Skip to content

Mac OS X Mail’de Orijinal Eklerle E-postaları Yanıtlama

4 de Haziran de 2021

E-postalara eklenmiş alınan dosyalar yaygındır. Tipik olarak, bir e-postayı yanıtladığınızda, alıcının ne hakkında yazdığınızı bilmesi için yanıtınızda orijinal iletiden yalnızca yeterince alıntı yaparsınız ve yanıtta orijinal e-postaya büyük ekler eklemezsiniz. Varsayılan olarak, Mac OS X ve macOS’taki Posta uygulaması, sonraki yanıtlarda orijinal iletiye eklenen dosyaların her biri için yalnızca bir metin dosyası adı içerir. Orijinal iletiyi ve dosyalarını almamış olabilecek kişileri içeren yanıtlara veya ekleri yeniden göndermenizi isteyeceğini bildiğiniz kişilere verilen yanıtlara ne dersiniz? Mac Mail uygulaması bir istisna yapabilir ve metin yer tutucuları yerine eksiksiz dosyalar gönderebilir. Bu makalenin aşağıdaki işletim sistemlerinde Posta uygulaması için geçerli olduğu bilgisi: macOS Catalina (10.15), macOS Mojave (10.14), macOS High Sierra (10.13), macOS Sierra (10.12), OS X El Capitan (10.11), OS X Yosemite (10.10), OS X Mavericks (10.9), OS X Mountain Lion (10.8) ve OS X Lion (10.7).

alexsi / Getty Images

Metin Dosya Adlarını Eksiksiz Eklerle Değiştirin

Mac OS X veya macOS işletim sistemleri için Mail uygulamasında metin yer tutucuları kullanmak yerine orijinal iletinin eklerini yanıtınıza eklemek için:

 1. Eki içeren e-postayı Posta uygulama.

  Mail uygulamasında ekli e-posta

 2. Tıkla yanıtla Metnin herhangi bir bölümünü vurgulamadan düğmesine basın.

  Cevap düğmesi.

 3. Ek, yanıt ekranında alıntılanan orijinal metinle birlikte yalnızca bir metin dosyası adına indirgenir. Seçerek vurgulamanız ve alıntı yapmanız gerekiyorsa, istediğiniz eki de vurgulayın.

  E-postayı ek yerine metinle yanıtlayın

 4. Seç Düzenle > ekler > Orijinal Ekleri Yanıta Dahil Et Metin dosyası adını yanıtınızdaki tam ek ile değiştirmek için Posta menü çubuğundan.

  LW ED Ekran Görüntüsü Düzeltme - Mevcut İçerik Güncellemesi - Haziran 2020: Düzenle

 5. Yanıta herhangi bir ek mesaj veya bilgi ekleyin ve gönder simge.

  Mac Mail uygulamasında ekli yanıtla

öğesini seçerek ekleri kaldırabilir ve bunları yeniden metin dosyası adlarıyla değiştirebilirsiniz. Düzenle > ekler > Orijinal Ekleri Yanıta Dahil Et ayarın seçimini kaldırmak için