Skip to content

Kullanıcı Yorumları ve Ziyaret Ettiğiniz Yerler Hakkında İpuçları Almak İçin Konum Uygulamaları

27 de Mayıs de 2021

Bir yeri ilk kez ziyaret etmek her zaman planlandığı kadar sorunsuz gitmez. Önceden bir web sitesini veya Wikipedia sayfasını Google’da araştırmış olsanız bile, bu gerçekten bir arkadaşınızdan veya daha önce ziyaret etmiş olan başka bir kişiden gerçek bir fikir veya yorum almakla kıyaslanamaz. Bu günlerde, başkalarının restoranlar, turistik yerler, barlar, oteller ve daha fazlası hakkında söylediklerini görmek, akıllı telefonunuzu çıkarmak kadar kolay. Nerede olduğunuzu bulmak için cihazınızın GPS teknolojisini kullanabilen ve daha önce orada bulunmuş gerçek kişilerden bulunduğunuz yer hakkında size anında ipuçları, incelemeler ve önerilerde bulunabilecek birçok farklı uygulama vardır.

Facebook Yer İpuçları

Facebook, iOS uygulamasında Yer İpuçları adlı bir özelliğe sahiptir. Bu ayrı bir uygulama değildir, bu nedenle tek ihtiyacınız olan şey, kurulu Facebook uygulamanızdır. Haber Kaynağınızı kontrol ettiğinizde, en üstte listelenen yakındaki konumlar hakkında ipuçları ve öneriler görebilirsiniz. Bir ipucuna dokunduğunuzda, popüler özellikler, yaklaşan etkinlikler ve önceki ziyaretçilerin yorumları gibi diğer ilgili bilgilere ek olarak daha önce ziyaret etmiş olabilecek arkadaşlarınızın fotoğrafları ve gönderileri gösterilir.

Oturaklı

Yıllar önce, Foursquare, insanların yerlere check-in yapmak ve arkadaşlarıyla paylaşmak için kullandıkları en havalı konum tabanlı uygulamaydı. Şimdi, Foursquare uygulaması konum keşfi için tasarlandı (Swarm uygulaması sosyal paylaşım için kullanılırken). Foursquare size daha iyi konum önerileri sunabilmesi için bir dizi ilgi alanı veya “zevk” seçmenize izin verir. Hatta belirli bir zevki seçebilir ve yakındaki yerleri ziyaret eden diğer kullanıcılardan kalan ipuçlarını görebilirsiniz.

Havlama

Belirli yerler hakkında gerçek kişilerden çok sayıda yorum arıyorsanız, Yelp mutlaka sahip olunması gereken bir uygulamadır. Sadece bir yer için yol tarifi almakla kalmaz, restoran ise menüsünde ne olduğunu görebilir, fotoğraflara göz atabilir ve oraya kendi başınıza check-in yapabilirsiniz; ayrıca binlerce ve binlerce yıldız derecelendirmesine ve incelemesine de erişebilirsiniz. En yararlı vurgulanan kullanıcı incelemeleri ilk önce listelenir, böylece hepsini gözden geçirmeye gerek kalmadan her zaman en iyi bilgileri gördüğünüzden emin olabilirsiniz.

Gogobot

Gogobot, telefonunuzda bulunabilecek en iyi seyahat uygulamasıdır. Yolculuk veya tatil olarak yepyeni bir yere seyahat ediyorsanız, Gogobot size oteller, kiralamalar, restoranlar ve oradayken yapılacak şeyler hakkında her türlü detayı verebilir. Bu, ilgi alanlarınızı öğrenen ve kişiselleştirilmiş öneriler sunan başka bir uygulama. Her şey aynı zamanda beş yıldızlı bir derecelendirme sistemine sahiptir, bu nedenle her zaman bir yerin ortalama puanını görürsünüz, onu genişletme ve bireysel kullanıcı incelemelerini okuma seçeneğiyle birlikte.

Urbanspoon

Bazen, yiyecek ve içecek servisi yapan yerler için derecelendirmeler ve incelemeler kullanışlıdır. Urbanspoon tamamen yemek deneyimleriyle ilgili, başka bir şey değil. Kimse kötü yiyecekleri veya berbat hizmeti sevmez, bu nedenle, orada yemek yemiş olan insanlardan restoranlar, barlar ve diğer yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygulamayı kullanmak, nerede yemek veya içecek alacağınıza karar verirken daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olabilir. Fotoğraflarla birlikte menü öğelerini görebilir ve yakınlarda nelerin popüler olduğunu görebilir veya konumunuzu seyahat ettiğiniz yerlere göre ayarlayabilirsiniz.