Skip to content

M2TS Dosyaları Nasıl Açılır, Düzenlenir ve Dönüştürülür

27 de Haziran de 2021

Bir ton Blu-ray kopyaladıysanız, bir Blu-ray BDAV (Blu-ray Disk Ses-Video) Video dosyası olan M2TS (MPEG-2 Aktarım Akışı) dosya uzantısına sahip dosyalar görmüş olabilirsiniz. Soru şu ki, şimdi bu M2TS dosyalarıyla ne yapmalı? Aşağıda neler yapabileceğiniz ve bunları nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.

M2TS Dosyası Nasıl Açılır

M2TS dosyaları, Windows Media Player, VLC, SMPlayer, 5KPlayer, Splash ve diğer popüler medya oynatıcı uygulamaları ile açılabilir. PlayMemories Home Yazılımı M2TS dosyalarını da açabilmelidir. Bu M2TS oynatıcıların tümü Windows için mevcuttur, ancak VLC, Linux ve macOS’ta M2TS videoları oynatmak için de çalışır. Bir M2TS oynatıcı dosyayı açmazsa, uzantıyı MTS olarak değiştirin. Bazı yazılımlar dosyayı yalnızca daha kısa uzantıyı kullanıyorsa veya tam tersini kullanıyorsa tanıyabilir. Bunu yapmak için Dosya veya Windows Gezgini Seçenekleri penceresini açın ve Görünüm, Temizle Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle dosya uzantısını görebilmeniz ve düzenleyebilmeniz için onay kutusunu işaretleyin. Standart olarak, Blu-ray oynatıcılar M2TS dosyalarını yerel olarak oynatabilmelidir. Belirli oyun konsolları, önce dosyayı dönüştürmek zorunda kalmadan M2TS dosyalarını da destekleyebilir.

M2TS Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bir M2TS dosyasını MP4, MKV, MOV, AVI ve diğer formatlara dönüştürmenin en iyi yolu ücretsiz bir dosya dönüştürme aracıdır. Bu Ücretsiz Video Dönüştürücü Programları ve Çevrimiçi Hizmetler listesi, M2TS dosyalarını dönüştüren birkaç program içerir. Kullandığınız video dönüştürücü, örneğin yalnızca M2TS’den MP4’e dönüştürmeyi destekliyorsa, ancak videoyu MKV biçiminde istiyorsanız, M2TS’yi MP4’e dönüştürün, ardından dosyayı MKV gibi başka bir biçime kaydetmek için bir MP4 dönüştürücü kullanın. Örneğin, bir M2TS dosyasını DVD’ye yazmak istiyorsanız, iki programı birleştirin. M2TS’yi MOV gibi bir formata kaydetmek için iWisoft Free Video Converter’ı kullanın, ardından bir DVD’ye yazmak için MOV dosyasını Freemake Video Converter’da açın. Dosyaları Dönüştür, dosyaları MPEG, M4V, ASF, WMV ve benzeri biçimlere dönüştüren çevrimiçi bir M2TS dönüştürücüsüdür. Convert Files bir web sitesi olduğundan, dönüştürmeden önce videoyu çevrimiçi yüklemeniz gerekir, ardından bilgisayarınıza indirebilirsiniz.. Bu işlem biraz zaman alabilir, bu nedenle daha büyük M2TS videoları en iyi şekilde bir çevrimdışı dönüştürücü aracı kullanılarak dönüştürülür.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Bazı dosya uzantıları, gerçekten biraz farklı olduklarında M2TS okuyormuş gibi görünürler. Benzer şekilde yazılmış olsalar bile, biçimler birbiriyle ilişkili olmayabilir ve muhtemelen bu nedenle dosyayı yukarıdaki M2TS oynatıcılardan biriyle açamazsınız. Örneğin, M2 dosya uzantısının M2TS video dosyalarıyla hiçbir ilgisi yoktur. M2 dosyaları, World of Warcraft oyunuyla kullanılan World of Warcraft Model Nesne dosyaları veya PC-98 Oyun Müziği dosyalarıdır. İkisi de M2TS dosyalarıyla ilgili değildir ve bu nedenle yukarıda belirtilen programlarla açılmaz. M2T dosyaları, M2TS dosyalarına çok yakındır ve HDV Video dosya biçimindeki video dosyalarıdır. Bununla birlikte, M2T dosyaları, Blu-ray’ler için değil, kameralar için HD video kayıt formatı olarak yaygın olarak kullanılır. M2TS dosyanız yukarıdan programlarla açılmıyorsa, dosya uzantısında .M2TS yazdığından emin olmak için iki kez kontrol edin. Olmazsa, biçim ve hangi programların onu açabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için gördüğünüz dosya uzantısını araştırın.