Skip to content

Kutsal Kitap Kağıdı Birçok Tür Kitabı Yazdırmak İçin Kullanılır

28 de Mayıs de 2021

Kutsal Kitap kağıdı, temel boyutu 25×38 inç olan son derece ince, hafif, opak bir baskı kağıdıdır. Bu özel kağıt genellikle% 25 pamuk ve keten bezlerden veya ketenden yapılır. Tipik olarak uzun ömürlü olan birinci sınıf bir kitap kağıdıdır. İnce ve hafif olması, sözlükler ve ansiklopediler de dahil olmak üzere pek çok sayfadan oluşan büyük kitaplarda kullanım için idealdir; bu, daha düşük sınıflarda kitap kağıdına basılsalar daha hacimli ve ağır olur.

İncil Kağıdıyla Çalışmak

İncil kağıdı ofset baskı için uygundur – özellikle metin, dört renkli işlem, triton ve çift tonlar. Dijital dosyalar, her ağırlıktaki kağıt için olduğu gibi oluşturulur ve görüntüler, normal ekran ayarlarıyla yazdırılabilir. Bununla birlikte, yoğun mürekkep kaplaması gerektiğinde, grafik sanatçıları (veya ticari yazıcıları) görüntülerde renk çıkarma altında kullanmalıdır. Çok hafif ve ince olduğu için bu kağıtla çalışmak zordur. İşlenmesi zordur ve kolayca zarar görebilir. Üretim sürecinin her aşamasında son derece dikkatli olunmalıdır. Bu nedenle, İncil kağıdına yönelik basılı projeler, ortaya çıkan ek işlem ve bozulmayı karşılamak için genellikle bir fiyat primi taşır.

İncil Kağıdı Notları

İncil kağıdı üç sınıfta gelir: yer odunu, yaprak ve harmanlanmış.

  • Groundwood – ekonomi İncil baskılarında kullanılır. Kahverengimsi bir renge sahiptir ve zamanla kağıt sararır ve kırılgan hale gelir. Diğer iki dereceli İncil kağıdından daha kalındır ve yüksek kaliteli projeler için tavsiye edilmez.
  • Ücretsiz Sayfa – İncil’de en sık kullanılan not. Kağıt, zemin odun sınıfından daha beyazdır ve odun içerir. Bu tür ince kağıtlar için gerekli olan opaklığı arttırmak için, ışığı kırmak için kağıda titanyum dioksit eklenir. Bu kağıt, öğütülmüş odundan daha incedir ve daha pahalıdır. Ancak çoğu kullanım için tavsiye edilir.
  • Harmanlanmış – kağıt piyasada nispeten yeni. Opaklık için titanyum dioksit yerine ahşabı vardır. Serbest yaprak sınıfından harmanlanmış kaliteyi ayırt etmek zordur. Yeni olduğu için uzun ömürlülüğü hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Çok ince olduğu için İncil kağıdı sayfaları çoğu kağıt kadar sert değildir ve sayfa kenarları kıvrılabilir. Ayrıca, incil kâğıdı kullanırken opaklık (veya bunun olmaması ve eşlik eden herhangi bir sızma) büyük bir sorundur. İncil kağıdını seçmekle görevlendirildiyseniz, güvenli seçim ücretsiz sayfa sınıfı İncil kağıdıdır. Bazı tedarikçiler buna Hindistan kağıdı olarak başvurabilir. Bu kağıtla çalışma konusunda uzmanlaşmış ticari bir yazıcı arayın.

Diğer kullanımlar

İncillere ek olarak, bu makale diğer yayın türleri için kullanılır. Tipik kullanımlar arasında büyük kitaplar ve:

  • Dua kitapları
  • ilahiler
  • Sözlükler
  • Ansiklopediler
  • Sigorta oranı kitapları
  • Lüks kılavuzlar