Skip to content

Kredi Kartlarınıza Yakında Parmak İzi Tarayıcı Olabilir

7 de Ekim de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Samsung, ödeme kartlarına biyometri eklemek için yeni bir parmak izi güvenlik yongası tanıttı.
  • Mevcut çözümlerden farklı olarak, Samsung’un çipi, birkaç temel teknolojiyi tek bir çipte birleştiriyor.
  • Uzmanlar, biyometrik kartların 2022’de ana akım haline geleceğini düşünüyor.

Samsung’un yeni parmak izi teknolojisi, kredi kartı işlemlerinizi daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Bazı insanların telefonlarından temassız ödemeler yaptığı modern çağdayız, gerçekten gözüpeklere ise ödeme implantları yapılıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğumuz hala kartları kaydırıyor ve pinler ve şifreler gibi güvenli olmayan araçlar kullanarak işlemlerin kimliğini doğruluyoruz. Samsung, ödeme kartları için sektörün ilk, hepsi bir arada parmak izi güvenlik entegre devresini (IC) oluşturduğunu söylüyor. Çip, bir parmak izi sensörü kullanarak biyometrik bilgileri okur, kurcalamaya karşı korumalı güvenli eleman (SE) ile verileri depolar ve doğrular ve güvenli bir işlemci ile analiz eder. VPNBrains Siber Güvenlik Danışmanı Therese Schachner, Lifewire’a e-posta yoluyla “Parmak izi güvenlik çipi kullanmak, bir PIN’i hatırlamayı veya bu numarayı girerken PIN pedini manuel olarak kapatmayı gerektirmez,” dedi. “[The] güvenlik yongası, diğer kimlik doğrulama mekanizmalarına kıyasla daha fazla kolaylık da sağlayabilir.”

Kart Tarayıcı

Kredi kartı ödeme makinesi kullanan kişi

Schachner, çipin SE ve şifreleme gibi teknikleri kullanan güvenli işlemcisini ekledi, ayrıca saldırganların herhangi bir kritik sistem işlevine müdahale etmesini ve kartta saklanan parmak izi verilerine erişmesini önlemeye yardımcı oluyor. Kimlik sahtekarlığı önleme teknolojisini kullanan çip, sahte kimlik doğrulama için sahte parmak izi kullanma girişimlerine karşı yerleşik korumaya sahip.” Samsung, hepsi bir arada çipinin, kart üreticilerinin bir karta sıkıştırmak için ihtiyaç duydukları IC sayısını azaltmasına yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bu, biyometrik ödeme kartları için kart tasarımını optimize etmelerini sağlayacaktır. Şirkete göre, yeni çözüm, EMVCo ve Ortak Kriterler Değerlendirme Güvence Düzeyi (CC EAL) 6+ dahil olmak üzere ödeme kartları için ortak sertifika standartlarına göre sertifikalandırılmıştır. Çipin, Mastercard’ın biyometrik ödeme kartları için de en son Biyometrik Değerlendirme Planı Özeti (BEPS) özelliklerine uygun olarak çalıştığını da sözlerine ekledi. Kimlik sahtekarlığı önleme teknolojisini kullanan çip, sahte kimlik doğrulama için sahte parmak izi kullanma girişimlerine karşı yerleşik korumaya sahip.” Basın bülteninde Samsung Electronics Sistem LSI Pazarlama Başkan Yardımcısı Kenny Han, çipin öncelikle ödeme kartları için tasarlanmış olmasına rağmen, öğrenci veya çalışan kimliği, üyelik gibi yüksek düzeyde güvenli kimlik doğrulama gerektiren kartlarda da kullanılabileceğini belirtti. Özellikle Mart 2021’de Samsung, yerleşik bir parmak izi okuyucusuna sahip olacak yeni bir biyometrik tarama ödeme kartı oluşturmak için Mastercard ile birlikte çalıştığını duyurdu. Bu duyuruda Samsung, kartların özellikle Uzmanlar, Samsung’un önceki duyurusunda bahsettiği yeni duyurulan hepsi bir arada çip olduğuna inanıyor. Ancak Samsung, yeni çip için mevcut veya gelecek ortaklıklar hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Ancak Samsung’un üretim yetkinliği göz önüne alındığında, uzmanlar yeni çipe sahip kartların hemen köşede olabileceğine ve biyometrik kartların yolunu açabileceğine inanıyorlar. ana akım.

Her derde deva değil

Kredi kartı parmak izi tarayıcısında duran başparmak

Bu, biyometrik ödeme kartlarının şu anda devam eden 20’den fazla biyometrik ödeme kartı pilotuyla 2022’de “kritik kitlesel dağıtım elde etmesinin” beklendiğini belirten Akıllı Ödeme Derneği (SPA) raporuyla uyumludur. SPA raporu, “biyometrik ödeme kartı pazarının bugün kritik bir kırılma noktasında” olduğunu belirterek, okuryazarlık seviyelerinin düşük olabileceği ve PIN veya şifre girmenin kullanılabilirlikte önemli bir kırılma oluşturduğunu da ekleyerek finansal katılımı iyileştirebileceklerini de sözlerine ekledi. “Kullanıcılar, bir veri ihlali sonrasında parolalarını sıfırlayabilecekleri şekilde parmak izlerini ‘değiştiremezler’,” diye vurguladı Akıllı Telefonlar, SPA, biyometriye önemli düzeyde aşinalık sağlanmasına yardımcı oldu. Aslında, bu aşinalık düzeyi, Biyometrik ödeme kartlarına olan talebi artıran en önemli sebeplerden biri.SPA, biyometri genellikle daha güvenli bir kimlik doğrulama mekanizması olarak kabul edildiğinden, sonunda kabullerini artırmaya yardımcı olacağını umuyor.Ancak Schachner, makul derecede güvenli olmasına rağmen parmak izi kimlik doğrulama teknolojilerinin, Samsung’un yeni parmak izi güvenlik çipi de dahil olmak üzere, bazılarının inandığı kadar kusursuz değil. “Saldırganların bir şekilde parmak izi verilerine erişmesi durumunda, kullanıcılar parmak izlerini şifrelerini sıfırlayabilecekleri şekilde “değiştiremezler”. “Veri ihlali” dedi Schachner. Ayrıca parmak izi teknolojilerinin her zaman engelli veya cilt ve sağlık sorunu olan kullanıcılara uygun olmadığını da sözlerine ekledi. kimlik doğrulama sürecinin bir parçası olarak parmak izi sağlama yeteneklerini etkileyen diyabet gibi tüm koşullar. Schachner, “Bu endişeler giderilirse, yeni çip daha güvenli ve erişilebilir bir kimlik doğrulama çözümü olarak hizmet edecek” dedi.