Skip to content

Lyft’te Birden Fazla Durak Nasıl Eklenir

17 de Mayıs de 2021

Şehirde bir geziye mi çıkmanız gerekiyor? Yolda durup bir arkadaşınızı kapmanız mı gerekiyor? Lyft seyahatinizin bu önemli durağı karşılayabileceğini biliyor muydunuz? Lyft uygulamasını kullanarak, seyahatinizi değiştirmeden basit ve hızlı bir şekilde başka bir durak planlayabilirsiniz. Lyft’e nasıl durak ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Lyft’e göre Lyft seyahatinize bir durak eklemek hem siz hem de Lyft sürücünüz için kusursuz bir deneyimdir.

Lyft Üzerinden Kaç Durak Ekleyebilirsiniz?

Lyft ile herhangi bir yolculuğa yalnızca bir durak ekleyebilirsiniz. Uber gibi diğer yolculuk paylaşımı şirketleri, her yolculuk için iki durağa kadar girmenize izin verir. Bununla birlikte, tek elden ihtiyaçlarınızı karşılarken sürücünüzün zamanını korumaya yardımcı olur. Durağınızı sürücünüze nezaket göstererek olabildiğince çabuk tutmayı unutmayın. Duraklar, bir arkadaşı bırakmak, bir arkadaşı almak veya başka bir hızlı görev için kullanılmalıdır.

Ekstra Stop Maliyeti Ne Kadar?

Lyft, seyahatiniz için bir taban ücretin yanı sıra mil başına ve dakika başına maliyet olarak ücret alır. Bu, ekstra durağınızla seyahatinize eklenen süre ve kilometreye bağlı olarak ücretinizin artacağı anlamına gelir. Yolculuğunuzun ne kadara mal olacağından emin değil misiniz? Planlamadan önce ücretinizi tahmin etmek için Lyft web sitesini kullanabilirsiniz. Başlamak için Lyft web sitesine gidin ve Ücret Tahmincisini kullanın.

Yolculuğum Sırasında Durak Ekleyebilir miyim?

Evet. Yolculuğunuzun başlangıcından önce veya yolculuk sırasında, seyahatiniz boyunca istediğiniz zaman bir durak ekleyebilirsiniz. Lyft, bir durak eklemek veya kaldırmak için Lyft uygulamasını kullanarak planlarınızı değiştirmeyi kolaylaştırır.

Lyft Uygulamasını Kullanarak Durdurma Nasıl Eklenir

Başlamak için Lyft uygulamasını akıllı telefonunuza indirin. İlk kez kullanıcıysanız, bir hesap oluşturmanız gerekir. Geri dönen bir kullanıcıysanız, başlamak için oturum açma bilgilerinizi girin.

 1. Ana Lyft ekranında, hedefinizi Hedef ara Kutu.

  Uygulamanın mevcut konumunuzu otomatik olarak bulması için Lyft uygulamanız için konum hizmetlerini açın. Bölgenizde bir Lyft bulmayı daha hızlı hale getirir.

 2. Sonraki ekranda, Artı (+) yanında Son seyahatinize bir durak eklemek için kutu.

  Lyft uygulamasındaki Drop-Off ekranının ekran görüntüsü

 3. Durağınızı şuraya girin: Durak Ekle Kutu.

  Lyft uygulamasında Dur sayfası ekle ekran görüntüsü

 4. Son varış noktanızı şuraya girin: Son geziniz için bölgenizdeki mevcut Lyft seçeneklerini otomatik olarak görmek için kutu.

 5. Lyft İste ekranında, ekonomi, lüks ve ekstra koltuklar dahil seyahatiniz için tüm mevcut seçenekleri göreceksiniz. Uygun bir sürüş bulduğunuzda, Lyft isteyin Sürücü aramanızı başlatmak için.

  Lyft uygulamasında Lyft İste sayfasının ekran görüntüsü

 6. Sen bittin!

Lyft’inizin kaç yolcu tutması gerekecek? Bir Lyft seçmeden önce, ne kadar büyük bir araca ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden ve buna göre plan yaptığınızdan emin olun.

Lyft Durağı Nasıl Kaldırılır

Lyft seyahatiniz sırasında planlarınız değişebilir. Bu nedenle uygulama, herhangi bir zamanda bir durağı kaldırmayı kolaylaştırır. Uygulamadan iptal etmek istediğiniz durağa dokunun ve ardından Durağı Kaldır. Durak kaldırıldıktan sonra seyahatiniz otomatik olarak rotayı ve sürücünüzü planınıza göre güncelleyecektir.