Skip to content

Linksys WRT54GL Varsayılan Parola

21 de Mayıs de 2021

Linksys WRT54GL yönlendiricinin her iki sürümü de varsayılan parolayı kullanır yöneticive büyük / küçük harfe duyarlıdır, yani büyük harf kullanılmadan girilmelidir. Bu yönlendiricinin varsayılan bir kullanıcı adı yoktur, bu nedenle sorulduğunda bu alanı boş bırakın. IP adresini kullanın 192.168.1.1 bir web tarayıcısı üzerinden erişmek için. Bu belirli adres, çoğu Linksys yönlendiricisi ile kullanılır. Bu yönlendirici, 1.0 ve 1.1 olmak üzere iki donanım sürümüyle gelir. Her ikisi de aynı IP adresini, kullanıcı adını ve şifreyi kullanır.

Yardım! WRT54GL Varsayılan Parola Çalışmıyor!

Linksys WRT54GL’nizin varsayılan parolası çalışmıyorsa, bu büyük olasılıkla parolanın değiştirildiği anlamına gelir. yönetici daha güvenli bir şeye (bu iyi bir şey). Özel parolayı varsayılan parolaya geri yüklemek için yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın. WRT54GL yönlendiriciyi sıfırlamak için:

  1. Yönlendiriciyi ters çevirin, böylece antenlerin ve kabloların takılı olduğu yeri görebilirsiniz.

    Linksys
  2. Güç kablosunun sıkıca takıldığından emin olun.

  3. Tuşunu basılı tutun. Sıfırla 5 saniye basılı tutun. Bir ataç veya deliğe sığacak kadar küçük bir şey kullanın. Sıfırla düğmesi, WRT54GL’nin arkasının sol tarafında, İnternet fiş.

  4. Bırak Sıfırla düğmesine, ardından yönlendiricinin sıfırlanması için 30 saniye bekleyin.

  5. Güç kablosunu birkaç saniyeliğine çıkarın, ardından tekrar takın.

  6. Yönlendiricinin tamamen başlatılması için 30 ila 60 saniye bekleyin.

  7. WRT54GL yönlendiriciye varsayılan IP adresindeki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişin: http://192.168.1.1. Parola sıfırlandığından, şunu girin: yönetici giriş yapmak.

Varsayılana geri döndüğü için parolayı değiştirmeyi unutmayın, ki bu hiç de güvenli değildir. Tekrar unutacağınızdan endişeleniyorsanız, yeni parolayı ücretsiz bir parola yöneticisinde saklayın. Bu noktada, kablosuz interneti ve DNS sunucuları gibi diğer özel ayarları yeniden etkinleştirmek için bu bilgileri yeniden girin. Yönlendiriciyi sıfırlamak yalnızca parolayı değil, aynı zamanda üzerinde yaptığınız özel değişiklikleri de kaldırır. İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra, yönlendiriciyi yeniden sıfırlamanız gerekirse gelecekte bu değişiklikleri geri yükleyebilmek için yönlendirici yapılandırmasını yedekleyin. Bunun nasıl yapılacağını kullanıcı kılavuzunun 21. Sayfasından öğrenebilirsiniz (aşağıda kılavuza bir bağlantı vardır).

Yönlendiriciye Erişemediğinizde Ne Yapmalısınız?

Varsayılan olarak, WRT54GL yönlendiricisine http://192.168.1.1 adresinden erişebilmelisiniz. Değilse, yalnızca yönlendirici ilk kurulduğundan beri değiştirildiği anlamına gelir. Yönlendirici IP adresini bulmak için ihtiyacınız olan tek şey, o anda yönlendiriciye bağlı olan bir bilgisayarın varsayılan ağ geçididir. Parola kaybolduğunda yaptığınız gibi tüm yönlendiriciyi sıfırlamanız gerekmez (ancak, yapmak yönlendiriciyi sıfırlayın, varsayılan IP adresi de geri yüklenir). Windows’ta bunu yapmak için yardıma ihtiyacınız varsa Varsayılan Ağ Geçidi IP Adresinizi Nasıl Bulunur konusuna bakın. Orada bulduğunuz IP adresi, yönlendiriciye erişmek için web tarayıcısı URL çubuğuna girilecek adres.

Linksys WRT54GL Donanım Yazılımı ve Kılavuz Bağlantıları

Kullanım kılavuzunu (indirilebilir bir PDF dosyası), SSS’leri ve bu yönlendiriciyle ilgili diğer bilgileri bulmak için Linksys web sitesindeki WRT54GL destek sayfasını ziyaret edin. Yönlendiriciyle ilgili aygıt yazılımı ve bilgisayar yazılımı gibi yüklemelere Linksys WRT54GL İndirmeler sayfasından ulaşılabilir. İndirdiğiniz ürün yazılımının donanım sürüm numarasının yönlendiricide yazılı donanım sürümüyle aynı olduğundan emin olun. Bunu yönlendiricinin altında, model numarasının yanında bulabilirsiniz.