Skip to content

Mac için Microsoft Word’de Değişiklikleri İzle özelliğini etkinleştirme

20 de Mayıs de 2021

Microsoft Word Değişiklikleri İzle özelliği, belge sahiplerine bir belgede yapılan tüm değişiklikleri, bu değişikliklerin ne zaman yapıldığını ve değişiklikleri kimin yaptığını gösterir. Bu özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bu makaledeki talimatlar Mac için Word 2019 (sürüm 16) için geçerlidir ancak Mac için Word 2016, Mac için Word 2011 ve Mac için Word 2008 gibi eski sürümlerde benzerdir.

Değişiklikleri İzlemeyi Aç

Özellik şu şekilde ayarlanmıştır: kapalı varsayılan olarak, izlemek istediğiniz her belge için etkinleştirin.

  1. Şuraya git gözden geçirmek sekmesini seçin ve Takip açılır ok.

  2. Açın Parça değişiklikleri geçiş anahtarı.

    Değişiklikleri İzle geçişi

Değişiklikleri İzle Özelliği Nasıl Kullanılır

Değişiklikleri İzle etkin olduğunda, bir belgede yapılan tüm değişiklikler otomatik olarak çeşitli renklerle işaretlenir. Her renk, belgedeki farklı bir ortak çalışana atanır. Bu, silme işlemlerini, eklemeleri, düzenlemeleri ve hareketleri kolayca görünür ve ortak çalışanları belirlenebilir hale getirir.

İşaretlemenin Nasıl Görüntüleneceğini Seçin

Bir belge üzerinde çalışırken izlenen değişikliklerin nasıl görüntüleneceğini seçebilirsiniz. gözden geçirmek > Takip. Ardından, işaretlemenin nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin. Seçenekler şunlardır:

  • Tüm İşaretleme (varsayılan): Metinde yapılan tüm değişiklikleri görüntüler. Silme işlemleri, yazı tipi değişiklikleri ve diğer düzenlemeler, değişikliği yapan ortak çalışanın adıyla dokümanın sağ tarafında baloncuklarda görünür.
  • Basit İşaretleme: Bir belgede görüntülenen işaretleme miktarını azaltır. Sol kenardaki dikey çizgi, bir değişikliğin yerini gösterir.
  • İşaretleme Yok: Geçerli belgedeki tüm işaretlemeyi gizler. Değişiklikler izlenir ancak görüntülenmez.
  • Orijinal: Belgenin orijinal, değiştirilmemiş metnini görüntüler.

Konumuna geçerken yapılan değişiklikler kaybolmaz Orijinal görünüm. Değişiklikleri İzle, ortak çalışanlar için bir belgenin sürümlerini karşılaştırma, bir Word belgesine yorum ekleme ve değişiklikleri kabul etme ve reddetme gibi daha fazla özellik sunar.