Skip to content

LG’de Numara Nasıl Engellenir

10 de Mayıs de 2021

Spam göndericilerden veya engellenen numaralardan gelen aramalar ve kısa mesajlar gününüzü mahvedebilir. Neyse ki LG telefonunuzun bununla başa çıkmanın birkaç yolu var. Telefonunuzun yazılımında yerleşik olarak bulunan araçları kullanarak istenmeyen aramaları ve metinleri engellemek kolaydır. Bir numaradan gelen aramaları engellemenin metinleri de engellediğini ve bunun tersini de unutmamak önemlidir. Engellenen kısa mesajlar bir “bloke kutuda” toplanır, böylece ihtiyacınız olursa bunları geri alabilir veya fikrinizi değiştirebilirsiniz. Aramaları ve metinleri nasıl engelleyeceğinizi, engellemelerini nasıl kaldıracağınızı ve ayrılmış metinleri nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

Çağrı Geçmişinizden Çağrıları Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Bir telefon numarasını engellemenin en kolay ve en yaygın yolu arama geçmişinizdendir. Sizi arayan numarayı bulun ve ona dokunun. Sağ üst köşedeki menü düğmesine dokunun> Numarayı engelle.

Bir LG Telefonda Aramaları Ayarlardan Engelleme

Sizi aramadan önce bir numara veya numara eklemek isterseniz, çeviricinizde bulunan üç arama engelleme özelliği vardır. Çeviricinizi açın ve Menü düğmesi> Çağrı ayarları > Çağrı engelleme ve mesajla Reddetme.

Çağrı ayarları, Çağrı engelleme ve mesajla Reddet

Burada üç seçenek bulacaksınız:

 • Engellenen numaralar: “+” Simgesine dokunarak yeni bir numara girebilir, ardından kişilerinizden bir numara, arama günlükleri veya yeni bir numara ekleyebilirsiniz.
 • Rakam filtresi: Bu, gelen bir telefon aramasının ilk veya son rakamlarına göre aramaları engeller. “+” Simgesine dokunun, ardından koşulu (ile başlar veya ile biter), ardından sayıları seçin. Ardından Engelle’ye dokunun.
 • Özel numaralar: Bu geçiş, açıldığında özel numaralardan gelen aramaları önleyen basit bir açma veya kapama işlemidir. Özel numaralar, arayan tarafından kasıtlı olarak bloke edilen numaralardır.

Mesaj Geçmişinizden Mesajlar Nasıl Engellenir?

Aramaları engellemeye benzer şekilde, metin mesajlarını mesaj geçmişinizden veya Mesajlaşma ayarlarından engelleyebilirsiniz.

 1. Engellemek istediğiniz bir mesaja dokunun.

 2. Simgesine dokunun. Menü buton.

 3. Dokunmak Numarayı engelle.

 4. Bu numaradaki tüm mesajları silmek istiyorsanız bir onay işareti koyun ve ardındanöğesine dokunun. Blok.

  LG telefonda Menü düğmesi, Numarayı engelle ve Engelle onay düğmesi

Mesajlaşma Ayarlarından Mesajlar Nasıl Engellenir

Numaraları ana mesajlaşma uygulaması menüsünden de engelleyebilirsiniz. Mesajlaşma uygulamanızdan, Menü sağ üst köşedeki düğmesine ve ardından Ayarlar > Mesaj engelleme.

Ayarlar, Mesaj engelleme seçenekleri

Çağrı engelleme ayarlarında olduğu gibi, burada birkaç seçenek bulacaksınız:

 • Engellenen numaralar: Burada “+” simgesine dokunarak yeni bir numara girebilir, ardından kişilerinizden bir numara, arama günlükleri veya yeni bir numara ekleyebilirsiniz.
 • Rakam filtresi: Bu, gelen bir telefon aramasının ilk veya son rakamlarına göre mesajları engeller. “+” Simgesine dokunun, ardından koşulu (ile başlar veya ile biter), ardından sayıları seçin. Ardından Engelle’ye dokunun.
 • Kelime filtresi: Bu, anahtar kelimelere göre herkesten gelen mesajları engellemenizi sağlar.
 • Bilinmeyen numarayı engelle: Bu geçiş, açıldığında bilinmeyen numaralardan gelen mesajları engelleyen basit bir açma veya kapama işlemidir. Oturum açma gibi şeyler için onay metinleri gönderen şirketler engellenebileceğinden bu önerilmez.
 • Engellenen kutu: Engellenen mesajların gizlendiği yer burasıdır. Engellenen bir metni geri almak istiyorsanız, gideceğiniz yer burasıdır.

LG’de Numara Engeli Nasıl Kaldırılır

Artık bir numarayı veya belirli rakamlarla başlayan veya biten numaraları engellemek istemediğinize karar verirseniz, burada numaranın engellemesini nasıl kaldırabilirsiniz:

 1. Çeviricinizi açın.

 2. Menüye dokunun> Çağrı ayarları > Mesajla çağrı engelleme ve reddetme.

 3. İkisinden birine dokunun Engellenen numaralar veya Rakam filtresi (hangisini kaldırmak istediğinize bağlı olarak).

 4. Listenin en üstünde, çöp tenekesi simgesine dokunduğunuzda, girişlerin herhangi birini veya tamamını silebilirsiniz.

Benzer şekilde mesajlar için sağ üst köşedeki menü düğmesine ve ardındanöğesine dokunun. Ayarlar > Mesaj engelleme. Buradan dokunun Engellenen numaralar, Rakam filtresi veya Kelime filtresi. Tekrar açmak istediğiniz numarayı veya anahtar kelimeyi kaldırın ve ayarlanacaksınız.

LG telefonda Engellenen numaralar, Rakam filtresi ve Kelime filtresindeki çöp kutusu simgeleri

Diğer seçenekler

Farklı operatörler ve üçüncü taraf uygulamaların da arama ve metin engellemeyi mümkün kılan hizmetleri vardır. Yolculuğunuz diğer uygulamalara ve hizmetlere göre değişebilir, ancak LG’nin yerleşik seçenekleri çoğu kullanım durumunu kapsamalıdır.