Skip to content

Kullanılacak 10 Instagram Gönderme Trendleri ve Uygulamaları

10 de Mayıs de 2021

Instagram’a göz atarsanız ve popüler kullanıcıları takip ederseniz, belirli gönderi trendlerinin popüler olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Daha büyük trendlerden bazıları, fotoğrafları ve videoları düzenlemek veya bunlara yeni şeyler eklemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor. Bir eğilim net olsa bile, bu eğilimi takip edecek bir uygulama bulmak her zaman net değildir. İşte on büyük Instagram gönderi trendinin bir listesi ve eğlenceye katılmak ve bu trendlere girmek için kullanabileceğiniz ilgili üçüncü taraf uygulamaları.

Insta-Size ve Ekleme Filtreleri: Squaready

Instagram, göndermeden önce sol alt köşedeki iki oka dokunursanız, tüm resimleri ve videoları kırpmadan göndermenize olanak tanır. Bu harika bir Instagram özelliği, ancak aynı şeyi yapmanıza izin verecek bir fotoğraf düzenleme uygulaması istiyorsanız, Squaready budur. Squareready, fotoğraflarınızı ve videolarınızı “Insta-boyutlandırmanıza” izin verir ve ardından Instagram’a göndermeden önce filtreler, çizgiler, metinler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

İndir:

Kolajlar Oluşturun: Instagram’dan Düzen

İPhone'da düzen uygulaması.

Instagram, tek bir gönderide 10 adede kadar fotoğraf ve / veya video göndermenize izin verse de, kolaj olarak çerçevelenmiş bir fotoğraf veya video koleksiyonundan oluşan gönderiler oluşturma eğilimi hala devam ediyor. Neyse ki Instagram, Instagram’dan Layout adlı kolajlar oluşturmak için ücretsiz bir uygulamaya sahip. Layout, Instagram’dan ayrı bir uygulamadır; ancak, Instagram’dayken erişebilirsiniz. Yüklemek için bir resme veya videoya dokunun ve ardından kolajınızı oluşturabileceğiniz Yerleşim uygulamasına yönlendirilirsiniz.

İndir:

Metin Yerleşimi Ekle: Üzerinde

İOS için bitti

Bir Instagram gönderisinin başlığında açıklamanız gereken her şeyi kesinlikle yazabilirsiniz, ancak bazen gerçek bir fotoğrafa veya videoya güzel bir yazı tipi kullanarak sözcükler veya alıntılar eklemek çok daha iyi görünür. Kullanıcılar, yayınlarına farklı yazı tiplerinde daha net mesajlar eklemek için çok çeşitli metin kaplama uygulamaları arasından seçim yapabilirler ve GoDaddy Design Studio’nun Over uygulaması en iyilerden biridir.

İndir:

Bir Fotoğrafı Yeniden Yayınlama: Instagram için Yeniden Yayınlama

Instagram repost

Instagram, arkadaşlarınızın fotoğraflarını ve videolarını kendi sayfanıza göndermek için kullanabileceğiniz bir paylaşma veya yeniden yayınlama özelliğine sahip olmayan birkaç popüler sosyal ağ uygulamasından biridir. Bir arkadaşınızın gönderisinin ekran görüntüsünü alıp bunu yayınlayabilir veya daha iyi bir çözümü tercih edip Instagram için Repost uygulamasını kullanabilirsiniz.

İndir:

Müzikli Fotoğraf Slayt Gösterisi: PicPlay

İPhone'da kulaklıkla PicPlayPost

Muhtemelen Instagram’da yayınlanan en az bir slayt gösterisi videosu gördünüz. PicPlay uygulaması Instagram, Facebook veya akıllı telefonunuzdan bir slayt gösterisinde birleştirmek için fotoğraf ve videolar eklemenize olanak tanır. Ardından, müzik ekleyebilir ve doğrudan Instagram’a video olarak gönderebilirsiniz. Bir fotoğraf koleksiyonunu video olarak paylaşmanın eğlenceli bir yolu.

İndir:

Popüler Hashtag’leri Ekleyin: Beğeniler için En İyi Etiketler

Beğeniler için En İyi Etiketler logosu

Instagram’daki uzman kullanıcılar, doğru hashtag’leri eklemenin daha fazla beğeni almanın anahtarı olduğunu bilir. Ancak, her yeni gönderi yaptığınızda bunları manuel olarak eklemek yerine, en popüler hashtag’leri düzenleyen ve bunları gönderilerinize otomatik olarak ekleyen ve bu hashtag’lerden beğeni kazanma potansiyelinizi en üst düzeye çıkaran bir uygulama kullanmayı tercih edebilirsiniz.

İndir:

Aynalama ve Karışım Görüntüleri: Bölme Pic

Pic görüntülerini böl

Instagram’da havalı yazı tiplerine veya çerçeveli kolajlara metin katmanı eklemek çok önemlidir, ancak bazı profesyonelleri takip ederseniz, muhtemelen trippy yansıma efektleri, harmanlanmış görüntüler ve aynı kişinin bir fotoğrafta birden çok klonu gibi başka şeyler de görürsünüz. . Bu tür efektler karmaşık görünebilir, ancak Split Pic uygulamasıyla yapılması oldukça kolaydır.

İndir:

Görüntüleri 29 Araç ve Filtre ile Geliştirin: Snapseed

SnapSeed Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

İnsanlar artık Instagram’da sadece basit fotoğraflar paylaşmıyor. Bu günlerde, farklı şekiller, çizgiler, renkler ve görüntü bulanıklaştırma ve yüz iyileştirme gibi diğer efektlere sahip her türden gönderi bulacaksınız. Snapseed uygulaması, profesyonel veya karmaşık Photoshop becerileri olmadan şaşırtıcı derecede muhteşem görüntüler oluşturmak için 29 araç ve filtre sunar.

İndir:

Videoları Hızlandırın: Hızlandırın

Lapse It ekran görüntüleri

Instagram video gönderileri maksimum 15 saniye ile sınırlıdır. Çok daha fazla videoyu bu kadar kısa bir süreye sığdırmak için, iddialı zaman aralıkları yaratmak için videoyu hızlandırmak büyük bir trend haline geldi. Lapse It ile hızlandırılmış videolar oluşturabilir ve her türlü filtre ve efekti ekleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda mevcut birçok özellikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak öğreticiler içerir.

İndir:

Müzikli Video Ekle: Magisto

Magisto düzenleme stili seçici.

Instagram’daki videolar artık çevrenizden rastgele kesilmemiş klipler yayınlamaktan daha fazlasını içeriyor. Kullanıcılar, takipçilerine yardımcı olan, öğreten ve onları bilgilendiren videolar yayınlıyor. Hatta birçok kişi Instagram’ı ürün veya hizmet satmak için kullanıyor. En iyi videoları yapmak için Magisto gibi profesyonel bir düzenleme uygulamasına ihtiyacınız var. Magisto, slayt gösterileri, müzik, kolajlar ve daha fazlasını içeren hızlı videolar oluşturmanıza olanak tanır.

İndir: