Skip to content

Kordon Kesiciler Hulu + Live TV ile Yapışır mı?

12 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • Viacom, bu hafta Hulu + Live TV paketine 14 ek kanal getirmek için yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu
  • Benzer kablo paketleriyle aynı fiyata, YouTube TV ve Hulu + Live TV, kablosu yetersiz olanlar için en iyi iki kablo kesme seçeneğidir.
  • İkisi arasında seçim yapmak kişisel tercihinize ve nerede yaşadığınıza bağlıdır.
Chesnot / Getty Images
Viacom ile yeni bir anlaşma, Nickelodeon, Comedy Central ve BET gibi ağları Hulu + Live TV paketine getirecek. Ancak YouTube TV’nin 85 kanalına kıyasla yaklaşık 65 kanalla tüketiciler, neyi sevdiklerine ve nerede yaşadıklarına göre kendileri için en iyi olanı seçmelidir. CBS All Access gibi kanal uygulamaları, Netflix gibi akış hizmetleri ve Sling TV gibi canlı yayın uygulamaları dahil olmak üzere 2021’de televizyon izlemenin birkaç yolu vardır, ancak kablolarını kesmek ve yine de kabloyla aynı canlı tekliflerden bazılarına sahip olmak isteyenler için. , Hulu ve YouTube tarafından sunulanlar gibi canlı akış uygulamaları gitmenin yoludur. Kişisel görevi insanların bütçelerine ve yaşam tarzlarına uygun bir şekilde kabloyu kesmelerine yardımcı olmak olan Cordcutting.com’un yönetici editörü Stephen Lovely, YouTube TV ve Hulu + Canlı TV’nin en iyi canlı yayın olarak diğerlerinin üzerine çıktığını söylüyor. uygulamalar. Her ikisi de aylık 64,99 $ fiyatla satılıyor. “Tek gerçek kablo değişimleri Hulu + Canlı TV ve YouTube TV,” dedi. Cankurtaran.

Hulu ve YouTube’u Diğerlerinden Ayıran Nedir?

Lovely, Viacom anlaşmasının çeşitli nedenlerle ilginç olduğunu hissetti. Lovely, “Akış hizmetlerinin elde edilmesi için eskiden çok sinir bozucu bir gruptu … Disney, neredeyse her hizmette ESPN almak için sürekli anlaşmalar yapıyor” dedi. “Artık Viacom’un paylaşımını görmek giderek daha yaygın hale geliyor.” “İnsanlar, kendileri için en iyi olanı temel alarak farklı kablo kesme kurulumlarını düşünmelidir.” Viacom, anlaşma açıklandığında Hulu’yu ortak olarak övdü. ViacomCBS’deki ABD ağları dağıtım başkanı Ray Hopkins bir basın bülteninde “Hulu ile güçlü marka portföyümüzün gelecek nesil TV platformları ve izleyiciler için değerini vurgulayan genişletilmiş bir anlaşmaya varmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Hulu, harika bir ortak olmaya devam ediyor ve bu anlaşma, Hulu + LIve TV abonelerinin artık ilk kez haberler, spor ve eğlencede önde gelen içeriğimizin tümünün tadını çıkarabilmesini sağlıyor.” Cordcutternews’e göre, Hulu + Live TV geçen yılın sonlarında 4 milyonun üzerinde aboneye ulaştı. YouTube TV’nin 3 milyonun üzerinde abonesi olduğu bildirildi ve Sling TV 2,5 milyonun biraz altında ile üçüncü oldu. İsteğe bağlı müşteriler hesaba katıldığında, bunların 32.1 milyonunun tamamı, Hulu’nun toplam 36.6 milyon abonesi var.

Londra, İngiltere’deki YouTube ofisleri.

Joseph Okpako / Getty Images
Lovely’e göre, Hulu ve YouTube’dan canlı akış uygulamaları en iyisidir. Geri kalan abone sayısında başı çekiyorlar ve onun aklında en iyi genel paketi sunuyorlar. Yeni Viacom kanallarında bile, YouTube TV, Hulu için 65’ten fazla olana kıyasla, 85’ten fazla kanal sunmaya devam ediyor. Ama Lovely’nin açıkladığı gibi, ona bakmanın tek yolu bu olmamalı.

Sıkı Bir Yarışta Kilitli

İki platform arasındaki savaş kişisel bir tercih meselesidir. Lovely, “Gerçekten tüketiciye bağlı,” dedi. YouTube TV’nin avantajlarından biri DVR’dir. YouTube TV, sınırsız bulut DVR depolama alanı ve geri sarma, ileri sarma ve duraklatma özellikleri içerir. Yeniden izlemeyi sevdikleri uzun bir favori kablo şovları listesine sahip kişiler için harika. Hulu + Live TV, ilk paketin ayda 50 saatinin ötesinde daha fazla DVR bulut depolaması için 9,99 $ ‘lık bir eklenti sunar. YouTube TV, DVR’sinde eşsiz olsa da, normalde 5,99 ABD doları olan Hulu’ya erişim, bazıları için büyük bir artı.

Sanal bir ekranda TV kanallarına göz atan birinin konsept görüntüsü.

metamorworks / Getty Images
Lovely için, Hulu + Live TV ile birlikte Hulu’ya erişim sağlamak onu zirveye taşıyabilir. 70,99 $ karşılığında müşteriler Hulu’ya reklamsız erişebilirler. Sonunda, her bir kullanıcı, kişisel tercihlerine ve kendi alanlarında nelerin mevcut olduğuna bağlı olarak hangi kablo veya akış seçeneğinin kendileri için en uygun olduğuna bakmalıdır. Lovely, “Kilometreniz ne izlediğinize bağlı olarak değişebilir. İzlediğiniz tek şey NFL veya sitcom ise, kablolu yayın veya canlı televizyon için ödeme yapmanız için hiçbir neden yoktur” dedi. “İnsanlar, kendileri için en iyi olanı temel alarak farklı kablo kesme kurulumlarını düşünmelidir.”