Skip to content

LG Telefon Nasıl Sıfırlanır

18 de Mayıs de 2021

Akıllı telefonunuz donduğunda, çok yavaş çalıştığında veya başka bir şekilde normal yöntemlerin çözemediği problemler yaşıyor gibi göründüğünde, yeniden çalıştırmanın yolu bir sıfırlama olabilir. LG telefonlar için, farklı kullanımları ve dezavantajları olan birkaç seçeneğiniz vardır.

Üç LG Telefon Sıfırlaması Türü

LG telefonların sıfırlamak için üç seçeneği vardır: Yazılımdan sıfırlama, donanımdan sıfırlama ve fabrika ayarlarına sıfırlama.

 • Bir yazılımdan sıfırlama yeniden başlatma olarak da adlandırılır. Cihazınızı kapatıp tekrar açmanın daha güvenli bir versiyonu. Yazılımdan sıfırlamanın kullanılması, tüm uygulamaları kapatır ve cihazı yeniden başlatmadan önce RAM’i temizler.
 • Bir donanımdan sıfırlama fabrika ayarlarına döndürmek için telefonun donanımını kullanır. Bu, aygıtın ve fabrikadan çıktıktan sonra eklenen verilerin üzerine yazar.
 • Bir yazılımı fabrika ayarlarına sıfırlama (bizim amaçlarımız doğrultusunda buna “fabrika ayarlarına sıfırlama” adını vereceğiz), Ayarlar uygulamasında bulunan bir seçenektir. Bu, donanımdan sıfırlamaya benzer şekilde çalışır, ancak telefonun donanımını kullanmak yerine yazılım aracılığıyla yapılır.

LG Telefonda Yumuşak Sıfırlama Nasıl ve Ne Zaman Yapılır

Yazılımdan sıfırlama, telefonunuzun donduğu, yavaş çalıştığı veya aşırı ısınma veya uygulamaları açmayı reddetme gibi başka vergilendirilme belirtileri gösterdiği durumlar için idealdir. Yazılımdan sıfırlama, bu durumda son çare seçeneğidir, çünkü bir uygulama verilerle çalışırken bir telefonu sıfırlamak bu verileri bozabilir. Bununla birlikte, genellikle, yazılımdan sıfırlama yalnızca telefonunuzdaki kaydedilmemiş verileri kaybeder. Bir LG telefonda yazılımdan sıfırlama yapmak için iki seçeneğiniz vardır. Önce, basılı tutun Güç anahtar ve Güç menüsü açılır. Basın Tekrar başlat ve telefon yazılımdan sıfırlama yapar. Güç menüsü açılmıyorsa veya telefon çok yavaşsa, Güç düğmesi ve Sesi kıs Ekran kararana ve LG logosu görünene kadar düğmesine basın. Bu, Yeniden Başlat düğmesine bastığınız gibi telefonu yeniden başlatmaya zorlar.

Daha eski LG telefonlar, Sesi aç Bu işlemler için Sesi Kısma düğmesi yerine düğmesine basın. Hangi düğmenin kullanıldığını doğrulamak için kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

LG Telefonda Sert Sıfırlama Nasıl ve Ne Zaman Yapılır

Donanımdan sıfırlama, telefonunuzu sıfırlamanın “nükleer seçeneğidir”. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek, hafızasını siler, tüm uygulamalarınızı, tüm verilerinizi (fotoğraflar, müzikler, videolar, vb.), Tüm hesaplardan çıkış yapmanızı sağlar ve şifrenizi ve diğer kimlik bilgilerinizi siler ve başka bir şekilde telefonunuzu oluşturur. yazılım seviyesi, kutudan ilk çıkardığınız zamandaki gibi. Bu, yalnızca telefona verilerinden daha çok ihtiyaç duyduğunuz veya cihazı tamamen ve hızlı bir şekilde silmek istediğiniz durumlarda yapılmalıdır. Donanımdan sıfırlama yapmak için:

 1. Telefonunuzu kapatın. Mümkünse, pilinizi çıkarıp yeniden takın.

 2. Telefonunuzu açmadan, tuşunu basılı tutun. Güç ve Sesi kıs yazılımdan sıfırlamayı başlatmak için düğmeler.

 3. LG logosunu gördüğünüzde, bırakın ve ardından Güç ve Sesi kıs tekrar düğmeler.

 4. Düğmeleri bırakın. Fabrika ayarları menüsü belirir. Gezinmek için ses tuşlarını kullanın. Evet düğmesine basın ve Güç düğmesine tıklamak için düğmeye basın.

 5. Donanımdan sıfırlama yapmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Onaylamak için yukarıdaki düğmeye basmayı tekrarlayın, telefonunuz donanımdan sıfırlanacaktır.

LG Telefonda Yazılım Üzerinden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Nasıl ve Ne Zaman Yapılır

Fabrika ayarlarına sıfırlama, donanım sıfırlamasına benzer şekilde çalışır ancak yazılım ayarları aracılığıyla yapılır. Bu genellikle telefonu satarken veya bağışlarken kişisel bilgileri ondan çıkarmak için yapılır. Fabrika ayarlarına sıfırlamak için: Bu talimatlar Android 11 ve sonraki sürümler için geçerlidir.

 1. Ayarlar app ve git Sistem > ileri > Ayarları sıfırla.

 2. Seç Tüm verileri sil (fabrika ayarlarına sıfırlama).

  Bir Android kullanıcısı fabrikası, Ayarlar uygulamasını kullanarak telefonunu sıfırlar

 3. Basın Tüm verileri sil telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için diğer talimatları izleyin.

  Bir Android kullanıcısı, Ayarlar uygulaması aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirir