Skip to content

Linksys E1200 Varsayılan Parola

11 de Mayıs de 2021

Linksys E1200 varsayılan parolası, yönetici. Diğer parolalarda olduğu gibi, E1200’ün parolası da büyük / küçük harfe duyarlıdır ve bu senaryoda büyük harflerin kullanılamayacağı anlamına gelir. Varsayılan kullanıcı adı sorulduğunda şunu girin: yönetici Ayrıca. Linksys yönlendiricileri için ortak bir varsayılan IP adresi 192.168.1.1’dir ve bu aynı zamanda bu yönlendirici için de geçerlidir.

Linksys
E1200 yönlendiricinin üç donanım sürümü vardır (1.0, 2.0 ve 2.2). Her biri aynı kullanıcı adını ve parolayı kullanır.

Linksys (Cisco) E1200 Varsayılan Parolası Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?

Varsayılan şifre çalışmazsa, başka bir şeyle değiştirildiği anlamına gelir. Parolayı bilmiyorsanız ve ne olduğunu bulmanın bir yolu yoksa, yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın; bu, tüm varsayılan bilgileri geri yükleyecektir. Linksys E1200 yönlendiriciyi sıfırlamak için:

  1. Yönlendiriciyi takın ve açın.

  2. Alta erişebilmek için yönlendiriciyi ters çevirin.

  3. Ataç veya iğne gibi küçük ve keskin bir nesneyle, Sıfırla düğmesini 5 ila 10 saniye basılı tutun.

  4. Yönlendiriciyi normal konumuna döndürün, ardından tamamen sıfırlanması için 30 saniye bekleyin.

  5. Güç kablosunu birkaç saniyeliğine çıkarın ve tekrar takın.

  6. Aygıtın açılması için 30 saniye kadar bekleyin.

  7. Sıfırlamadan sonra, varsayılan kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapın. yönetici. Yönlendiriciye erişmek için http://192.168.1.1 kullanın.

  8. Yönlendirici şifresini karmaşık bir şeye değiştirin, tahmin edilmesi kolay şifresiyle değiştirin. yönetici. Hatırlamayı kolaylaştırmak için ücretsiz bir şifre yöneticisinde saklayın.

Bir yönlendiricinin sıfırlanması, tüm ayarların silinmesi ve orijinal fabrika varsayılanlarına geri yüklenmesi anlamına gelir; yönlendiricinin kutudan çıkar çıkmaz nasıl kurulduğu budur. Sıfırlamadan sonra, kablosuz ağ ayarları (örneğin, SSID ve kablosuz şifre), DNS sunucusu ayarları ve bağlantı noktası yönlendirme seçenekleri gibi önceden yaptığınız özelleştirmeleri girin. Sıfırlamadan sonra bilgileri tekrar girmek zorunda kalmamak için, yönlendirici yapılandırmasını bir dosyaya yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmakla ilgili bilgiler aşağıda bağlantısı verilen ürün kılavuzunda bulunmaktadır.

Yardım! E1200 Yönlendiricime Erişemiyorum

Linksys E1200 yönlendiricisinin varsayılan IP adresi, yönlendiriciye erişim URL’sini oluşturur http://192.168.1.1. Ancak, yönlendiriciye bu adresle ulaşamıyorsanız, başka bir şeyle değiştirildiği anlamına gelir. Varsayılan parolanın geri yüklenmesi için yönlendiriciyi sıfırlamak zorunda kalmanın aksine, yönlendiriciye bağlı bir bilgisayarda varsayılan ağ geçidinin nasıl yapılandırıldığını görebilirsiniz. Bu IP adresi, yönlendiricinin IP adresiyle aynıdır.

Linksys E1200 Kılavuzu ve Donanım Yazılımı Bağlantıları

Bu yönlendiricinin üç sürümü için destek ve indirme bağlantıları Linksys E1200 Destek sayfasında mevcuttur. Bu sayfada, Sürüm 1.0, Sürüm 2.0 ve Sürüm 2.2 için kullanım kılavuzunu indirebilirsiniz. Bu yönlendirici için aygıt yazılımını ve diğer yazılımları E1200 İndirmeler sayfasından indirin. İndirme sayfasında, yönlendiricinin donanım sürümüne özel indirmelere baktığınızı doğrulayın. Örneğin, 2.2 sürümüne sahipseniz, Sürüm 2.2 bağlantı.