Skip to content

Linksys WRT160N Varsayılan Parola

16 de Mayıs de 2021

Linksys WRT160N yönlendirici için varsayılan şifre şudur: yönetici. Bu parola, çoğu parolada olduğu gibi, büyük / küçük harfe duyarlıdır; bu, bu durumda, tüm harflerin küçük harf olması gerektiği anlamına gelir. WRT160N kullanıcı adı sorulduğunda, bu alanı boş bırakın. Bazı Linksys yönlendiricileri varsayılan bir kullanıcı adı kullanır, ancak WRT160N’de durum böyle değildir.

192.168.1.1 Linksys WRT160N için varsayılan IP adresidir. Bu yönlendirici üç farklı donanım sürümüyle gelse de, yukarıda belirtilen varsayılan kullanıcı adı, şifre ve IP adresi her sürüm için aynıdır.

Linksys WRT160N Kablosuz Yönlendirici.
© Belkin International, Inc.

Yardım! WRT160N Varsayılan Parola Çalışmıyor!

Bir yönlendiricinin varsayılan parolası artık çalışmadığında, büyük olasılıkla parolanın başka bir şeyle, muhtemelen çok daha güvenli bir şekilde değiştirildiği anlamına gelir. WRT160N yönlendiricisinin varsayılan parolası, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar kolaydır, muhtemelen bu yüzden değiştirilmiştir. İşin iyi yanı, varsayılan parolayı geri yüklemek ve oturum açmak için yönlendiriciyi varsayılan ayarlarına sıfırlayabilmenizdir. yönetici. Linksys WRT160N yönlendiricisinin nasıl sıfırlanacağı aşağıda açıklanmıştır:

  1. Yönlendiricinin takılı ve açık olduğundan emin olun.

  2. WRT160N’yi kabloların bağlı olduğu arka tarafına çevirin.

  3. Tuşunu basılı tutun. Sıfırla için düğme 5-10 saniye ataç gibi küçük ve keskin bir şeyle.

  4. Bekle 30 saniye yönlendiricinin tamamen sıfırlanması için.

  5. Güç kablosunu yönlendiricinin arkasından birkaç saniyeliğine çıkarın ve ardından tekrar takın.

  6. Başka bir bekle 30 saniye WRT160N’nin yeniden açılması ve başlatmayı bitirmesi için.

  7. Yönlendirici sıfırlandığına göre, http://192.168.1.1 adresinde şu adresi kullanarak oturum açabilirsiniz: yönetici parola.

  8. Yönlendirici şifresini, artık geri yüklendiği için daha güvenli bir şeyle değiştirmeyi unutmayın. yönetici. Hiç kaybetmediğinizden emin olmak için ücretsiz bir şifre yöneticisinde saklayabilirsiniz.

Bu noktada, WRT160N yönlendiriciyi sıfırladıktan sonra, sıfırlamadan önce sahip olduğunuz tüm özelleştirmeleri yeniden girmeniz gerekir. Örneğin, SSID ve parola gibi kablosuz ağ ayarlarının, herhangi bir özel DNS sunucusu vb. Gibi yeniden girilmesi gerekecektir.

Yardım! WRT160N Yönlendiricime Erişemiyorum!

WRT160N yönlendiricisine adresten erişebilmelisiniz http://192.168.1.1. Yapamazsanız, bu sadece IP adresinin bir noktada değiştiği, ancak yenisinin ne olduğunu unuttuğunuz anlamına gelir. Parolayı unutursanız yönlendiriciyi nasıl sıfırlamanız gerektiğinin aksine, WRT160N IP adresini bulmak için biraz araştırma yapmanız yeterlidir. Yapmanız gereken, yönlendiriciye bağlı bir bilgisayarın varsayılan ağ geçidi IP adresini bulmaktır. Yönlendiriciye erişmek için URL olarak kullanmanız gereken IP adresidir.