Skip to content

Ksuser.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

16 de Mayıs de 2021

Ksuser.dll sorunları, şu ya da bu şekilde Microsoft DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. Ksuser.dll dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. DirectX çoğu Windows tabanlı oyun ve gelişmiş grafik programı tarafından kullanıldığından, ksuser.dll hataları genellikle yalnızca bu programlar kullanılırken ortaya çıkar. Windows 98’den beri Microsoft’un işletim sistemlerinden herhangi biri ksuser.dll ve diğer DirectX sorunlarından etkilenebilir. Buna Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahildir.

Ksuser.dll Hataları

Bilgisayarınızda ksuser.dll hatalarının görünmesinin birkaç yolu vardır. Görebileceğiniz daha yaygın ksuser.dll hata iletilerinden bazıları şunlardır:

  • Ksuser.dll dosyası eksik
  • Ksuser.DLL Bulunamadı
  • Ksuser.dll dosyası bulunamadı
  • Ksuser.dll bulunamadı. Yeniden yükleme bunu düzeltmeye yardımcı olabilir.

Ksuser.dll hataları, en yaygın olarak video oyunları olmak üzere Microsoft DirectX kullanan herhangi bir program için geçerli olabilir. DLL hatası genellikle program başladığında ortaya çıkar.

Ksuser.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Ksuser.dll DLL dosyasını herhangi bir “DLL indirme sitesinden” tek tek indirmeyin. Bu sitelerden DLL indirmenin asla iyi bir fikir olmamasının birçok mükemmel nedeni vardır. Ksuser.dll dosyasını zaten indirdiyseniz, koyduğunuz yerden kaldırın ve bu adımlara devam edin.

  1. Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ksuser.dll hatası bir şans eseri olabilir ve basit bir yeniden başlatma işlemi tamamen ortadan kaldırabilir.

  2. Microsoft DirectX’in en son sürümünü yükleyin. Şanslar, DirectX’in en son sürümüne yükseltmek, ksuser.dll bulunamadı hatasını düzeltir. Microsoft genellikle sürüm numarasını veya harfi güncellemeden DirectX güncellemelerini yayınlar, bu nedenle en son sürümü yüklediğinizden emin olun. serbest bırakmak versiyonunuz teknik olarak aynı olsa bile. Windows 10, 8, 7, Vista, XP, vb. Hepsi aynı DirectX kurulum paketi tarafından desteklenmektedir. Windows’un bu sürümünde gereken ve desteklenen herhangi bir DirectX dosyasını yükleyecektir.

  3. Microsoft’un en son DirectX sürümünün aldığınız ksuser.dll hatasını düzeltmediğini varsayarsak, oyun veya uygulama CD veya DVD’nizde bir DirectX yükleme programı arayın. Genellikle, bir oyun veya başka bir program DirectX kullanıyorsa, yazılım geliştiricileri kurulum diskine DirectX’in bir kopyasını ekler. Bazen, sık olmamakla birlikte, diskte bulunan DirectX sürümü, çevrimiçi olarak bulunan en son sürümden program için daha uygundur.

  4. Oyunu veya yazılım programını kaldırıp yeniden yükleyin. Ksuser.dll ile çalışan program dosyalarına bir şey olmuş olabilir ve yeniden yükleme işlemi hile yapabilir.

  5. Ksuser.dll dosyasını en son DirectX yazılım paketinden geri yükleyin. Yukarıdaki sorun giderme adımları ksuser.dll hatasını çözmek için işe yaramadıysa, ksuser.dll dosyasını DirectX indirilebilir paketinden tek tek çıkarmayı deneyin.

  6. Ses veya ekran kartınız için sürücüleri güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da, bazı durumlarda bilgisayarınızdaki ekran kartı veya ses kartının sürücülerini güncellemek bu DirectX sorununu düzeltebilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.