Skip to content

Kullanmanız Gereken Instagram için Popüler Etiketler

18 de Mayıs de 2021

Birçok Instagram kullanıcısı için beğeni ve takipçi kazanmak çok önemlidir. Gönderilerinizin görünürlüğüne katkıda bulunmanın temel bir yolu, bunları ilgili hashtag’lerle etiketlemektir, böylece Instagram’ın arama işleviyle anahtar kelimelere göz atan kullanıcılar içeriğinizi keşfedebilir. Instagram gönderilerinizin daha büyük bir kitle kazanmasına yardımcı olacak bazı popüler etiketler.

Pixabay

Varlığınızı Artırmak İçin Hashtag’ler Nasıl Çalışır?

Uyuyan köpeğinizin bir fotoğrafını yayınlarsanız ve başlığınıza “#dog” hashtagini eklerseniz, #dog’da arama yapan diğer kullanıcılar fotoğrafınıza rastlayıp beğenip yorum yazabilir ve hatta sizi takip etmeye başlayabilir. Sürekli olarak alakalı ve popüler hashtag’ler eklerseniz, içeriğinizi arama sonuçlarının en üstünde tutabilir, beğeni ve takipçi kazanma şansınızı artırabilir ve hatta Instagram’ın Keşfedin sayfasına inebilirsiniz.

Popüler Hashtag’ler

Popüler hashtag’ler güncel olaylar ve yeni trendler nedeniyle her zaman değişse de, işte bazı kalıcı favoriler.

#Aşk

# Aşk, en popüler ve en sık kullanılan Instagram hashtag’lerinden biri olmaya devam ediyor. İnsanlar birçok içerik türüne # aşk ekler ve kullanıcılar bunu düzenli olarak arar. Instagram ziyaretçileri her zaman güzelliğe ve pozitifliğe açıktır.

#Güzel

Sıradan bir fotoğrafın veya videonun olağanüstü görünmesini sağlayan pek çok istisnai filtre ile #beautiful, Instagram’da çekici fotoğrafçılığı veya sinematografiyi tanımlamanın popüler bir yoludur.

#Yaz

Yaz, Instagram’da herkesin favori sezonu gibi görünüyor. #Summer, sahil fotoğraflarından pembe ve turuncu gün batımlarına kadar çarpıcı fotoğrafçılığa, plaj sahnelerine ve diğer eğlenceli yaz aktivitelerine eşlik ediyor.

#Şirin

Demek köpeğiniz uyuyor ve bunun oldukça sevimli olduğunu düşünüyorsunuz, değil mi? Tüylü arkadaşınızın bir fotoğrafını yayınlayın ve # sevimli ekleyin. Instagram kullanıcıları #cute araması yaptıklarında, sevimli hayvanlar, bebekler ve daha fazla şirinlik hazinesi bulacaklar.

#Ben mi

Instagram en iyi selfie sitesidir. Bir fotoğraf filtresiyle herkes iyi görünüyor ve kendinizin rastgele bir fotoğrafını çekmek, #me eklemek ve takipçilerinizden beğeni toplamak çok kolay.

#Kız

Pek çok genç kendilerinin gurur verici fotoğraflarını yayınlamayı sever. #Girl eklemek, olumlu geri bildirim oluşturmanın güvenilir bir yoludur.

#TBT

TBT, “Gerileme Perşembesi” anlamına gelir ve birçok kişi eski fotoğrafları bulmanın ve #TBT hashtag’iyle birlikte paylaşmanın tadını çıkarır. Geçmişten kalma bu gönderiler eğlenceli ve evrensel olarak popüler.

#IGers

Kullanıcılar çeşitli gönderilere #IGers ekler. “Instagrammers” ın kısaltması olan insanlar #IGers’ı ikonik veya “markalarının” temsilcisi olarak gördükleri herhangi bir fotoğrafı işaretlemek için kullanıyor.

#Instagood

#Instagood, posterin özellikle iyi yapıldığını düşündüğü herhangi bir fotoğraf veya videoyu tanımlar. #Instagood eklemek, gönderinizle gurur duyduğunuz anlamına gelir.

#Instacollage

Bazı kullanıcılar yaratıcı olur ve Instagram’a yüklemeden önce başka bir kolaj oluşturma uygulamasını kullanarak birden fazla fotoğrafı birleştirir. #Instacollage eklenmesi, sonraki gönderinin benzersiz ve yaratıcı olduğunu gösterir.

#Latergram

Bir fotoğraf veya videoyu anında yerine daha sonra yayınlarken #latergram kullanın.

#Günün Fotoğrafı

Orijinal #PhotoOfTheDay posteri, bu etiket grubundan popüler bir fotoğraf seçti ve bir tür yarışma gibi çevrimiçi bir galeriye dahil etti. Bu günlerde insanlar, özellikle gurur duydukları bir fotoğrafı belirtmek için #PhotoOfTheDay ekliyor.

#Instamood

Üzgün, mutlu, kızgın, kafası karışmış veya başka bir duygu mu hissediyorsunuz? Mevcut ruh halinizi temsil eden bir fotoğraf veya video çekin ve insanlara nasıl hissettiğinizi göstermek için #instamood ekleyin.

#Tweegram

Birçok kişi aynı anda bir Instagram fotoğrafı yayınlamak ve fotoğrafı Twitter’da tweetlemek için Tweegram adlı bir uygulama kullanıyor ve burada 280 karakterlik bir mesaj girebiliyorlar. #Tweegram eklemek, Tweegram uygulamasını kullandığınızı gösterir.

#iPhoneAsia

Doğu Asya’daki Instagram kullanıcıları başlangıçta paylaşımlarında #iPhoneAsia’yı kullanmaya başladılar, ancak ABD’deki birçok kişi de bu etiketi kullanıyor.

#sadece iphone

Instagram Android uygulamasını oluşturduğundan beri, bazıları fotoğraflarını veya videolarını çekmek için bir iPhone kullandıklarını belirtmek için #iPhoneOnly kullanmaya başladı.

#LiveAuthentic

Birçok kullanıcı, bir doğa resmini paylaşırken veya sanatsal bir fotoğraf sergilerken yayınlarına #LiveAuthentic eklemeyi sever.

#VSCO veya #VSCOCam

Hayır, bu bir internet kısaltması değil! VSCO, Instagram’a fotoğraf göndermeden önce en çok beğenilen fotoğraf düzenleme uygulamalarının adıdır. VSCO hayranları, takipçilerinin Instagram yayınlarında VSCO kullandıklarını bilmelerini ister, bu nedenle #VSCO etiketini eklerler.

#[City Name]

Yerel takipçilerden daha fazla ilgi çekmek istiyorsanız, gönderilerinizi en yakın büyük şehirle etiketlemeyi deneyin. Örneğin, Austin, Texas yakınındaysanız, #austin veya #austintx gibi etiketler ekleyin.

Hashtag’ler hakkında daha fazla bilgi

Instagram başlığınızda birden fazla hashtag kullanıyorsanız, bunları gerçek başlıktan ayırmayı deneyin, böylece dağınık ve okunması zor görünmesin. Başlığınızı yazın ve ardından hashtag’leri sonuna yerleştirerek birden çok satır sonu yapın. Bazı kullanıcılar, izleyicinin gözlerini hashtaglere doğru yönlendirmeye yardımcı olmak için satır sonlarının başlangıcına nokta koyar. Mevcut hashtag’leri takip etmek için En İyi Hashtag’leri ziyaret edin ve yenilikleri ve trendleri kontrol edin.