Skip to content

Kindle Nedir?

24 de Nisan de 2021

Kindle, Amazon’un dijital okuma cihazıdır. Perakende devi tarafından 2007’den beri üretilen ve satılan birkaç farklı Kindle cihazı türü ve modeli bulunmaktadır.

Kindle Geliştirme

İlk Kindle, tek bir hedefle 2007’de çıktı: e-kitapları ana akım haline getirmek. Yaklaşık beş saat içinde tükendi ve 2008 baharına kadar yeniden stoklanamadı. En eski Kindle cihazları dokunmatik kontrol özelliğine sahip değildi, ancak klavyeler içeriyordu (BlackBerry cihazlarına benzer). Amazon’un 2011’de dördüncü nesil Kindle cihazını piyasaya sürmesi, klavyeyi dokunmatik kontrol için ilk değiştiren oldu.

Pixabay
Kindle yıllar içinde geliştikçe, karanlıkta okumak için önden aydınlatmalı bir ekran, daha iyi sayfa çevirme işlevi, temiz ve net bir okuma deneyimi için daha yüksek yoğunluklu bir E mürekkep ekranı dahil olmak üzere tasarımına daha etkileyici özellikler eklenmiştir. (gerçek bir kitaba yakın) ve artan depolama.

Kindle Cihazları Nasıl Çalışır?

Kindle cihazları, Kindle Unlimited programı da dahil olmak üzere Amazon’un kapsamlı Kindle Store kitaplığıyla sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kindle’ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken onu açmak ve Wi-Fi’ye bağlanmak. Wi-Fi’ye bağlandıktan ve Amazon hesabınızda oturum açtıktan sonra, Kindle Store’da kitaplara göz atabilir, satın alabilir ve anında cihazınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Kindle cihazınıza satın aldığınız ve indirdiğiniz kitap, dergi veya gazetelerin dijital formatları, Amazon hesabınız aracılığıyla yerel olarak cihazda ve bulutta saklanır. Yerel kütüphaneniz e-kitapları destekliyorsa, Libby uygulamasını kullanarak kitap ödünç alabilir ve kitapları doğrudan Kindle’ınıza gönderebilirsiniz. Amazon Cloud Reader’ın ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenin.

Kindle Özellikleri

En yeni Amazon Kindle modelleri aşağıdaki özellikleri içerir:

 • 2 ila 4 gigabayt depolama (yaklaşık 1.400 kitaba kadar)
 • 6 ila 7 inç ekran görüntüsü
 • Dahili ayarlanabilir ön LED aydınlatma
 • 167 ila 300 ppi çözünürlük
 • Parlamayan dokunmatik ekran
 • Wi-Fi veya 3G bağlantısı
 • Haftalar süren pil ömrü
 • Yatay veya dikey modda daha iyi görüntüleme için ekran döndürme algılama
 • Metni vurgulamak, kelimeleri çevirmek, sözlüğe bakmak, açıklamalar eklemek ve metin boyutunu ayarlamak için tek dokunuşta kontroller
 • Sayfa yer imi
 • Sorunsuz sayfa çevirme işlevi
 • Satın almadan önce okunması gereken örnekler
 • Arşivleme işlevi
 • Koleksiyon oluşturarak organizasyon
 • Facebook ve Twitter entegrasyonu

En yeni üst düzey Kindle modeli Oasis, daha fazla aydınlatma ayarı, ergonomik tasarım, otomatik dönen sayfa yönlendirme ve sayfa çevirme düğmeleri gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Kindle’ın Diğer Tabletlerden ve E-Okuyuculardan Farkı Nedir?

Kindle, diğer tablet veya e-okuyucu cihazlara benzer ve benzer şekilde çalışır. Düzdür, kompakttır ve gezinmek için dokunmatik ekranı kullanarak çalışır. Ancak Kindle cihazları, Kindle e-kitaplarına göz atmak, satın almak, indirmek ve okumak için özel olarak üretilmiştir. Ana amacı budur. Tabletler, internette gezinme, multimedya tüketimi, yazılım kullanımı ve daha fazlası gibi çeşitli teknoloji etkinliklerinden yararlanmaya yönelik genel amaçlı bir cihaz türüdür. Fire modeli haricindeki tüm Kindle cihazları, yalnızca Kindle Mağazasına erişmek ve ondan satın aldığınız / indirdiğiniz kitapları okumakla sınırlayan bir işletim sistemi ve ekran içerir. Amazon, internette gezinmek, müzik dinlemek, video izlemek için bir tablet bilgisayarın yanı sıra Amazon Kindle Store e-okuyucusu olarak da kullanılabilen 2011’de Fire (daha önce Kindle Fire) adında daha çok amaçlı bir Kindle modeliyle çıktı. ve oyun oynamak. Amazon ayrıca Fire’a (ve Fire TV gibi diğer uygulama özellikli Amazon ürünlerine) indirilebilen kendi uygulama yelpazesini sunar.

Kindle Uygulamasını Tabletinizde veya Akıllı Telefonunuzda Kullanma

Amazon, hem iOS hem de Android platformları için ücretsiz bir Kindle uygulaması sunar. Uygulama aslında mevcut tabletinizde veya akıllı telefonunuzda benzer bir deneyim yaşamanıza olanak tanır. olmadan Kindle cihazı satın almak zorunda. Android kullanıcıları Kindle uygulaması aracılığıyla kitap satın alabilir, ancak iOS kullanıcıları satın alamaz. iOS kullanıcıları, Amazon.com’da bir web tarayıcısında kitap satın almalıdır, bu kitap daha sonra ilgili Amazon hesabı aracılığıyla uygulamalarına aktarılır. Tıpkı gerçek bir Kindle cihazı kullanmak gibi, Kindle iOS veya Android cihazını kitap alışverişi yapmak, yorumları okumak, okumak için örnekler almak, sayfaları okurken sayfaları çevirmek, yer imi eklemek, metni vurgulamak, not eklemek, metin boyutunu ayarlamak için kullanabilirsiniz. , arka planı değiştirin ve daha fazlasını yapın. Mevcut cihazınızdan Kindle benzeri bir okuma deneyimi elde etmek için harika ve ücretsiz bir alternatif.