Skip to content

LGHT Ne Anlama Geliyor?

14 de Mayıs de 2021

LGHT’nin ne anlama geldiğini anında öğrenmek için internet argo terimleri ve kısaltmalar konusunda oldukça bilgili olmanız gerekir. Ne anlama geldiğini merak ederek başınızı kaşıyıyorsanız, doğru yere geldiniz.

LGHT şu anlama gelir:

  1. Tanrı bunu halletsin
  2. Hadi bu gece kafayı bulalım

Tanrı Başlasın LGHT

LGHT’yi “Tanrı’nın Halletmesine İzin Verin” anlamında kullanmak, birisine bilinmeyene ve olması gereken şeye inancını koymasını söylemek gibidir. Birisi, birisinin aşırı kontrolcü veya endişeli davranışına yanıt olarak, onu kendi ellerinden çıkan şeyler üzerinde strese girmek yerine gevşemeye ve basitçe akışa devam etmeye teşvik etmenin bir yolu olarak kullanabilir.

Tanrı Başlasın Gibi LGHT Örnekleri

örnek 1

1. Arkadaş: “Az önce tanıştığım o adamı düşünmeden edemiyorum. Neden mesaj atmıyor? Ya o benim ruh eşimse?“Arkadaş # 2:”LGHT“Yukarıdaki ilk örnekte, LGHT,” Tanrı Bunu Halletsin “şeklinde bağımsız bir yanıt olarak kullanılıyor. 2. Arkadaş, bunu, 1 Numaralı Arkadaşı, sevdiklerinin niyetlerini bilmeme konusunda sakinleştirmesi umuduyla kullanıyor.

Örnek 2

1. Arkadaş: “Profesörün sınav sonuçlarına bir çan eğrisi koyacağını düşünüyor musunuz? Gerçekten ihtiyacım var!“Arkadaş # 2:”Bunu söylemenin hiçbir yolu yok, bu yüzden sadece LGHT“Bu ikinci örnekte, LGHT bir cümlenin parçası olarak” Bunu Tanrı Yapsın “olarak kullanılıyor. Arkadaş # 1, Açıkça 1 Numaralı Arkadaşa, sınav sonuçlarında ne olabileceğini tahmin edemediklerini, bu yüzden de yapabileceklerini söylüyor. endişelenme.

Bu Gece Zirveye Çıkalım Olarak LGHT

LGHT’yi “Let’s Get High Tonight” anlamında kullanmak, esrar içmek için bir araya gelme veya başka bir eğlence uyuşturucusu alma talebinde bulunmakla karşılaştırılabilir. Bu özel nedenden ötürü, LGHT’nin bu yorumu nadiren herhangi bir yerde veya herhangi bir kişide kullanılır ve neredeyse her zaman özel metinlerde veya uyuşturucu almaya açık olduğunu bildikleri arkadaşlar arasındaki mesajlarda kullanılır.

Bu Gece Kafamızı Toplayalım Olarak LGHT Örnekleri

örnek 1

1. Arkadaş: “Uzun bir hafta oldu. LGHT. “

Arkadaş # 2: “30 dakikada senin yerinde buluşalım“Yukarıdaki ilk örnek, LGHT’nin” Let’s Get High Tonight “olarak kendi başına bir cümle olarak nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. 1 Numaralı Arkadaş, bunu istekte bulunmak için kullanıyor ve 2 Numaralı Arkadaş, onlarla ne zaman ve nerede buluşacaklarını belirterek kabul ediyor .

Örnek 2

1. Arkadaş: “Az önce öğrenci kredimin son kısmını ödedim!“Arkadaş # 2:”Tebrikler! LGHT kutlamak için!“Bu ikinci örnek, LGHT’nin cümle içinde nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. 2. Arkadaş, bunu belirli bir nedenden ötürü bir istek olarak kullanıyor (1. Arkadaşın öğrenci borcunu ödemesini kutlamak için).

Hangi Yorumun Kullanıldığını Nasıl Anlarsınız?

LGHT’nin hangi yorumunun kullanıldığını anlamak için konuşma türünden, mesajlaştığınız / sohbet ettiğiniz kişiyle olan ilişkinize kadar her şeyin incelenmesi gerekecektir. Bunu yapmak için kendinize şu soruları sorun:

  • LGHT, kontrol edici veya endişeli davranışlara bir yanıt olarak mı kullanılıyor? Cevabınız evet ise, bunu Tanrı’nın Halletmesine İzin Verin anlamına gelebilir.
  • Mesajın tamamı “Olduğu şey budur” veya “Olması gereken her şey” mi ifade ediyor? Cevabınız evet ise, bunu Tanrı’nın Halletmesine İzin Verin anlamına gelebilir.
  • Siz ve konuştuğunuz kişi eğlence amaçlı uyuşturucu kullanıyor musunuz? Cevabınız evet ise, bu gece Let’s Get High Get’i kastedebilirler.
  • LGHT’yi kullanan kişi, bir şey yapmak için talepte bulunuyor gibi geliyor mu? Cevabınız evet ise, bu gece Let’s Get High Get’i kastedebilirler.