Skip to content

Köpeğinizin Neden Giyilebilir Bir Malzemeye İhtiyacı Olabilir?

20 de Aralık de 2022

Temel Çıkarımlar

  • Köpekler için yeni bir giyilebilir cihazın yapımcılarına göre, köpeğinizin uykusunu takip etmek, genel sağlıklarının izlenmesine yardımcı olabilir.
  • Fi, erteleme izleme işlevi içerecek şekilde yükseltilmiş köpekler için bir GPS tasmasıdır.
  • Yüz tanıma ve akıllı besleme sistemleri de dahil olmak üzere evcil hayvanlar için artan bir yüksek teknoloji ürünü trend var.

Buluşların arkasındaki şirket, köpekler için yeni bir giyilebilir cihazın uykularını takip edebileceğini ve daha iyi sağlık sağlayabileceğini iddia ediyor. Fi adı verilen köpek tasması, kaybolmaları durumunda köpeklerin yerini takip ediyor. Ayrıca, köpeklerin gece uykusundan gündüz şekerleme zamanına kadar olağan çalışma dışı kalma davranışlarını izleyebilir ve kullanıcıları herhangi bir sapma konusunda bilgilendirebilir. Fi’nin danışmanı olan bir veteriner olan Dr. Jeff Werber, Lifewire’a bir e-posta röportajında ​​”Köpeklerin ve tüm organizmaların uykuda geçirdikleri saatler, yeniden şarj olmak, iyileşmek ve büyümek için çok önemlidir” dedi. “Uyku sağlık için gerekli olduğu kadar, normal uyku düzeninin bozulması da bir şeylerin ters gidebileceğinin önemli bir göstergesidir.”

Aşağı Köpekler

Werber, Fi tasmasının sahiplerine köpeklerinin sağlığı hakkında temel bilgiler verebileceğini söyledi. Örneğin, böbrek sorunları nedeniyle sık idrara çıkma ihtiyacı, pire nedeniyle kaşıntı veya diyabet nedeniyle artan susama, bir köpeği geceleri uyanık tutabilir ve sahibi o sırada uyuduğu için hiçbir fikri olmayabilir. “Bu sorunlardan bazıları gündüzleri diğerlerinden daha belirgindir, ancak sahibi onları erken fark etmezse tehlike oluşturan gizli sorunlardır” diye ekledi. “Uyku takibi ile köpek sahipleri köpekleri için neyin normal olduğunu anlıyor ve trendleri tek bir merkezi yerde görebiliyorlar.” Fi’nin kurucusu ve CEO’su Jonathan Bensamoun, Lifewire’a bir e-posta röportajında, şirketin bu fikri veterinerlerle evcil hayvan sağlığını izlemenin yolları hakkında konuştuktan sonra ortaya çıkardığını söyledi. “Uyku izleme konusunda özellikle güçlü olan şey, ebeveynin o sırada iyi uyuyor olmasıdır, bu nedenle köpekleri daha kısa geceler almaya başlarsa veya içmek için çok daha sık uyanırsa, fark edemeyeceklerdir” dedi. .

Pet Tech Boom

Fi tasması, evcil hayvanlar için artan yüksek teknolojili alet trendinin bir parçasıdır. Evcil hayvanınızın beslenme gereksinimlerini değerlendirdiğini iddia eden ve özel bir besleme rejimi oluşturan PetNet dahil olmak üzere, evcil hayvanlarınızı beslemek için akıllı besleyiciler mevcuttur. Ayrıca, evcil hayvanınız beslendiğinde veya daha fazla yiyecek almanız gerektiğinde cihazınızı uyaracaktır. Diğer cihazlar da evcil hayvanlarınızı takip eder. Örneğin, yeni Halo Tasması köpek güvenlik sistemi var. Birleştirilmiş kablosuz akıllı çit, akıllı eğitim, GPS izleyici ve aktivite izleyici sağlar.

Fi tasması uygulamasından Uyku Takibi ekranlarının ekran görüntüleri.

Halo, şirketin evcil hayvanların kaybolmasını önlemeye yardımcı olduğunu iddia ettiği tescilli kablosuz çitler sunuyor. Yaka, kullanıcıların bir köpeği güvenli bir şekilde içeride tutmak için akıllı telefonlarında sınırlar oluşturmasına olanak tanır. Halo Tasması, hem aktif hem de dinlenme süresi dahil olmak üzere köpeğinizin aktivite düzeylerini de takip eder. Halo’nun kurucu ortağı Ken Ehrman Lifewire’a bir e-posta röportajında ​​”Halo’nun teknolojisi köpekleri işlek yollardan uzak tutuyor ve sahiplerine köpeklerinin dışarıda güvende olacağı konusunda gönül rahatlığı sağlıyor” dedi. “Bir köpek kaçarsa Halo, sahiplerinin evcil hayvanlarını GPS ve GNSS aracılığıyla gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde takip etmelerine olanak tanır. Köpeğinizin yerini hızlı bir şekilde bulabilmek, kaybolma ve barınakta kalma şanslarının daha az olması anlamına gelir.” doggiedesigner.com veteriner sözcüsü Chyrle Bonk, Lifewire’a bir e-posta röportajında ​​​​söylediğine göre, yüz tanıma artık kayıp evcil hayvanları tespit etmek ve bulmak için kullanılıyor. Evcil hayvanınızla ilgili resimler ve benzersiz ayrıntılar sağlamaya ayrılmış web siteleri ve uygulamalar vardır, böylece insanlar onları kaybettikleri takdirde onları tanımalarına yardımcı olabilir. Tabii ki, bu tür araçlar, bir evcil hayvan kaybolmadan önce biraz öngörü gerektirir. Bonk, “Her yıl birçok evcil hayvan kaybediliyor ve yüksek teknolojili çözümler olmadan birçoğu bu şekilde kalacak” dedi. “Bu yeni izleme araçları, özellikle onları tanıyacak başka bir insana rastlama şansının çok az olduğu uzak bölgelerde kaybolan evcil hayvanları bulmaya gerçekten yardımcı olabilir.”