Skip to content

Kullanılmış Video Oyunları Nerede Satılır

19 de Haziran de 2021

Hiç oynamadığınız bir yığın video oyununuz var mı? Bu oyunları satabilir ve cebinize biraz fazladan para koyabilirsiniz. İster evinizi temizliyor olun ister taşınmaya hazırlanıyor olun, o eski video oyunları sandığınızdan daha fazla değere sahip olabilir. Satılmaya değer olmaları için yeni olmalarına bile gerek yok. Aslında, eski oyunlar genellikle yeni oyunlardan daha fazla para ister. Örneğin Atari veya Commodore 64 oyunlarınız varsa, mutlak bir altın madeninde oturuyor olabilirsiniz. Bu, özellikle onlarla birlikte gidecek oyun konsolunuz, oyun çubuklarınız ve denetleyicileriniz varsa geçerlidir. Oyunlarınız için ne kadar kazanabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? Burada, kullanılmış video oyunlarınızı ve belki de ortalıkta dolaştığınız bazı eski DVD’leri satabileceğiniz birkaç yer var. Sizin için en uygun seçeneği seçin.

Oyunlarınızı Nakit veya Krediyle Satmak İçin Mağazaya Götürün

Michael Klippfeld / Getty Images
Bazı büyük mağazalar ve özel mağazalar, kullanılmış video oyunlarınız ve konsollarınız için size nakit ödeme yapacak veya mağaza kredisi verecektir. Bu, oyunlardan değer elde etmenin en kolay ve en hızlı yolu olabilir, ancak muhtemelen onları çevrimiçi olarak tek tek satarsanız elde edeceğinizden daha az kazanırsınız. Yerel olarak işletilen mağazalar için telefon rehberine bakın veya şu zincirlerden birini deneyin:

  • Oyun Durdur – En yakın mağazaya gitmeden önce sahip olduğunuz oyunların, konsolların ve aksesuarların değerini öğrenmek için web sitelerini ziyaret edin. Bu, teklifleri karşılaştırmanıza olanak tanır, böylece adil bir anlaşma yaptığınızdan emin olabilirsiniz. GameStop nakit veya ticari kredi ile ödeme yapar.
  • En iyi satın alım – Bu büyük kutu zincirinin şu anda onlar için ne kadar ödediğini görmek için oyun başlıklarına bakın. Tekliften memnunsanız, ön ödemeli bir nakliye etiketi yazdırın; ve oyunlarınızı onlara postalayın. Oyunlarınızın durumunu değerlendirecekler ve alındıktan sonraki 10 gün içinde size bir Best Buy hediye kartı e-postası gönderecekler. Ayrıca oyun konsolları ve diğer bazı elektronik türleri de satın aldıklarını unutmayın.

Bir Grup Video Oyunu Sat ve Gönder

Oyunlarınızı bir mağazaya götürmek veya çevrimiçi olarak tek tek satmak için zamanınız yoksa, şu web tabanlı alıcıları deneyin:

  • CashForGamers.com – Sahip olduğunuz oyunları ve konsolları seçin ve bunları göndermek için ücretsiz bir ön ödemeli nakliye etiketi yazdırın. Ödemenin PayPal veya postayla gönderilen bir çek yoluyla yapılmasını seçebilirsiniz. Onlara 50 dolardan fazla mal gönderirseniz, size ücretsiz nakliye malzemeleri bile gönderirler.
  • Decluttr.com – Oyunlarınızın arkasındaki barkodu yazın veya barkodları taramak için uygulamalarını kullanın. Ardından, oyunlarınızı postalamak için sağladıkları ücretsiz kargo etiketini kullanın. Paketinizi aldıklarında, öğelerinizi inceleyecekler ve ertesi gün doğrudan para yatırma, çek, PayPal veya hayır amaçlı bağış yoluyla size ödeme yapacaklar.
  • Secondspin.com – Hangi oyunlara sahip olduğunuzu söylemek için satış hesaplayıcılarını kullanın ve ilgilendikleri oyunlar için anında bir teklif alırsınız. Oyunların yanı sıra müzik CD’leri, DVD’leri ve Blu-ray’leri de alırlar. Şu anda ne için en yüksek doları ödediklerini görmek için Sıcak Oyun Takasları sayfasını kontrol ettiğinizden emin olun. Satacak çok şeyin var mı? Toplu satış formunu kullanarak zaman kazanın. PayPal, posta çeki veya mağaza kredisi ile ödeme yaparlar.

Video Oyunlarınızı Birer Birer Çevrimiçi Satın

Kazancınızı maksimize etmek istiyorsanız ve hemen paraya ihtiyacınız yoksa oyunlarınızı tek tek listeleyin ve doğru alıcının gelmesini bekleyin. İşte deneyebileceğiniz bazı yerler:

  • Amazon Pazarı: Oyunlarınızı Amazon Marketplace üzerinden listelerseniz, aynı yeni veya kullanılmış oyun için normal Amazon listelerinde görünürler. Bu, oyunlarınızı birçok gözün önüne getirecek. Amazon’un ayrıca video oyunları, müzik CD’leri, DVD’ler ve elektronik ürünler için satmalarını beklemek istemiyorsanız takas programı vardır.
  • eBay.com – Oyunlarınızı açık artırmaya çıkarın ve bir ihale savaşının satış fiyatlarını yükseltmesini umut edin. Popüler veya bulunması zor başlıkları boşaltıyorsanız bu harika bir stratejidir. Oyunlarınız için mümkün olduğunca fazlasını almak istiyorsanız, onları tatil alışveriş sezonunda listeleyin.
  • Facebook Pazar Yeri – Oyunlarınızı yerel olarak listelemek ve satmak için Facebook hesabınızı kullanın. Listeleme ücreti yoktur ve ürünler çok hızlı satma eğilimindedir. Güzel bir fotoğrafla bir liste oluşturmak için birkaç dakika harcayın ve kullanılmış oyunlarınız bugün gitmiş olabilir. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, başka bir siteden bir görüntü almak yerine orijinal bir fotoğraf çektiğinizden emin olun. Bunu yaparsanız, ürünleriniz daha hızlı satılacak ve telif hakkı ihlali sorunlarından kaçınacaksınız.

Video Oyunlarınızı Gönderin

Son bir seçenek, video oyunlarınızı yerel bir çocuk konsinye satışında veya yerel bir Anneler grubu aracılığıyla satmaktır. Yetişkin veya Yetişkin olarak derecelendirilen oyunları muhtemelen kabul etmeyeceklerini bilin.