Skip to content

Mac için Chrome Nasıl Yüklenir

25 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yüklemek için: Mac için Chrome’u indirin, başlatın googlechrome.dmgve sürükleyin Krom simgesi Başvurular Klasör.
 • Yükleyici dosyalarını temizlemek için: Bulucu > Google Chrome > İndirilenler ve sürükle googlechrome.dmg çöp kutusuna.

Bu makale, Mac için Chrome’u nasıl indirip yükleyeceğinizi ve bir Mac’te Chrome kullanmanın avantajlarını açıklar.

Mac için Chrome Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Her Mac, Apple’ın Safari web tarayıcısı yüklü olarak gelir ve birçok kişi onu kullanır. Ancak Safari, Mac’te kullanabileceğiniz tek tarayıcı olmaktan uzaktır. Yerleşik seçeneğin faydaları olsa da, Google Chrome gibi farklı bir program isteyebilirsiniz. Google’ın tarayıcısını Mac’inize nasıl yerleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Yüklemek istediğiniz Mac’te Chrome için indirme sayfasına gidin. Site, bir Mac kullandığınızı algılar ve sizin için doğru sürümü otomatik olarak önerir.

 2. Tıklayın Mac için Chrome’u indirin.

 3. Belirttiğiniz yere Chrome indirmeleri için yükleyici programı İndirilenler Klasör. Aç İndirilenler klasörüne gidin ve adı verilen dosyaya çift tıklayın. googlechrome.dmg yükleyiciyi başlatmak için.

  İndirilenler klasörüne indirilen Google yükleme dosyası

 4. Chrome simgesini Uygulama klasör simgesi. Yükleyici, Chrome’u bilgisayarınıza kopyalayacaktır.

  Chrome simgesini Uygulamalar klasör simgesine sürükleyin

 5. Yeni tarayıcınızı kullanmaya başlamadan önce, yükleyici dosyalarını temizleyin. Bunu yapmazsanız, bu dosyalar gereksiz yere sabit sürücünüzde yer kaplayacaktır. Bir Finder penceresi açın ve ok bitişik, yanında Google Chrome kenar çubuğunda.

  Unmount düğmesi

 6. Dönmek İndirilenler klasör ve sürükleyin googlechrome.dmg çöp kutusuna.

 7. Git Başvurular klasör ve çift tıklayın Google Chrome yeni web tarayıcınızı kullanmaya başlamak için. Sık kullanmayı düşünüyorsanız, kolay erişim için Dock’a sürükleyin.

Mac’te Google Chrome Kullanmanın Yararları

İnsanların Chrome’u kullanmayı tercih etmelerinin en yaygın ve ikna edici nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Chrome, Google ekosistemine bağlanır: Chrome’u kullanarak Google hesabınızda oturum açabilir ve Google hesabınızdaki tüm hizmetleri ve verileri tarayıcınızda, orada kullanabilirsiniz. Google hizmetlerinin yoğun bir kullanıcısıysanız, Chrome bunlara erişmenin en basit ve en entegre yoludur.
 • Chrome son derece uyumludur: Bu günlerde pek olmamakla birlikte, bazı siteler Safari’de düzgün şekilde yüklenmeyecek veya çalışmayacaktır. Bu gibi durumlarda, Chrome ile daha iyi şansa sahip olabilirsiniz.
 • Chrome birçok platformda mevcuttur: Safari, Apple’dan geldiği için yalnızca Mac’lerde ve iOS cihazlarda mevcuttur (iPhone ve iPad’de de yüklü olarak gelir). Apple, Windows için Safari’yi sunuyordu, ancak bu sürümü 2012’de durdurdu. Bununla birlikte, Chrome her yerde çalışır: Mac, Windows, iOS, Android, Linux ve daha fazlası.
 • Chrome’da devasa bir uzantı kitaplığı var: Uzantıları yükleyerek tarayıcınızın işlevselliğini artırabilirsiniz. Safari de uzantıları destekler, ancak Chrome’un çok daha geniş bir seçeneği vardır. Chrome için mevcut 10.000’den fazla uzantıyla, reklam engelleme, web geliştirici araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler ekleyebilirsiniz.

Kalıcı olarak Chrome’a ​​bağlı kalma konusunda endişelenmeyin. Bir süre kullanırsanız ve sizin için doğru tarayıcı olmadığını fark ederseniz, her zaman Mac’inizden kaldırabilirsiniz.