Skip to content

Mac için En İyi Ücretsiz Masaüstü Yayıncılık Yazılımı

17 de Mayıs de 2021

Masaüstü yayıncılık yazılımı için pek çok seçenek vardır ve bunların birçoğu çok güçlü olsa da yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Kendi masaüstü yayıncılığınızı yapmak istiyorsanız, ancak pahalı bir ticari yazılım parçasına her şeyi dahil etmek istemiyorsanız, Mac’te ücretsiz olarak kullanılabilen harika seçenekler vardır.

Sayfalar

Tüm Mac’lerde bulunan Apple’s Pages, belge yayınlama programı olarak kullanılabilen güçlü bir kelime işlemcidir. Temel iş belgelerine, zarflara ve kartvizitlere ihtiyacınız varsa, bu program bunları kolayca halledebilir. Pages, profesyonel görünümlü belgeleri kolay ve kısa bir süre içinde oluşturmanıza yardımcı olan bir dizi şablonla birlikte gelir. Belgenizi tasarlamak için boş bir sayfadan da çalışabilir, yazı tipleri ekleyebilir, metin stillerini kişiselleştirebilir ve grafikler ve fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Pages, PDF ve Microsoft Word biçimlerine dışa aktarır ve Word belgelerini içe aktarır.

Scribus

Scribus, Mac dahil çeşitli platformlarda kullanılabilen açık kaynaklı masaüstü yayıncılık yazılımıdır. Scribus, CMYK renk modeli desteği, yazı tipi gömme ve alt ayarı, PDF oluşturma, EPS içe / dışa aktarma, temel çizim araçları ve diğer profesyonel düzeyde özellikler sunar. Scribus, Adobe InDesign ve QuarkXPress’e benzer şekilde metin çerçeveleri, hareketli paletler, açılır menülerle çalışır ve yüksek fiyat etiketi olmadan profesyonel paketlerin özelliklerine sahiptir. Ancak, üst düzey profesyonel düzeydeki yazılımlarla ilişkili öğrenme eğrisinin üstesinden gelmeye ayıracak zamanınız veya ilginiz yoksa, Scribus en iyi seçenek olmayabilir.

Apache OpenOffice Üretkenlik Paketi

OpenOffice, açık kaynaklı bir yazılım paketinde tam entegre kelime işlemci, hesap tablosu, sunum, çizim ve veritabanı araçları sunar. Pek çok özellik arasında, PDF ve SWF (Flash) dışa aktarımı, artırılmış Microsoft Office formatı desteği ve birden çok dil bulacaksınız. Masaüstü yayınlama ihtiyaçlarınız basitse ancak aynı zamanda eksiksiz bir ofis araçları paketi istiyorsanız, Apache OpenOffice Productivity Suite’i deneyin. Ancak, daha karmaşık masaüstü yayıncılık görevleri için, Scribus veya Mac için baskı yaratıcılık başlıklarından biriyle daha iyi durumda olabilirsiniz.

Publisher Lite

PearlMountain Technology’den Publisher Lite, iş ve ev kullanımı için ücretsiz bir masaüstü yayıncılık ve sayfa düzeni uygulamasıdır. Mac App Store’da bulunan bu ücretsiz yazılım, 45’ten fazla profesyonel şablon ve yüzlerce küçük resim ve arka planla birlikte gelir. Broşürler, el ilanları, haber bültenleri, posterler, kartvizitler, davetiyeler ve menüler için ek şablonlar, uygulama içi satın alımlar olarak her biri 0,99 $ ‘a uygun fiyatla sunulmaktadır.

Inkscape

Inkscape, popüler bir ücretsiz, açık kaynaklı vektör çizim programıdır. Ölçeklenebilir vektör grafikleri (SVG) dosya formatını kullanır. Kartvizitler, kitap kapakları, el ilanları ve reklamlar dahil olmak üzere metin ve grafik kompozisyonları oluşturmak için kullanın. Inkscape, yetenekleri açısından Adobe Illustrator ve CorelDraw’a benzer. Bir grafik yazılım programı olmasına rağmen, bazı sayfa düzeni görevlerini yerine getirme konusunda oldukça yeteneklidir.