Skip to content

Linksys EA4500 (N900) Varsayılan Parola

21 de Haziran de 2021

Linksys EA4500 yönlendirici, varsayılan bir kullanıcı adı, parola ve IP adresiyle birlikte gelir. Yönlendiriciye erişmek için bir web tarayıcısı açın, adres çubuğuna gidin ve 192.168.1.1, çoğu yönlendirici için ortak olan IP adresidir. sonra girin yönetici varsayılan kullanıcı adı olarak ve yönetici varsayılan parola olarak (parola büyük/küçük harf duyarlıdır). Bu cihazın model numarası EA4500’dür, ancak genellikle Linksys N900 yönlendirici olarak pazarlanmaktadır. Ayrıca, iki donanım sürümünde (1.0 ve 3.0) mevcut olmasına rağmen, her ikisi de yukarıdaki aynı varsayılan bilgileri kullanır.

EA4500 Varsayılan Parola Çalışmıyorsa

Varsayılan parola, biri değiştirdiği için başarısız olur. Bir parolayı daha güvenli bir şeyle değiştirmek (özellikle yönetici) ağınızın güvenliği için önemlidir. Varsayılan Linksys EA4500 parolası işe yaramazsa yönlendiriciyi fabrika varsayılanlarına sıfırlayın:

  1. Yönlendiriciyi açın, ardından kabloların takıldığı arka kısma erişebilmek için çevirin.

  2. Düğmeyi basılı tutmak için ataş gibi küçük ve keskin bir nesne kullanın. Sıfırla güç ışığı yanıp sönene kadar yaklaşık 15 saniye basılı tutun.

  3. Güç kablosunu birkaç saniyeliğine çıkarın, ardından tekrar takın.

  4. Yönlendiricinin yeniden başlatılması için 30 saniye kadar bekleyin.

Yönlendiricide oturum açın

N900 yönlendirici sıfırlandığına göre artık bir web tarayıcısından oturum açın:

  1. Adres çubuğuna gidin ve girin http://192.168.1.1. Yönlendirici ve yönlendiriciye erişmek için kullandığınız cihaz aynı ağda olmalıdır. Cihaz bir telefon veya tablet ise Wi-Fi’ye bağlanın.

  2. N900 varsayılan yönlendirici bilgilerini girin (yönetici hem kullanıcı adı hem de şifre için).

  3. Varsayılan şifreyi başka bir şeyle değiştirin. yönetici. Bu adım gerekli değildir, ancak olabilir. Yeni kullanıcı adını ve şifreyi, unutmamak için ücretsiz bir şifre yöneticisinde saklayabilirsiniz.

Yönlendirici sıfırlandıktan sonra yaptığınız tüm özelleştirmeler silinir. Buna kablosuz ağ parolası, SSID (hizmet seti tanımlayıcısı) ve DNS (etki alanı adı sistemi) sunucu ayarları dahildir. Yönlendiriciyi sıfırlamadan önceki haline döndürmek için bu bilgileri tekrar girin. Yönlendiricinin gelecekte sıfırlanması durumunda yapılandırma bilgilerini kaybetmemek için yapılandırmayı bir dosyaya yedekleyin. Yönlendirici ayarlarını geri yüklemek için bu dosyayı kullanın. Kullanım kılavuzunun 55. Sayfasında (bağlantısı aşağıda) nasıl olduğunu gösterir.

EA4500 Router’a Erişemediğinizde Yapmanız Gerekenler

EA4500 yönlendiricisine şu adresten ulaşamıyorsanız, 192.168.1.1 IP adresi, muhtemelen ilk kurulduktan sonra başka bir şeyle değiştirildi. IP adresini almak için yönlendiricinin sıfırlanması gerekmez (ancak zaten sıfırladıysanız varsayılan adres çalışmalıdır). Bunun yerine, yönlendiriciye bağlı bir bilgisayarın kullandığı varsayılan ağ geçidini bulun.

Linksys EA4500 Ürün Yazılımı ve Manuel Bağlantılar

Linksys’in bu yönlendiricide sahip olduğu güncellenmiş ürün yazılımı, kullanım kılavuzu, SSS’ler ve daha fazlası gibi kaynakları bulmak için Linksys EA4500 N900 destek sayfasını ziyaret edin. Kullanım kılavuzu bir PDF dosyasıdır; görüntülemek için bir PDF okuyucu kullanın. EA4500 için aygıt yazılımını indirirken, yönlendiricinizin donanım sürümü için doğru olanı indirin. İndirme sayfasında 1.0 ve 3.0 sürümleri için bölümler bulunur. Her bölüm, bellenime ayrı bir bağlantı içerir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeyseniz, okuyun Önemli İndirme sayfasındaki not.