Skip to content

Kindle Fire’ınıza Amazon Dışı Kitaplar Yüklemenin 3 Kolay Yolu

15 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Web’de e-kitap bulmak için Silk tarayıcıyı kullanın, bunları cihazınıza indirin ve ardından şu adrese gidin: Dokümanlar onları bulmak için app.
 • Bir USB kablosu (ve Mac için Android Dosya Aktarımı yardımcı programını) kullanarak bilgisayarınızdan Kindle Fire’ınıza kitap aktarın.
 • Amazon Cihazlarını Yönet sayfasına gidin ve Kindle e-posta adresinizi bulmak için cihazınızı seçin, ardından e-kitabı adrese gönderin.

Bu makale Kindle Fire cihazınıza Kindle Store dışından nasıl kitap yükleyeceğinizi açıklar. Bu makaledeki talimatlar tüm Amazon Fire tabletleri için geçerlidir.

Kindle Tarayıcısıyla E-Kitapları İndirin

Diğer satıcılardan yasal, DRM korumalı olmayan e-kitaplar satın alırsanız, bu kitapları cihazınıza kolayca aktarabilirsiniz. Amazon Silk tarayıcısını kullanarak cihazınıza indirebileceğiniz ücretsiz e-kitapların bulunduğu web siteleri de vardır. İndirdiğiniz dosyalar Dokümanlar uygulamasında bulunabilir. Açmak için bir dosyaya dokunun. Kindle Fire için standart MOBI formatındaysa, kitap Kindle okuyucu uygulamasında açılır.

Kindle Fire için Dokümanlar uygulamasındaki indirmeler

E-Kitapları USB ile Bilgisayardan Kindle Fire’a Aktarma

Bir USB kablosu kullanarak harici bir sabit sürücü gibi Kindle Fire’ınıza ve Kindle Fire’ınızdan dosya aktarabilirsiniz: Mac’te, USB aktarımını tamamlamak için Android Dosya Aktarımı yardımcı programını yükleyin.

 1. Fire tabletinizi bir mikro USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

 2. Fire tableti bir bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız, tablet ekranının üstünden aşağı kaydırın ve simgesine dokunun. Bu cihazı USB şarj ediyor. Bilgisayarınızın zaten tabletinize erişimi varsa 4. adıma geçebilirsiniz.

  Aşağı kaydırın ve "Bu cihazı USB üzerinden şarj etme" yi seçin

 3. Dokunmak Dosyaları aktar cihaza erişime izin vermek için.

  "Dosyaları aktar" seçeneği

 4. Bilgisayarınızda cihaz klasörünü açın ve Dahili depolama.

  Bilgisayarınızda cihaz klasörünü açın ve Dahili Depolama'yı seçin.

 5. MOBI dosyalarını Kitabın klasörüne yerleştirin ve PDF’leri ve diğer dosyaları Belgeler Klasör.

  PDF'leri Belgeler klasörüne sürükleyin

 6. Tableti bilgisayardan ayırın. Dosyalarınızı ekledikten sonra, yeni kitapları tanıması için Kindle’ı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Fire OS için Dropbox uygulamasını kullanarak dosyaları Fire tabletinize de aktarabilirsiniz.

E-Kitapları E-posta ile Kindle’a Gönderin

Özel bir e-posta adresi kullanarak bilgisayarınızdan Kindle Fire’ınıza dosya göndermek de mümkündür. Kindle e-posta adresinizi daha yeni Fire cihazlarında bulmak için Dokümanlar uygulamasını açın veöğesine dokunun. Belgeleri Ateşinize E-postayla Gönderin altında Kindle’a Gönder. Bir e-postaya dosya ekleyip bunu belirtilen adrese gönderdiğinizde, dosya otomatik olarak Dokümanlar’da görünür.

Dokümanlar uygulamasını açın ve Kindle'a Gönder altında E-postayla Ateşinize Dokümanları E-postayla Gönder'e dokunun.

Kindle’ınızın e-posta adresini bulmanın başka bir yolu var. Bilgisayarınızda Amazon hesabınızda oturum açın, Amazon Cihazlarını Yönet sayfasına gidin ve ardından cihazınızı seçin. Cihazın e-posta adresini listelenmiş olarak görmelisiniz.

Amazon Cihazlarını Yönet sayfasında listelenen Kindle Fire e-posta adresi.

Amazon Fire Tabletler için Hangi Okuyucu Formatı Kullanılır?

Amazon Kindle uygulaması, MOBI dosyalarını yerel olarak okur. EPub biçiminde bir kitabınız varsa okuyabilirsiniz, ancak ya ePub dosyasını dönüştürmeniz ya da Fire cihazınıza ayrı bir okuma uygulaması yüklemeniz gerekir. Kindle kitapları için desteklenen diğer dosya türleri şunları içerir:

 • AZW
 • KPF
 • PRC
 • Txt
 • PDF
 • DOC
 • DOCX

Bir e-kitap standart MOBI biçiminde değilse Kindle uygulamasında görünmez. PDF’ler ve diğer dosya türleri Dokümanlar uygulamasında bulunabilir.