Skip to content

Kulaklıkla Chromecast Nasıl Dinlenir?

13 de Aralık de 2022

Bilinmesi gereken

 • Chromecast’te: Ayarlar > Uzaktan Kumandalar ve Aksesuarlar > Uzaktan Kumandayı Veya Aksesuarları Eşleştirin.
 • Google TV’li Chromecast’in bir Bluetooth radyosu vardır ve doğrudan eşlenebilir, ancak eski modellerde ya ekstra donanım ya da bir uygulama kullanmak gerekir.
 • Daha yeni TV’lerde yerleşik kablosuz kulaklık seçenekleri olabilir.

Bu makalede, bir Chromecast’e kulaklık işlevi eklemeye bakacağız. Mevcut modellerin bağlanması kolaydır, ancak eski modeller için bir uygulamaya veya vericiye yatırım yapmanız gerekebilir.

Kulaklıkla Chromecast Dinleyebilir miyim?

İlk olarak 2020’de özel bir uzaktan kumandayla piyasaya sürülen en yeni Chromecast’e sahipseniz, kulaklığınızı ayarlamak, onları telefonunuzla eşleştirmekten çok farklı değildir.

 1. Chromecast’inizi açın ve sağ üst köşedeki profilinize gidin. Seçmek Ayarlar > Uzaktan Kumandalar ve Aksesuarlar > Uzaktan Kumandayı Veya Aksesuarları Eşleştirin.

 2. Bluetooth kulaklığınızı “eşleştirme” moduna ayarlayın. Chromecast’inize bağlamak istemediğiniz Bluetooth cihazlarını kapatmak isteyebilirsiniz.

 3. Chromecast, ekranın sağ tarafındaki listeden seçebileceğiniz etkin Bluetooth cihazlarını otomatik olarak tarar. Otomatik olarak eşleşecektir.

  Chromecast’inizin Bluetooth kulaklıkları ve hoparlörleri “unutmasını” sağlamak için aynı menüyü kullanabilirsiniz. Kulaklığınız eşleştirmeyi reddediyorsa listeden çıkarın ve tekrar deneyin.

Eski Bir Chromecast İle Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Chromecast’iniz Bluetooth’u desteklemiyorsa, telefonunuza bir uygulama yüklemeniz veya TV’nize fazladan bazı donanımlar eklemeniz gerekir. Her ikisi de oldukça hızlı süreçlerdir ve bu adımları kullanım kolaylığı ve maliyete göre sıraladık.

 1. Daha yeni bir TV’niz varsa, yerleşik Bluetooth olup olmadığını görmek için kullanım kılavuzuna bakın. Varsa, kılavuzdaki adımları izleyerek kulaklıkları doğrudan TV’nizle eşleştirebilirsiniz.

 2. Bir Chromecast’e yansıtmak için kullandığınız uygulamalardaki seçenekleri arayın. Bazılarının Ayarlar menüsünde bağımsız ses seçenekleri olacaktır. Diğerleri, sesi bağımsız olarak yayınlamanıza izin veren LocalCast gibi bir yansıtma uygulamasıyla eşleştirilebilir. Satın almadan veya abone olmadan önce uygulamanın teknik özelliklerini ve ses akışını nasıl yaptığını kontrol edin. Bu işleve sahip bulduğumuz bazı uygulamalar, onu belirli telefon platformlarıyla sınırladı veya sonuçları garanti etmedi.

 3. TV’nizde “ses çıkışı” bağlantı noktası (RCA jakları da denir) veya kulaklık jakı olup olmadığını kontrol edin. Ev sinema sistemi kullanıyorsanız, oradaki bu portları kontrol etmeniz gerekebilir.

 4. Ses bağlantı noktanıza bir Bluetooth vericisi bağlayın. TV’nizin tasarımına bağlı olarak, uzaktan kumandayı kullanarak sesinizi seçmeniz gerekebilir.

  Bir Bluetooth vericisi bağlamak, yalnızca Chromecast’inizi değil, izlediğiniz her şeyi özel olarak dinlemenizi sağlar. TV’nizde çok sayıda farklı akış cihazı, video oyun konsolu ve diğer aksesuarlar kullanıyorsanız, bunu ilk seçeneğiniz olarak düşünebilirsiniz.

Ayrıca bir kablolu kulaklık setini doğrudan TV’nize de bağlayabilirsiniz. Bu, yakın oturduğunuz küçük TV’ler için uygun olabilir, ancak uzun mesafeler için önerilmez çünkü evinizde yüksek trafikli bir alana uzun bir kablo çekerek düşme tehlikesi yaratabilirsiniz.

SSS

 • Chromecast’imi nasıl özel yapabilirim?

  Başkalarının Chromecast’inizi kullanmasını önlemek için şu adrese gidin: Hesap > Cihazlar Google Home uygulamasında ve Chromecast’iniz için Misafir modunu devre dışı bırakın.

 • Chromecast’imi bir Bluetooth hoparlöre nasıl bağlarım?

  Adımlar, tüm Bluetooth cihazlarını Chromecast’inize bağlamak için aynıdır. git Ayarlar > Uzaktan Kumandalar ve Aksesuarlar > Uzaktan Kumandayı Veya Aksesuarları EşleştirinBluetooth hoparlörlerinizi eşleştirme moduna getirin, ardından cihazınızı seçin.