Skip to content

Kindle’ı Hareket Halindeyken Ücretsiz E-posta için Kullanma

18 de Nisan de 2021

Bu makalede

E-postanızı deneysel web tarayıcısı ile bir Kindle’da kontrol etmek mümkündür. Kindle tarayıcısı, ABD içinde olduğunuz ve ekleri indirmediğiniz sürece ücretsizdir. Ekler bir Whispernet aktarım ücretine tabidir ve cihazda okunamayabilir. Bu makaledeki talimatlar Kindle Paperwhite ve Kindle Oasis dahil tüm Amazon Kindle e-okuyucuları için geçerlidir.

EThamPhoto / Getty Images

Kindle’da E-postanızı Kontrol Etme

Başlamadan önce Kindle’ınızın bir ağa (Wi-Fi, 3G veya 4G) bağlı olduğundan emin olun. 4. nesil Kindle’a kadar mevcut nesil için:

  1. Kablosuzu etkinleştir. Git Ayarlar > Tüm Ayarlar > Kablosuz, sonra kapat Uçak modu gerekirse geçiş anahtarı. Gitmen gerekebilir Wi-Fi Ağları ve kullanmak için uygun bir ağ seçin.

  2. Seçiniz Ev.

  3. Seçin üç noktalı menü tarayıcının sağ üst köşesinde, ardından Deneysel Tarayıcı.

  4. E-posta sağlayıcınızın URL’sini tarayıcının adres çubuğuna girin.

Kindle Tarayıcısı ile E-postayı Kontrol Edin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Kindle deneysel web tarayıcısı, en azından Gmail ve Yahoo Mail ile düzeni oluşturmak için iyi bir iş çıkarır. Öğeler kolay gezinme için çok küçükse, bir e-kitap okumakla aynı şekilde parmaklarınızı kullanarak yakınlaştırın veya uzaklaştırın. Kindles’ın faresi olmadığı için parmağınızı veya işaretçinizi kullanın. Eski Kindle’larda, imleci ekrandaki aktif bir öğeye (URL çubuğu gibi) taşımak için gezinme düğmesini kullanın. Düzenlenebilir bir öğenin içindeyken, imleç işaret eden bir parmağa dönüşür. Bu noktada, bilgi girmek için Kindle tuş takımını veya dijital klavyeyi kullanabilirsiniz.Ekler üzerindeki kısıtlamanın dışında, bir Kindle’dan e-posta da gönderebilirsiniz. İmleci her bir kutuya hareket ettirmek için yazmak için parmağınızı veya gezinme düğmesini kullanın (simge işaret eden bir parmak olana kadar), sonra yazın. Bir POP posta istemcisi kullanıyorsanız, Kindle tam olarak üçüncü taraf yazılımları çalıştıracak şekilde ayarlanmamıştır. Ancak, e-postayı Gmail gibi bir web istemcisine iletirseniz, ona Kindle’ınız aracılığıyla geçici olarak erişebilirsiniz.

E-postanızı Eski Bir Kindle’da Kontrol Etme

Tarayıcıyı indirme adımları, 3. nesil ve önceki Kindles’larda biraz farklıdır:

  1. Basın Menü klavyedeki düğmesine basın.

  2. Seçmek için gezinme düğmesini kullanın Kablosuz Bağlantıyı Aç.

  3. Basın Menü, ardından seçin Deneysel.

  4. İçinde Temel Web bölüm seçin tarayıcıyı başlat. 4. nesilden daha eski Kindles’ta, bazı sayfaların güvenlik sorunları nedeniyle yüklenmesinde sorunlar olabilir.

  5. E-posta sağlayıcınızın URL’sini tarayıcının adres çubuğuna girin.

E-postanıza Yer İşareti Koyma

E-posta hesabınızın oturum açma ekranındayken, tarayıcı menüsüne gidin ( üç dikey nokta) ve seçin Bu sayfayı işaretle. 3. nesil ve daha eski Kindles’ta seçin Menü > Bu sayfayı işaretle. Kindle’da e-postanıza bir sonraki girişinizde, sitenin URL’sini girmeniz gerekmez.

Kindle Klavyesinde @ işareti nerede?

4. nesilden daha eski olan Kindle’ların fiziksel klavyeleri vardır ve @ sembolünü bulmak zordur. @ İşaretini bulmak için, SYM düğmesini seçin ve gezinme düğmelerini kullanın. @ açılır menüden sembol.