Skip to content

KTFO Ne Anlama Geliyor?

21 de Mayıs de 2021

KTFO şu anlama gelir:

F *** Out Knocked

Bu üçüncü kelimenin yıldız işaretlerini tam olarak düşündüğünüz şeyle, F-kelimesiyle doldurabilirsiniz. Bu nedenle KTFO, sadece herkese göndermek isteyeceğiniz bir kısaltma değildir!

KTFO’nun Anlamı

KTFO temelde daha basit olan “nakavt” ifadesinin çok daha kaba bir versiyonudur. F-sözcüğü onu sadece abartır ve geliştirir. KTFO tipik olarak, bir kişinin başka bir kişiden, bir nesneden veya bir deneyimden yumruklanmasından, tekmelenmesinden, vücut kontrolünden, vurulmasından veya başka ciddi bir şekilde dövülmesinden yaşayabileceği fiziksel etkinin sonucunu tanımlamak için kullanılır. Birisi kendisini veya başka bir kişiyi KTFO olarak tanımladığında, kendisinin veya diğer kişinin bilinçsiz hale getirildiğini veya fiziksel olarak yaralandığını (veya muhtemelen her ikisinin de aynı anda) olduğunu söylüyorlar.

İnsanlar KTFO’yu Nasıl Kullanıyor?

KTFO, genellikle sporcuların veya fiziksel olarak aktif insanların durumunu tanımlamak için kullanılır, çünkü sporlar fiziksel olarak çok zorlayıcı (ve bazen riskli) olma eğilimindedir. Öte yandan, bir kişi KTFO’yu, bir kişinin uykusuzluk veya hastalık gibi diğer deneyimlerden düşebileceği bilinçsiz durumu tanımlamak için kullanabilir.

Kullanımdaki KTFO Örnekleri

örnek 1

Arkadaş 1: “Hey, dün gece oyunun sonunu yakaladın mı?”

Arkadaş # 2: “Evet, Johnson’ın Bernard’ın o vücut kontrolüyle KTFO’yu aldığını görmek için tam zamanında ayarlandı !!! “

Yukarıdaki ilk örnekte, Arkadaş # 2, vücut kontrolü yapılan bir sporcunun fiziksel / zihinsel durumunu tanımlamak için KTFO’yu kullanıyor.

Örnek 2

Arkadaş 1: “Dün geceden mesajımı aldın mı?”

Arkadaş # 2: “Evet, cevap vermediğim için üzgünüm. Hastayım bu yüzden biraz Nyquil aldım ve bu sabah 10’a kadar KTFO’daydım.”

Yukarıdaki ikinci örnekte, Arkadaş # 2, sakinleştirici soğuk algınlığı ilacı almaktan fiziksel / zihinsel durumlarını tanımlamak için JTFO kullanıyor.

KTFO ile BTFO

KTFO, “Blown The F *** Out” anlamına gelen BTFO’ya benzer bir kısaltmadır. Kelimenin tam anlamıyla aynı sözcükler, ancak “bayıltılmak” ile “dışarı atılmak” arasında gerçekten bir fark var mı? Bu sorunun cevabı bakış açısına bağlı olabilir, ancak gerçekten spesifik olmak istiyorsanız, BTFO, fiziksel bir bileşen olup olmadığına bakılmaksızın, bir galibiyet veya kaybetme sonucunu (bir yarışmada olduğu gibi) tanımlamak için daha uygun olabilir. . Öte yandan KTFO, bir olayın fiziksel etkilerini (yaralanma veya bilinçsizlik gibi) tanımlamak için muhtemelen daha uygundur. Bazıları, “bayıltılmış” ve “dışarıda bırakılmış” ifadeleri arasında önemli bir fark olmadığını, bu nedenle yorumlarının belirli bağlamlarda aşırı analiz edilmesinin bir faydası olmadığını iddia edebilir. Bunlardan birini kendiniz kullanmak istiyorsanız, size en doğru geleni seçin ve onunla devam edin.