Skip to content

Kiralık Araba İle GPS Sipariş Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

6 de Mayıs de 2021

Seyahat ediyorsanız ve bir şehirde yolunuzu bilmiyorsanız, araç içi GPS ünitesi kullanışlı olur. Çoğu kiralık arabada standart değildirler, ancak bunları genellikle ekstra bir ücret karşılığında talep edebilirsiniz. Anlaşılır navigasyon talimatları ile iş veya eğlence amaçlı seyahatlerinizde zamanınızı en iyi şekilde değerlendirirsiniz. Çoğu durumda, ister çevrimiçi ister telefonla rezervasyon yapın, bir araba rezerve ederken GPS seçeneğini istediğinizi belirtirsiniz.

Arabanın kontrol panelinde GPS navigasyon sistemi

Rebecca Nelson / Getty Images

Hertz NeverLost

Hertz, Hertz NeverLost sistemi ile GPS hizmetlerini diğer kiralık araç şirketlerinin bir adım ötesine taşıyor. Neverlost Navigator + çoğu büyük pazarda mevcutken, NeverLost Magellan GPS diğer tüm pazarlarda mevcuttur. NeverLost Navigator +, GPS sürüş talimatlarını, seyahat rehberlerini, bir dil çevirmenini ve gerçek zamanlı ETA’yı içeren taşınabilir akıllı telefon benzeri bir sistemdir. Yurt içi ve yurt dışı arama ve Wi-Fi ek bir ücret karşılığında mevcuttur. NeverLost Magellan GPS, yön, eller serbest arama, seyahat rehberleri ve taşınabilir bir yürüyüş modu sağlar. NeverLost hizmeti, bir araç rezervasyonu yaptığınızda rezervasyonla kullanılabilir.

Avis nerede2

Avis where2 sistemi otelleri, restoranları ve işletmeleri bulmanıza yardımcı olmak için Garmin GPS alıcılarını kullanır. Size her zaman en hızlı rotayı vermek için 100’den fazla şehirde trafik uyarıları ve alternatif rota sağlarlar. Avis’in Garmin ünitesi, telefonunuzda Bluetooth olduğu sürece eller serbest arama özelliğine sahiptir. Ayrıca adım adım sözlü talimatlar sağlar. Avis where2, ajandanızı güvenli bir SSD bellek kartına indirerek seyahatinizi önceden planlamanıza olanak tanır. Arabayı teslim aldığınızda kartı nerede2 ünitenize takarsınız. Aracınızı rezerve ettiğinizde ve yeni bir şehirde güvenle seyahat ettiğinizde nerede2’yi isteyin. Hizmetin bir bedeli vardır.

Ulusal

National, popüler Garmin GPS cihazlarını temel alan kiralık GPS üniteleri sunar. Bu alıcılar, herhangi bir hedefe otomatik rota hesaplamasına sahip basit bir dokunmatik ekran arayüzüne sahiptir. Metinden sese sözlü talimatlar sağlar ve gezgin, ayrıntılı haritalar ve oteller, benzin istasyonları, restoranlar, ATM’ler ve turistik yerler gibi ilgi çekici noktaları içerir. Alıcılar ayrıca, kolay araç dönüşü için tek dokunuşla kiralama iade yönleri özelliği içerir. GPS birimleri ek ekipmandır ve ücrete tabidir.

Kurumsal

Enterprise’ın GPS navigasyon sistemleri, Garmin 265W’nin özelleştirilmiş bir versiyonunu sunar. Bu GPS ünitesi, metinden konuşmaya yönlendirmeleri ve Bluetooth teknolojisi ile eller serbest görüşmeyi içerir. Enterprise havalimanı konumlarının çoğu GPS sistemini sunar veya bir araba rezervasyonuyla herhangi bir zamanda rezerve edilebilir. Birim için ekstra günlük ücret vardır.

Bütçe ve Alamo

Budget ve Alamo, isteğe bağlı günlük ücret karşılığında Garmin where2 sistemini (Avis ile aynı) sunar. Daha fazla bilgi için Budget veya Alamo web sitesini ziyaret edin. Tüm büyük araç kiralama acenteleri bir tür isteğe bağlı GPS hizmeti sağlar, ancak hepsi aynı değildir. Aracınızı rezerve ettiğinizde çoğu GPS ünitesi ayrılmıştır ve bundan önce her zaman çok fazla bilgi mevcut değildir. Araç kiralama konumuna hızlı bir arama, GPS kullanılabilirliği sorularınıza özel yanıtlar vermelidir.