Skip to content

Kutunun İçindekiler — PS Vita’nın Kutusunu Açma

18 de Haziran de 2021

İşte burada, PS Vita’nın Wi-Fi modelinin kutusu. Dikkat ettiyseniz, muhtemelen bunu daha önce görmüşsünüzdür. Ama bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli olan nedir?

PS Vita Wi-Fi Model Kutusu

Lifewire / Niko Silvester
Bir PS Vita kutusu olduğu bariz gerçeğinin yanı sıra, sağ alt köşeye dikkat edin. Hangi modele baktığınızı burada söyler (bu durumda, yalnızca Wi-Fi modeli). Ayrıca yanında bir not bulunan bir PS Vita hafıza kartının küçük bir resmini göreceksiniz. Bu not önemlidir: size bir hafıza kartının dahil olup olmadığını söyler. Bu durumda, (çok küçük tipte, önemli kısım parantez içinde olacak şekilde) “ayrı satılır” yazıyor. Ön sipariş sürümünü satın aldıysanız, bir hafıza kartı ve bir oyun ile birlikte gelir.

PS Vita Kutusunun Arkası

PS Vita Kutusu Geri

Lifewire / Niko Silvester
Kutunun arkasında daha önemli ve/veya faydalı bilgiler bulacaksınız. Her şeyden önce, bu özel kutunun Fransızca ve İngilizce olduğunu fark edebilirsiniz – bunun nedeni Kanada’da olmam. Bunun dışında, tüm Kuzey Amerika kutuları aynı bilgilere sahip olmalıdır. En önemli bilgi şudur: kutu içeriği ve bölge. İçindekiler güzel resimlerin hemen altında listelenmiştir ve bir PS Vita, bir USB kablosu, bir AC adaptörü, AC adaptörü için bir güç kablosu ve bazı basılı materyaller bulmanız gerektiğini bilmenizi sağlar. Kutunuzda listelenen herhangi bir şeyi kaçırırsanız, hemen mağazaya geri götürün veya PlayStation Destek ile iletişime geçin. Bölge sağ altta gösterilir – küre ve sayı içeren siyah simgedir. Bu durumda sistem, Kuzey Amerika olan bölge 1’dir. Bu, bu PS Vita’nın yalnızca bölge 1 ve bölgeden bağımsız oyunlar oynayacağı anlamına gelir (ne yazık ki, PSP’nin aksine PS Vita bölgeden bağımsız değildir).

PS Vita Kutusu Açıldı

PS Vita kutusunun içinde

Lifewire / Niko Silvester
Kutunun hemen üstünde bir paket basılı malzeme var. Bunlar, garantinizi 3 yıla kadar uzatan Sony PlayStation Koruma Planı hakkında bir bilgi sayfası ile oyunlar ve aksesuarlar hakkında bir bilgi sayfasından oluşur. Ayrıca orada bir Güvenlik Kılavuzu olacak (Kanada’daysanız iki tane – bir İngilizce, bir Fransızca). Epilepsi, radyo dalgaları ve cihazın güvenli kullanımı ile ilgili tüm olağan şeylere sahiptir. Muhtemelen hepsini daha önce okudunuz ama yine de bir hatırlatma olarak tekrar okuyun. Sonuçta güvenlik önemlidir. Son olarak, PlayStation Store’dan indirilebilen ücretsiz artırılmış gerçeklik oyunlarını oynamak için kullanılabilecek bir AR kartları paketi bulacaksınız.

İlk Katman

PS Vita kutusunun içinde

Lifewire / Niko Silvester
Basılı malzemelerin üst paketini düzgün küçük plastik torbasında çıkardığınızda, daha fazla basılı malzeme keşfedeceksiniz. Farklı bir boyut ve şekil, bu yüzden sanırım diğer şeylere uymadı. Bu basılı belge sizin Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzunuzdur (yine Kanada’da ayrı Fransızca ve İngilizce sürümleri alırsınız). Orijinal PSP’den farklı olarak, basılı bir kılavuz yoktur, yalnızca bu küçük kılavuzdur. Yine de daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, tam Kullanım Kılavuzuna doğrudan PS Vita’nızın ana ekranından erişebilirsiniz (bir kez internet bağlantısı kurduktan sonra). İnce, küçük bir kitapçıktır, ancak başlamak ve çevrimiçi olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

İkinci Katman

Kozasında PS Vita.

Lifewire / Niko Silvester
Basılı malzemelerin sonuncusunu çıkarın ve sonunda o yumuşak, plastik-y dolgunun bir kozasına yerleştirilmiş PS Vita’ya ulaşırsınız. Ve kutunun ne kadar düzgün bir şekilde iki bölmeye ayrıldığını gördünüz mü? Bir şeyleri içeride tutmak için kullanmaya devam etme isteği uyandırmıyor mu? Tamam, yani ben bir ambalaj tasarımı hayranıyım. Burada görülecek fazla bir şey yok.

PS Vita Açıklandı

PS Vita kutusunun içeriği ortaya çıktı.

Lifewire / Niko Silvester
Beyaz koruyucu ambalajı çıkarın ve karton bölmeyi açın ve kutunun geri kalanı ortaya çıkar. İşte kontrol etmek ve vaat edilen kutunun arkasındaki her şeyin gerçekten orada olduğundan emin olmak istediğiniz yer. Bu durumda, elimizde PS Vita’nın kendisi ve şarj ve senkronizasyon aparatının üç bileşeni (USB kablosu, AC adaptörü ve güç kablosu var. Ve hepsi bu.

Tüm PS Vita Kutusu İçeriği

PS Vita kutu içeriği.

Lifewire / Niko Silvester
Kutunun içindeyken kutu içeriğini görmekte zorlandıysanız, kutudan çıkan her şey burada. Solda AC adaptörü ve güç kablosu bulunur ve sağdaki diziler yukarıdan aşağıya: AR kartları, Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu, Güvenlik Kılavuzu, bilgi sayfaları (üstte USB kablosuyla) ve PS Vita .