Skip to content

Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53 İncelemesi

21 de Nisan de 2023

Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53

Ne Seviyoruz

 • İnce, taşınabilir tasarım
 • Kolayca kaliteli fotoğraflar
 • Sezgisel kontroller
 • Etkileyici dijital yakınlaştırma

Neyi Sevmiyoruz

 • Düşük kaliteli video
 • Düşük ışıkta gürültülü fotoğraflar

Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53, bas-çek kamera kolaylığıyla kaliteli fotoğraflar çeken, bütçe bilincine sahip alıcılar için harika bir fotoğraf makinesi.

4.2

Kodak PixPro FZ53 Dijital Fotoğraf Makinesi

Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53

Bu makalede

Kodak PIXPRO Friendly Zoom FZ53’ü, uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53 gibi doğrult ve çek özellikli dijital fotoğraf makineleri, herkesin telefonunda düzgün bir fotoğraf makinesinin olduğu bir çağda zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Büyük ölçüde bir telefonda bulabileceğinizden daha fazla fotoğrafçılık seçeneği sundukları için giriş seviyesi dijital kameralar için hala bir pazar var, ancak akıllı telefon kameraları her nesilde daha sofistike hale geldikçe sürekli olarak küçülüyor. Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53’ü, bu bas-çek fotoğraf makinesinin masaya ne getirdiğini ve her yerde bulunan akıllı telefonlar çağında hala geçerli bir seçenek olup olmadığını görmek için test ettik.

Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53

Tasarım: Detaylara dikkat edilen sevimli tasarım

Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53 dijital fotoğraf makinesi, yalnızca 3,5 inç genişliğinde, 2,25 inç yüksekliğinde ve 0,62 inç kalınlığında şaşırtıcı derecede küçüktür. Bir kamera için inanılmaz derecede incedir, çoğu telefondan çok daha büyük değildir ve hareket halindeyken çantanıza veya cebinize kolayca sığar. Aynı zamanda ele rahatça oturamayacak kadar inceydi. Ön yüz koyu kırmızıdır (siyah veya mavi renk seçenekleri de mevcuttur), merceğin etrafında gümüş metal bir halka ve siyah kauçuk bir tutma yeri vardır. Kameranın arka yarısı tamamen siyah, kasanın sağ üst köşesine yerleştirilmiş güç, video ve deklanşör kontrolü için üç gümüş düğme bulunuyor.

Bu, yalnızca ucuz, taşınabilir bir kamera isteyen, bütçe bilincine sahip alıcılar için ideal bir seçenektir. Arka tarafta, makro ve zamanlayıcı gibi ek işlevlerde gezinmek için çeşitli işlev düğmeleri ve bir yön pedi ile çevrili 2,7 inçlik bir LCD ekran bulunur. Kontrollere erişimi kolay ve düzeni sezgisel bulduk. Hem pil hem de SD kart aynı pil kapağının arkasındayken, kamerayı kapatmadan kapağı açabilirsiniz, ancak SD kartı kapatırsanız kamera kendi kendine kapanır. Kamera açıkken lens dışarı doğru uzar ve her bir lens silindirinin ön kenarında gümüş renkli halkalar bulunur. Detaylara hoş bir ilgi gösteren hoş bir küçük süs.

Kodak PIXPRO Dostu Yakınlaştırma FZ53

Kurulum Süreci: Kullanımı kolay

Kurulum işlemi basitti. Pili taktık, SD kartı yuvaya yerleştirdik ve kamerayı açtık. Saati ve tarihi girdikten sonra gitmeye hazırdık. Fotoğraf makinesinin bir hafıza kartıyla gelmediğini unutmamalıyız, bu nedenle fotoğrafları kaydetmek için kendinize ait bir hafıza kartına sahip olmanız gerekecek ve ilk kullandığımızda pil kapağı biraz zorlayıcıydı. Pili ve SD kartı kameranın içine yerleştirdikten sonra birkaç kez kapıyı kapatmayı denedik ve sonunda kapandı. Bir kaç kez açıp kapattıktan sonra sorun ortadan kalktı.

Fotoğraf Kalitesi: İyi ışıkta güzel fotoğraflar

Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53, 640 x 480 ila 16 MP çözünürlük sunar. Ayrıca dosyaları farklı sıkıştırma oranlarıyla kaydetme seçeneğine de sahiptir: normal, iyi ve en iyi. Normal, en küçük dosyaları üretir, ancak aynı zamanda en çok fotoğrafı bozar. PIXPRO FZ53’teki fotoğraf kalitesini test etmek için çeşitli ayarlarda fotoğraflar çektik: hem aydınlık bir günde hem de gece manzara fotoğrafları, daha aydınlık ve daha karanlık odalarda iç mekan fotoğrafları ve bazı sahne modlarıyla oynadık ve bazı fotoğraflar çektik. geniş panoramik çekimler. Harika ışıkta, fotoğraflar keskin ve güzel. Güneşli bir günde Chicago silüetinin bazı manzara fotoğraflarını çektik. Her şey güzeldi ve titreyen ellerde bile ayrıntılar keskin görünüyordu. Yakınlaştırmayı ve dijital yakınlaştırmayı benzer koşullarda test ettik. Dijital yakınlaştırma özellikle etkileyici. 6x dijital yakınlaştırmada bile çok az gürültüyle net görüntüler elde ettik. Geceleri daha zordu. Aynı fotoğrafları çekmek için “gece manzarası” sahne modunu kullandık, bunun için gerçekten bir tripoda veya başka bir sabitleyiciye ihtiyacınız var veya çok fazla netlik kaybediyorsunuz. Bununla birlikte, kamerayı sabitlediğimizde gece fotoğrafları iyi görünüyordu. Ayrıca gün batımı çekimlerini “gün batımı” modunda ve otomatik modda test ettik. Her iki çekim de iyi görünüyordu ve farklı alan derinlikleri sağlıyordu; “gün batımı modu” arka planda otomatik olarak güneşe odaklanırken ön plandaki binalara otomatik olarak odaklanır. İç mekanlarda çekim yaptığımızda fotoğraf kalitesi değişiyordu. Orta derecede aydınlatılmış bir oda, kaliteli fotoğraflarla sonuçlanırken, daha karanlık odalar algılanabilir bir gren ekledi.

Kodak, PIXPRO FZ53’ün HD video çektiğini iddia etse de, korkunç kalite SD de olabilir. Nihai görüntü kalitesi berbatsa, kaç piksele sahip olduğunuz önemli değildir. Kedilerimizin bazı iç mekan fotoğraflarını çektik ve kalite oldukça düşüktü, bu da hareketi yakalamak için tasarlanmamış ucuz bir bas-çek kamera için şaşırtıcı değil. PIXPRO FZ53, çok daha pahalı kameralarla aynı esnekliğe sahip olmasa da son derece kullanıcı dostudur. Ayrıca, her çekim için pozlamayı ve ISO’yu kolayca ayarlamanıza olanak tanıyan manuel mod aracılığıyla ayrıntılı kontrol sunar. Pozlama ⅓ artışlarla -2,0 ile 2,0 arasında değişir ve ISO 80’de başlar ve 1600’e kadar çıkar. Panoramik çekimler için Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53, ayrı ayrı çekimler yapmanızı ve bunları yazılımda birleştirmenizi sağlar. İlk çekimle başlarsınız ve ardından ekran, o çekimin ön kenarının şeffaflığını yukarı çeker. Saydamlığı çektiğiniz sahneyle eşleştiriyorsunuz ve ardından başka bir çekim yapıyorsunuz. Panoramik çekimlerdeki görüntü kalitesi ne yazık ki normal fotoğraflarla eşdeğer değil. Bu modu kullanırsanız, dosya sıkıştırmanın çekim kalitesini çok fazla düşürmemesi için kalite ayarının en iyi olduğundan emin olun.

Kodak PIXPRO Friendly Zoom FZ53 ile fotoğraf çeken adam

Video Kalitesi: Kodak, HD olduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte değil

Kodak PIXPRO Dostu Zum FZ53 şu çözünürlüklerde video çeker: 30 fps’de 1280 x 720, 15 fps’de 1280 x 720, 30 fps’de 640 x 480 ve 30 fps’de 320 x 240. En yüksek çözünürlüğü test ettik ve sonuçlar pek iyi değildi. Çektiğimiz her film gerçekten grenli ve gürültülüydü. İyi aydınlatılmış bir odada çekim yaptığımızda o kadar fark edilmiyordu ama daha karanlık bir odaya girdikçe gerçekten kötü oluyordu. Teknik olarak HD olan bir ayarda bile ayrıntılar oldukça bulanıktı. Kodak, PIXPRO FZ53’ün HD video çektiğini iddia etse de, korkunç kalite SD de olabilir. Nihai görüntü kalitesi berbatsa, kaç piksele sahip olduğunuz önemli değildir. Eski akıllı telefonlar bile aynı çözünürlük ayarlarında çok daha iyi video çekecektir. Yüksek kaliteli, HD video arıyorsanız, bu kamera size göre değil.

Yazılım: Kameradan bilgisayara kolay indirme

Kodak PIXPRO Friendly Zoom FZ53 için iki farklı birincil yazılım işlevi vardır: fotoğrafları bilgisayarınıza kaydırma ve makine içi düzenleme ve özel efekt ayarları. Fotoğrafları Apple’ın iPhoto’suna aktarmak PIXPRO FZ53 ile gerçekten kolaydı; sadece USB’yi bağladık ve kamerayı açtık. Yazılım hemen kameraya bağlandı ve fotoğrafları indirdik. Kamera ayrıca USB ile doğrudan bir yazıcıya da bağlanabilir (birlikte verilmeyen bir USB-mikro – USB-B kablosuyla). Kodak PIXPRO Friendly Zoom FZ53, bazı hafif düzenleme yazılımlarına sahiptir. Renk ayarlarını düzenleyebilir, fotoğrafları kırpabilir ve döndürebilir ya da kırmızı göz azaltmayı veya HDR’yi etkinleştirebilirsiniz. Ancak ayarlar çok sınırlıdır. Bir fotoğrafı doğrudan kameradan bir yazıcıya almanız gerekmiyorsa, herhangi bir düzenlemeyi bilgisayarınızda yapmak çok daha iyidir. Bir fotoğrafı beyaz arka planı ve siyah ana hatları olan elle çizilmiş bir görüntüye dönüştüren “eskiz” adı verilen, bahsetmeye değer eğlenceli bir ayar vardı.

Fiyat: Bütçe bilincine sahip alıcılar için harika bir kamera

Kodak’ın PIXPRO Dostu Zum FZ53 için MSRP’si, diğer giriş seviyesi, bas ve çek dijital fotoğraf makineleriyle uyumlu olarak 90 ABD dolarıdır. Video kalitesi çok iyi olmasa da, kamera bunu düşük maliyetli bir pakette kaliteli fotoğraflarla telafi ediyor.

Rekabet: Ayırt edilebilir özellik yok

Nikon COOLPIX A10: Nikon COOLPIX A10, tıpkı Kodak PIXPRO Dostu Zoom FZ53 gibi giriş seviyesi, bas-çek özellikli bir fotoğraf makinesidir. COOLPIX A10, 75 $’lık liste fiyatıyla PIXPRO FZ53 ile aynı çizgide. Coolpix, büyük bir sorun olan fotoğraf çekimi arasında uzun bir gecikme yaşıyor. Ayrıca PIXPRO FZ53’ten daha büyük olduğu için cebe sığması daha zordur.

Sony DSCW800/B 20.1 MP Dijital Kamera: Sony DSCW800/B 20.1 MP Dijital Kamera, PIXPRO FZ53’e çok benzer. Tek ayırt edici özellik, DSCW800/B için 20,1 MP’ye kadar olan megapiksel artışıdır. Büyük resimler basmaya çalışmadığınız sürece, ortalama bir fotoğrafçı muhtemelen farkı fark etmeyecektir. Ancak yoğun bir test olmadan DSCW800/B ile PIXPRO FZ53’ü ayırt etmek zor.


Nihai Karar

Giriş seviyesi bir fiyata mükemmel bir doğrult ve çek kamera.Bu, ucuz, taşınabilir bir kamera isteyen bütçe bilincine sahip alıcılar için ideal bir seçenektir. Harika fotoğraflar çeker, kullanımı kolaydır ve ucuzdur, bu nedenle kampa veya plaja götürürseniz güzel ekipmanları mahvetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. HD video çekmek istemediğiniz sürece, bu harika bir satın alma.

Özellikler

 • Ürün adı

  PixPro FZ53 Dijital Kamera

 • Ürün markası

  Kodak

 • UPC

  19900012446

 • Fiyat

  90,00 $

 • Ağırlık

  4.25 ons

 • Ürün Boyutları

  3,5 x 2,25 x 0,62 inç

 • Renk

  Siyah, kırmızı ve mavi

 • Limanlar

  Mikro USB, SD Kart

 • Uyumlu Hafıza Kartları

  32 GB’a kadar SD/SDHC hafıza kartı

 • Dahili bellek

  8 MB

 • Sensör

  1/2,3 inç CCD yazın; yakl. 16,44 milyon toplam piksel

 • Lens

  5x optik yakınlaştırma, Odak Uzaklığı: 5,1– 25,5,0 mm, F3,9 (Geniş) — F6,3 (Tele), Yapı: 8 grup 8 öğe

 • Dijital yakınlaştırma

  6x

 • Odak aralığı

  G-60 cm; T-100cm; Makro 5 cm

 • ISO

  80 – 1600

 • Deklanşör hızı

  1/2000 – 1s; 4s havai fişek sahnesi

 • diyafram

  f/3.2 ve f/8

 • pozlama ayarları

  -2,0 – 2,0 x 0,3 aralıklarla

 • Ekran

  2,7” LCD

 • Fotoğraf çözünürlüğü

  640 x 480’e kadar 16 MP.

 • Video çözünürlüğü

  30 fps’de 1280 x 720, 15 fps’de 1280 x 720, 30 fps’de 640 x 480, 30 fps’de 320 x 240

 • Garanti

  1 yıllık sınırlı garanti

 • Neler Dahil

  Lityum İyon pil, AC adaptörü, Mikro USB kablosu, Bilek kayışı, Hızlı bașlangıç ​​kılavuzu, Garanti belgesi, Servis kartı