Skip to content

Linksys WRT54G2 Varsayılan Parola

20 de Mayıs de 2021

Çoğu Linksys yönlendiricisinde ve WRT54G2’nin tüm sürümlerinde olduğu gibi, varsayılan parola şu şekildedir: yönetici. Bu parola büyük / küçük harfe duyarlıdır. Linksys WRT54G2 yönlendiricinin varsayılan IP adresi 192.168.1.1Linksys yönlendirici modellerinin çoğu için kullanılan IP adresi. WRT54G2’de oturum açarken bir kullanıcı adı girmenize gerek yoktur. Bu yönlendiricinin üç sürümü, yukarıdan aynı varsayılan oturum açma bilgilerini kullanır.

WRT54G2 Varsayılan Parola Çalışmadığında

Varsayılan bir parolayı benzersiz bir parolayla değiştirmek çok önemlidir; bu, yetkisiz kullanıcıların oturum açmasını engeller. Ancak, parolalar kolayca kaybolur veya unutulur. Yönlendiricinize girememenizin nedeni bu olabilir. Bir şifre yöneticisi kullanmayı düşünün, böylece onları hatırlamak zorunda kalmadan benzersiz, güvenli şifreleri kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamaları, siz yazmak zorunda kalmadan oturum açma bilgilerini otomatik olarak dolduracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Tüm özelleştirmeleri temizlemek için Linksys WRT54G2 yönlendiriciyi varsayılan ayarlarına sıfırlayabilir ve yönlendiriciyi yukarıda belirtilen varsayılan parolayla bırakabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. WRT54G2 yönlendiriciyi açın.

  2. Yönlendiriciyi ters çevirin, böylece kabloların bağlı olduğu yere arka tarafa erişebilirsiniz.

  3. Ataç veya iğne gibi küçük ve keskin bir şeyle, Sıfırla düğmesini en az beş saniye basılı tutun.

  4. Düğmeyi bıraktıktan sonra bekleyin 30 saniye yönlendiricinin sıfırlanması için.

  5. Güç kablosunu birkaç saniyeliğine çıkarın.

  6. Güç kablosunu takın, ardından başka bir 60 saniye WRT54G2’nin tamamen yeniden başlatıldığından ve kullanıma hazır olduğundan emin olmak için.

  7. Ağ kablosunun ve güç kablosunun sıkıca yerinde olduğundan emin olun, ardından yönlendiriciyi yerleştirmek için en iyi uygulamaları izleyerek yönlendiriciyi konumlandırın.

  8. Parola kullanarak http://192.168.1.1 adresinde yönlendiricide oturum açın. yönetici.

  9. Linksys WRT54G2 yönlendirici fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlandı.

Sıfırlamadan Sonra

Artık yönlendirici sıfırlandığına göre, varsayılan parolayı daha güvenli bir şeye değiştirmek önemlidir. Bir şifre yöneticisi kullanmayı düşünün, böylece onları hatırlamak zorunda kalmadan benzersiz, güvenli şifreleri kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamaları, siz yazmak zorunda kalmadan oturum açma bilgilerini otomatik olarak dolduracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Sıfırlama, kullandığınız tüm özel ayarları kaldırdığından, bunları yeniden yapılandırmanız gerekir. Bunlar, SSID ve Wi-Fi parolası gibi kablosuz ağ ayarlarını içerebilir. WRT54G2 kullanım kılavuzunun 21. sayfası (aşağıdaki bağlantıya bakın), yönlendiriciyi yeniden sıfırlarsanız bilgileri yeniden girmenize gerek kalmaması için bu yapılandırmaların nasıl yedekleneceğini gösterir. Aracılığıyla yapılır Yönetim (değiştir | kaynağı değiştir) > Yapılandırma Yönetimi Menü.

WRT54G2 Yönlendiriciye Erişemediğinizde Ne Yapmalısınız?

Varsayılan 192.168.1.1 IP adresi değiştirilmişse, bu adresle oturum açamazsınız. Bunun yerine, yukarıdaki ipuçlarını kullanarak yönlendiricide oturum açmak için kullanacağınız varsayılan ağ geçidi IP adresinizi bulmanız gerekecektir. Sıfırlama gerekli değildir.

Linksys WRT54G2 Donanım Yazılımı ve Kılavuz Bağlantıları

Linksys WRT54G2 Destek sayfasında bu yönlendirici hakkında öğreticiler, aygıt yazılımı güncellemeleri ve daha fazla bilgi bulacaksınız. Benzer şekilde, Linksys WRT54G2 İndirmeleri sayfası, WRT54G2’nin üç sürümü için de geçerli olan WRT54G2 kılavuzunu sunar. Linksys, Ağustos 2013’te WRT54G2’nin üretimini durdurdu. Linksys, üretimden kaldırıldıktan sonra yedi yıl boyunca Linksys ürünleri için parça ve hizmetler sunuyor.