Skip to content

Kontrol Edilecek 4 Kitap Değişim Web Sitesi

18 de Mayıs de 2021

Kitap değişim web siteleri, kullanılmış kitaplarını diğer kitap sahiplerinin kullanılmış kitaplarıyla takas etmekle ilgilenen kitap sahipleri arasında bağlantı kurmaya yardımcı olur. Bu bir kazan-kazan çünkü herkes, eski kitapları saklamak için evde daha fazla yer açmak için fazladan nakit harcamaya gerek kalmadan yeni bir kitabın keyfini çıkarabilir.

Neden Kitap Değişimine Katılmalısınız?

Hevesli okuyucular, sincaplar gibi kitapları istifler, ancak en acımasız paket fareleri bile yer kalmaz. Garaj satışları, yarı fiyatlı kitapçılar ve hatta Amazon satışları bu kitap raflarını temizlemek için harika bir yol olabilir, ancak koyduğunuz parayı geri alacağınız garanti edilmez. Kitap değiş tokuşu ve kitap değiş tokuşu burada devreye giriyor. Kitabınızı maliyetinin bir kısmına geri satmak yerine, kitabınızı isteyen birine postayla göndermeyi ve kendi isteğinizi postayla almayı kabul ederek bir kitap değişimine katılırsınız. Eski kitabınız bir okuyucu bulur ve karşılığında okumak için yeni bir kullanılmış kitap alırsınız.

Cankurtaran / Hilary Allison
Kitap değişim web siteleri, kitap alım satım sürecini kolaylaştırır. Çoğunun kullanımı ücretsizdir ve hatta bazıları kitap değişimi için gereken posta ücretini bile öder.

Kitap Değişimleri Çevre İçin İyidir

Bir kitap değişimine katılmanın güzel bir yönü, çevreye olan faydasıdır. Greenpeace’e göre bir Kanada Ladin ağacı sadece 24 kitap üretebilir. Bu, yalnızca birkaç düzine değişim ile bir ağacı kurtaracağınız anlamına gelir. Bir kitap değişimine katılmak ayrıca mürekkepten tasarruf sağlar ve bir kitap yazdırmaya göre daha küçük bir çevresel ayak izi bırakır.

Popüler Kitap Değişim Web Sitelerinin Listesi

Kitaplarınızı listelemeye ve okumak isteyebileceğiniz kitaplara göz atmaya başlamak için katılabileceğiniz birkaç kitap alışverişi web sitesi var. İşte kontrol etmeye değer birkaç tanesi:

  1. PaperBackSwap: Kitaplarınızı listeleyin ve mevcut 1,7 milyon kitap arasından seçim yapın.
  2. BookCrossing: Kitabınızı kaydedin ve ardından bir park bankında veya spor salonunda bırakarak yeni bir sahip bulmasına ve belki de yeni bir kitap aşığı yaratmasına izin vererek serbest bırakın.
  3. BookMooch: Kitaplarınızı puan almak isteyen birine postalayın ve ardından puanlarınızı diğer kullanıcılardan kitap satın almak için kullanın.
  4. BooksFreeSwap: Doğrudan takas gereksinimi yoktur ve alıcı her zaman posta ücretini öder.

Diğer Öğeler için Kitapları Değiştirmeyi Düşünün

Yukarıda önerilen sitelerin hiçbirinde size hitap eden kitap ticareti bulamazsanız, kullanıcıların yalnızca kitapları değil, eski eşyalarını takas etmelerine olanak tanıyan bazı web sitelerini ve uygulamaları denemek isteyebilirsiniz! Eski kitaplarınızı diğer kullanılmış öğelerle değiştirmeye açıksanız, bu çok eğlenceli ve tatmin edici bir çaba olabilir. Aşağıdaki web sitelerini / uygulamaları düşünün:

  • Bunz: Yerel bölgenizdeki eşyaları bulun ve ticaret yapın.
  • TradeMade: Herhangi bir ürün veya hizmeti herhangi bir kombinasyonda takas edin.
  • Freecycle: Ticarete, takas yapmaya ve ücretsiz bir şeyler vermeye veya almaya başlamak için yakınınızdaki bir grubu seçin.
  • Bırak: Satın alıp satmak yerine ticaret yapmak isteyenler için eBay gibi.