Skip to content

Mac veya PC’den Kaspersky Antivirus Nasıl Kaldırılır

23 de Haziran de 2021

Kaspersky Antivirus ile ilgili herhangi bir şey için hızlı bir arama, Kaspersky’yi sisteminizden nasıl tamamen kaldıracağınızla ilgili düzinelerce sorgu gösterecektir. Son yıllardaki siber güvenlik ihlalleriyle ilgili iddialar, virüsten koruma programını olumsuz yönde etkiledi ve ABD hükümeti Kaspersky’yi onaylanmış yazılımlar listesinden çıkardığında bu durum daha da alevlendi.

Antivirüs Yazılımını Kaldırma

Standart Uygulamalar veya Program Dosyaları klasörlerinin dışında dosya ve klasörler oluşturduğundan, virüsten koruma yazılımının kaldırılması zor olabilir. Bir programı kaldırmanın geleneksel yöntemi, virüsten koruma yazılımının çekirdeğini kaldırabilir, ancak çoğu zaman geride kalıntılar bırakır. Kaspersky Antivirus’ü Mac’inizden veya PC’nizden tamamen kaldırmak istiyorsanız, programı kaldırarak başlayın; ancak bu işe yaramazsa, işi bitirmek için bir kayıt defteri temizleyicisi kullanmanız gerekebilir. Kaspersky, yazılımı için ücretsiz, özel bir kaldırma aracı sağlar. Aşağıdaki yöntemler işe yaramazsa ve virüsten koruma programının son izlerini makinenizden alamıyorsanız, kavremover adlı araçlarını deneyin.

Damien Meyer/Getty Images

Mac’ten Kaspersky Nasıl Kaldırılır

Kaspersky, macOS’ta kendini evinde gibi hissettirir ve bir uygulamayı kaldırmanın tipik yolu (çöp kutusuna sürükleyip çöp kutusunu boşaltarak) işe yaramaz. Kurtulması acı verici olabilecek ve potansiyel olarak başka hatalara neden olabilecek bir dizi kayıt defteri girdisini geride bırakacaktır. Kaspersky Antivirus’ü Mac’inizden kaldırmanın en iyi yolu Kaspersky kaldırma aracını kullanmaktır.

 1. Kaspersky.dmg dosyasını başlatın.

  Kaspersky .dmg dosyasını başlatın.

  Yükleme dosyasını zaten sildiyseniz, Kaspersky’nin web sitesinden kaldırma aracına ücretsiz olarak erişmenizi sağlayan bir deneme sürümünü indirebilirsiniz.

 2. çift ​​tıklayın çöp Kutusu “Kaspersky Internet Security’yi Kaldır” yazan simge.

  "Kaspersky Internet Security

 3. Devam etmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran başka bir açılış penceresi görünecektir. Tıklayın Kaldır.

  Devam etmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran başka bir açılış penceresi görünecektir. "Kaldır"ı tıklayın.

 4. Devam etmek için Mac’inizde yönetici adınızı ve parolanızı girmeniz gerekecek.

 5. Kaldırma işleminin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Bunu yaptığında, kaldırma işleminin tamamlandığını belirten bir ekran görünecektir. Tıklayın Çık.

  Kaldırma işleminin tamamlanması birkaç dakika sürebilir. Bunu yaptığında, "Kaldırma başarıyla tamamlandı" yazan bir ekran görünecektir. "Çık" ı tıklayın.

Windows’tan Kaspersky Antivirus Nasıl Kaldırılır

Kaspersky’yi Windows’tan kaldırmak, Mac’ten kaldırmaktan çok farklı değil, ancak bilmeniz gereken birkaç önemli varyasyon var. İşte sinir bozucu antivirüsten nasıl kalıcı olarak kurtulacağınız.

 1. Denetim Masası’nı açın.

  Kontrol panelini açın.

 2. Seç Programlar ve Özellikler.

  Denetim Masası'nda Programları ve Özellikleri Seçme.

 3. Sağ tık Kaspersky Antivirüs (hangi sürüme sahipseniz), ardından Kaldır/Değiştir.

  Programlar ve Özellikler'de kaldırmayı seçme.

 4. Ne zaman Kullanıcı Hesap Denetimi istemler, seçin Evet.

  Kaldırma için kullanıcı hesabı denetimi istemi.

 5. Kurulum sihirbazı çalışacaktır. Bittiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir. Seç Evet. Bir programı kaldırdıktan sonra Windows’u yeniden başlatmak, genellikle kayıt defterindeki ve günlüklerdeki girişler de dahil olmak üzere yazılımın tüm izlerini kaldırır. Bir program kaldırıldıktan sonra bile, bir kayıt defteri temizleyicisi çalıştırmak ve geride hiçbir .dll dosyası veya başka kalıntı kalmadığından emin olmak iyi bir fikirdir. Bunu düzenli olarak yapmak bilgisayarınızın performansını artırabilir.

  Gerekli bir yeniden başlatmanın onayı.