edindi ve ısırma zekasının, kalkık bir kaşın ve ortaya çıkacak doğaçlama komedi pirzolalarının gücünü kullanarak yukarı doğru yörüngesine devam etmek istiyor. Cumartesi gecesi canlı utanmak.

“Komedi benim için bir kaçış biçimidir. Acıya gülmenin ve hayatında her ne ile uğraşıyorsan ondan uzaklaşmanın bir yolu. Benim için birçok insan böyleydi. Bunu asla ummazdım.” Artık insanlar için o kişi olduğum bir yerde olmak” dedi hayateli ile yaptığı bir telefon görüşmesi sırasında.

Kısa Bilgiler

  • İsim: Andy Cortez
  • Yaş: 33
  • bulunan: San Francisco, Kaliforniya
  • rastgele zevk: Esnaf bir animatör olan Andy Cortez, geliştirici profesyonel yıllarını oyun geliştiricisi olarak, oyunun efsanevi yaratıcısı tarafından kurulan bir geliştirme şirketi olan Portalarium için oyunlar yaratarak geçirdi. Ultima dizi, Richard Garriott.
  • Alıntı: “Yeterince yetenekliysen ve çok çalışırsan, muhtemelen istediğini elde edersin.”

Evden Pharr

Cortez, Rio Grande Vadisi’ndeki küçük sınır kasabası Pharr, Teksas’ta doğup büyüdü. Gururlu bir Meksikalı-Amerikalı ailenin soyu, ebeveynlerinin, büyürken yaratıcı hayallerini ve ilgi alanlarını beslerken, onu sağlamak için çok çalıştığını belirtiyor.

Flama, bölgede yaygın olmayan bir şey söylüyor. “Gerçekten destekleyici, ancak yine de gerçekçi ebeveynlere sahip olduğum için her zaman çok şanslıydım. Gökyüzünde fazla pasta olmamı istemediler, ancak içimde her zaman bu yaratıcı hataya sahip olduğumu fark ettiler” dedi. “Daha fazlasını yapmak için bu dürtüye sahip olduğumu her zaman fark ettiler ve bunu ve sanat okulunu sürdürmek ve çözmek istediğimi söylediğimde son derece destekleyici oldular.” O zamanlar komedi ve sanat ana ilgi alanlarıydı. Efsanevi komik adamlar Chris Farley ve Jim Carrey’in komedi tarzlarından memnun kalırken aynı zamanda eskizlere olan ilgisiyle sanat becerilerini geliştirdi. Her şeyden önce ayakta duran neydi? Video oyunları. “Video oyunları benim için tüm bunları başlattı.

Yaratıcılığım için bir tür atlama noktası. Zelda Efsanesi gösterdi, vay bu harikaydı. O zamandan beri, her zaman soygun karakterler ve irfan parçaları yapıyordum. Kendi oyunumu yaptım. Kötüydü. Her zaman üzerinde kendi bükümüm olan orijinal ürünün tıpkıbasımıydı” dedi.

Andy Cortez'in canlı yayındaki ekran görüntüsü.

Game Grumps ve YouTube, genç ergenliğinde animasyon ve içerik oluşturmaya olan ilgisini başlatan ilham kaynaklarıydı. İrfan inşa etme ve karakter tasarımına olan çocukluk takıntısıyla birleşince, tüm bunlar onu Austin Sanat Enstitüsü’ne götürdü. Sonunda popüler video prodüksiyon şirketi Rooster Teeth’te ekibe katılmadan önce oyun geliştiricisi olarak çalıştı. Hayalindeki işe sahipti, ama yeterli değildi. Müstakbel yayıncı, Rooster Teeth’teki oyun geliştirmenin ön cephesine daha fazla geçerek geliştirdiği bazı cana yakın becerileri esnetmek istedi.

Yukarıya Gülmek

T-shirt tasarımlarıyla tanınan Kinda Funny’nin uzun süredir hayranı olan Cortez, daha samimi bir kurumsal ortam ve daha yeşil otlaklar arayan Rooster Teeth’den ayrıldı. Kinda Funny’da, oyun geliştirmeden, içindeki eski tiyatro çocuğunun gelişmesine izin verebileceği içerik üretimine geçti.

Şirket, Cortez’e ve vizyonuna güvenerek, akış içeriğini uygulamalı bir yaklaşımla yönetme konusunda ona özgürce izin verdi ve Şubat 2018’de çıkış yaptı. Cortez, yedekte yerleşik Kinda Funny müdavimleri ile hemen başarıya gidiyordu. Ara sıra iş arkadaşı görünümüyle kendi tek kişilik şovu olarak hizmet veren Andy Cortez akışı, genellikle günlük Kinda Funny içeriğine daha yakındır.

Olumlu bir şekilde temsil etmek beni çok gururlandırıyor.” “Yayın yaptığımda, her zaman bir performanstır. Bence bunların çoğu medyadan geliyor ve bir grup komedyeni izleyerek ve onların tarzlarını bozmaya çalışarak büyüyor. Asla sadece oyun oynayan bir içerik yapmak istemedim. İnsanları güldürmek istiyorum. Canlı yayında oyun oynamayı bu yüzden beceremiyorum,” diye güldü. Kendini “dikkat arayan” biri olarak ilan eden (ama eğlenceli bir şekilde) Cortez, büyüleyici olduğu kadar eğlenceli de bir gamsızlık yayıyor: bu komediden kaçışı yayıyor Ama en gurur duyduğu anın, kendilerini çoğu zaman temsil edilmeyen küçük Latino çocuklar için bir umut ışığı olabilmek olduğunu söyledi. “Ne zaman biri sohbetime girse ve ‘Ben Latino’yum’ derse veya ‘Hey kardeşim, ben Meksikalıyım.

Benim gibi birinin senin yaptığını yaptığını görmek gerçekten harika’… bu büyük bir şey. Büyüdüğüm yerde büyürken sanat okuluna gitmedik. Bu tür bir Meksika maçoluğu var, sanki yaratıcı şeylerin peşinden koşmaya çalışmıyorsunuz” dedi ve ekledi: “Bu her zaman benim için bir sınırlama olacağını düşündüğüm bir şeydi. Olumlu bir şekilde temsil etmek beni çok gururlandırıyor.”