Skip to content

Kırsal Hastanelerin Teletıp Hizmetine Yönelik Salgın Güçleri

20 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Kırsal hastaneler, koronavirüs salgını sırasında hastaları teşhis etmek ve izlemek için giderek daha fazla teletıbba yöneliyor.
  • Tıbbi personelin hastaları uzaktan izlediği teletıp, personel sayısı az olan hastanelere ve kliniklere daha fazla yardım almanın bir yoludur.
  • Michigan’ın kuzeyindeki kırsal bir hastane sistemi olan Munson Healthcare, Michigan evde kalma emri sırasında hastalarının ihtiyaçlarını karşılamak için tele-sağlığa yöneldi.
Brooks Kraft LLC / Corbis / Getty Images
Koronavirüs salgını ABD tıp sisteminin bazı kısımlarını çöküşün eşiğine doğru iterken, kırsal hastaneler hastaları teşhis etmek ve izlemek için giderek daha fazla teletıbba yöneliyor. Ülke çapındaki hastane sistemleri, COVID-19 vakalarının artan sayısından dolayı baskı altında. Şaşırtıcı dosya yükü, sağlık personelinin gerildiği anlamına gelir. Az kaynağa sahip kırsal alanlarda, pandemi daha fazla baskı yaratıyor. Tıbbi personelin hastaları video bağlantısı ve diğer teknolojiler aracılığıyla uzaktan izlediği teletıp, daha fazla yardım almanın bir yoludur. OnlineDoctor.com’daki tele-sağlık hizmetleri direktörü Mitchell Fong, bir e-posta röportajında ​​”Ülke genelinde, hastalara mümkün olduğunca doğrudan evden ulaşmak için tüm hizmet hatlarında sanal ziyaretlerin yapıldığını görüyoruz” dedi. “Özellikle kırsal topluluklarda, yatan hasta akışı gördük ve izleme hizmetleri, personel zorluklarını desteklemeye yardımcı olmak için kullanımda bir artış görüyor.”

Yoğun Bakım Ünitelerinin Yardıma İhtiyacı Var

Fong, hem normal hastane personeli hem de yoğun bakım ünitelerinin pandemi sırasında kırsal topluluklarda sanal teletıp desteği aldığını ve personel izolasyonunu ve tükenmişliği önlemeye yardımcı olduğunu söyledi. “Uzaktan hasta izleme, kırsal ve kentsel topluluklara hastaları izleme ve hasta evlerinde güvenli izolasyon prosedürlerini sürdürme konusunda yardımcı olmada etkili oldu,” diye ekledi. “Sıkı ziyaretçi politikalarına sahip özellikle zor etkilenen topluluklarda, teletıp da aileyi kolaylaştırmak için kullanılıyor. hastalarla etkileşim. ” Uzmanlar, pandemi sırasında tele sağlığa olan ihtiyacın arttığını söylüyor. Dr. John Vozenilek, bir e-posta röportajında, çoğu ciddi COVID vakalarının sepsis içerdiğini, hastanelerde önde gelen ölüm nedenlerinden biri olan potansiyel olarak ölümcül bir enfeksiyon olduğunu söyledi. Acil servisler daha fazla sepsis hastası görüyor ve bazı hastalar, daha büyük bir hastanede olduğu gibi aynı bakımı alamayacaklarından korkarak kırsal bölümlerden kaçacaklar. “Bir kritik bakım doktoru birkaç hastaneyi seyahat etmeden izleyebilir ve kablo üzerinden müdahale edebilir.” Vozenilek, “Veriler, bir kişinin yaşadığı yerin sağlığın sosyal bir belirleyicisi olduğunu ve kırsal bir toplulukta yaşamanın ve kırsallık nedeniyle erişim eksikliğinin sağlık çıktıları için farklı bir faktör olduğunu defalarca gösteriyor.” Dedi. “Lojistikteki mesafe ve engeller telehealth yoluyla dikkate değer şekillerde aşılabilir,” diye devam etti. “Uzaktan bile olsa ihtiyaç duyulduğunda en üst düzey uzmanlığı devreye sokmak, sonuçlar üzerinde dramatik bir etkiye sahiptir. Çoğu durumda, telehealth mevcut kaynakları yalnızca daha yüksek uzmanlık seviyeleri açısından değil, kırsal ortamlarda çalışan bir ekibe genişletir. ama aynı zamanda bir durumda ek gözler ve kulaklar olarak. ”

Deney Doktorları ve Hastaları Bağlar

Vozenilek, Illinois, Peoria’daki bir elektronik yoğun bakım ünitesine bağlanmak için Galesburg ve Pontiac, Illinois’deki iki kırsal acil servis departmanında bir tele sağlık arabasında canlı akışlı video özellikli bir kameranın kullanımını araştıran bir ekibin parçası. İzleme, arabadaki kameraları içerir; oda içi monitörlerde görüldüğü gibi hasta hayati değerleri; acil servis personeli ile YBÜ hemşireleri arasında telefonla yapılan görüşmeler; veya üçünün bir kombinasyonu. Jump Simulation’da acil departman hekimi ve araştırma direktörü olan MD William Bond, bir haber bülteninde, çalışmanın, tipik olarak küçük personele sahip olan ve kolayca bir akınla boğulabilecek kırsal acil servis departmanları için uzaktan izlemenin genişletilmiş kullanımına baktığını söyledi. ağır hasta hastaların. Bond, araştırmanın özellikle sepsis hastalarında uzaktan izlemeyi daha erken başlattığını, “Acil servislerdeki hastaları tele-sağlık alanındaki bakıcılara daha iyi bağlamak için, sonunda bu bölgelerdeki yoğun bakım ünitesinde bakımlarını üstlenecek” dedi. “Bu, geçişin daha erken yapılmasına yardımcı oluyor ve tüm sepsis bakım hedeflerini karşıladığımızdan emin olmak için bir yedekleme katmanı ve ekstra izleme oluşturmaya yardımcı oluyor” diye ekledi.

Ortopedi Cerrahı Dr.Maurice Cates, bir hastayla video aracılığıyla uzaktan canlı bir Ortopedik konsültasyon gerçekleştirir

Brooks Kraft LLC / Corbis / Getty Images
Diğer kırsal alanlar, salgın sırasında teletıp hizmetini artırıyor. Michigan’ın kuzeyindeki bir kırsal hastane sistemi olan Munson Healthcare, Michigan evde kalma emri sırasında hastalarının ihtiyaçlarını karşılamak için tele-sağlığa yöneldi. Pandemiden önce hiçbiri telehealth kullanmamasına rağmen hastalara tele-sağlık seçenekleri sunan 530 sağlayıcıya sahiptir. Munson Tıp Merkezi’nin başkanı ve CEO’su Matt Wille yerel bir haber kaynağına “Telehealth ve sanal ziyaretler kırsal ortamımızda sağlık hizmetlerine yeni bir erişim düzeyi sağlıyor” dedi. “Davranışsal sağlık hizmetlerine ve diyabet gibi kronik hastalıkların yönetimine ihtiyaç var ve tele sağlığın bu alanlarda büyük bir etki yarattığını gördük. Pandemi sırasında, davranışsal sağlık hizmetlerinin% 92’si sanal olarak yürütülüyordu;% 78 endokrinoloji ve metabolizma için. ”

Kırsal Alanlarda Doktor Eksikliği

Hastaların bakımı, pandemiden önce bile giderek daha önemli hale geldi. Özellikle kırsal alanlarda önemli hale geliyor çünkü ABD kırsalının% 80’i “sağlık bakımı çölü” olarak kabul ediliyor ve tıbbi bakımdan yetersiz hizmet alıyor. FamilyAssets’te bir hemşire ve sağlık elçisi olan Sarah Johnson, bir e-posta röportajında ​​”Bu tutarsızlık, gelişmiş ve gelişmekte olan dünyada geçerli,” dedi. “Örneğin ABD’deki pek çok ülkede genel cerrah veya gelişmiş teşhis ekipmanı yoktur.” Teletıp, uzmanların uzmanlıklarını uzak alanlara taşımalarına olanak tanır. Vozenilek, “Bir kritik bakım doktoru birkaç hastaneyi seyahat etmeden izleyebilir ve kablo üzerinden müdahale edebilir” dedi. “Bu çözümün son aşaması, alıcı ve duyarlı, iyi eğitimli, fiziksel olarak gerekli olan her şey için hastanın başucunda olabilen uygulamalı sağlayıcılar olmalıdır.”

Bununla birlikte, teletıp alanı patlama yaşarken, hiçbir zaman gerçek doktorların ve hemşirelerin yerini alamaz. Bazı fiziksel ve kronik hastalıklar, yüz yüze teşhis ve bakım gerektirir. Johnson, “Teletıp hizmetleri sağlayanlar için dijital altyapının kurulması ve sürdürülmesi maliyetli olabilir” dedi. “Bununla birlikte, acil olmayan ve rutin bakım için, teletıp, genel sağlık hizmetlerinden engelleyici bir şekilde uzakta yaşayan insanlar için önemli bir alternatif olmaya devam edecek.” Sağlık personelinin sanal ziyaretleri, pandemi sırasında kırsal hastanelerin üzerindeki yükü hafifletmeye yardımcı oluyor. Nihayetinde ABD’nin sağlık sistemindeki kronik eşitsizlikleri ele alması gerekiyor. Herkes videodan ziyade gerçek bir doktor tarafından tedavi edilmeyi hak eder.