Skip to content

Mac’inize Dropbox Nasıl Yüklenir ve Kullanılır

18 de Mayıs de 2021

Dropbox for Mac’i kurmak ve kullanmak, uygulamayı indirmek ve yüklemek kadar basittir. Buradan, Dropbox’ınız bulutta bulunması dışında bilgisayarınızdaki bir klasör gibi davranır. Mac’inize nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Öncelikle burada Mac sürümüne bakacağız, ancak Dropbox’ın Windows, Linux ve Android ve iOS cihazları dahil çoğu mobil platform için de mevcut olduğunu unutmayın. Bu çapraz platform işlevselliği, cihaz veya platformdan bağımsız olarak dosyalarınıza erişmenizi sağlar. Ekran görüntüleri ve fiyatlar Şubat 2020 itibariyle günceldir.

 1. Halihazırda bir Dropbox hesabınız yoksa, Dropbox web sitesinde bir tane oluşturun.

  Ücretsiz Dropbox hesabı seçeneği bulmak biraz zor olabilir. Ücretsiz kaydol.

 2. Yükleyiciyi indirin.

  Dropbox indirme sayfası

 3. İndirme tamamlandığında, yükleyiciyi şurada arayın: İndirilenler Klasör. Dosya adı DropboxInstaller.dmg’dir. Çift tıklama Dropbox Installer.dmg.

  Dropbox yükleyicisi.

 4. Açılan Dropbox Yükleyici penceresinde, Dropbox simgesi. Dropbox’ın internetten indirilen bir uygulama olduğu konusunda sizi uyaran bir bildirim görünecektir. Tıklayın Açık devam etmek. Dropbox daha sonra gerekli güncellemeleri indirecek ve ardından yükleme sürecini başlatacaktır. Menü çubuğunuzda bir Dropbox simgesi görünecek ve Dropbox uygulaması, / Uygulamalar klasöründe ve kenar çubuğunda.

  Dropbox yükleme simgesi.

 5. Oturum açtıktan sonra, Dropbox penceresi yüklemeyi başarıyla tamamlamanız için bir tebrik mesajı görüntüleyecektir. Tıklayın Sonraki.

  Kurulumu bitirmek için İleri'yi seçin.

 6. Okumak için birkaç dakikanızı ayırın Başlarken Daha fazla bilgi edinmek için Dropbox klasörünüze yüklenen kılavuz.

  Dropbox'ta yardım dosyalarını görüntüleme.

Dropbox’ı kullanma

Dropbox, bir oturum açma öğesini Finder’a yükler ve kendisini Finder’a entegre eder. Bu yapılandırmayı Dropbox’ta istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz Tercihler. Tıkla Dropbox Ekranınızın üst kısmındaki simgesi ve ardından baş harflerinin yanındaki aşağı ok. Seçiniz Tercihler açılır menüden.

Dropbox tercihleri

Finder entegrasyon seçeneğini ve Mac’inizi her başlattığınızda Dropbox’ı başlatma seçeneğini korumanızı öneririz. Bunlar birlikte, Dropbox’ın Mac’inizdeki başka bir klasör gibi davranmasına yardımcı olur.

Dropbox Nasıl Çalışır?

Mac’inizdeki Dropbox klasörünün içine yerleştirdiğiniz her şey otomatik olarak bulut tabanlı depolama sistemine kopyalanır ve aynı zamanda Dropbox çalıştıran kullandığınız diğer tüm cihazlarla senkronize edilir. Bu, Mac’inizde evde bir belge üzerinde çalışabileceğiniz, işe gidebileceğiniz ve kaldığınız yerin tamamen aynı olduğunu bilerek belgeyle yaptığınız şeye devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Dropbox Klasörünü Kullanma

Mac Dropbox klasörünüzdeki her dosyanın yanında bir bayrak göreceksiniz; öğenin mevcut senkronizasyon durumunu gösterir. Yeşil bir onay işareti, öğenin başarıyla bulutla senkronize edildiğini gösterir. Mavi bir dairesel ok, senkronizasyonun devam ettiğini gösterir.

Dropbox işaretleri

Verilerinize Dropbox web sitesinden her zaman erişebilirsiniz, ancak genel olarak, Dropbox’ı kullandığınız tüm cihazlara yüklemek daha kolaydır.

Dropbox’ı Neden Kullanmalı?

Mac’inizde Dropbox kullanmak, dosyaları diğer cihazlar ve kişilerle paylaşmayı basitleştirebilir. Örneğin, Dropbox’ınıza bir grup fotoğrafı e-posta ile göndermek veya parmak sürücülerle vb. Uğraşmak yerine ailenizle paylaşmak için koyabilirsiniz. Dropbox iş için de kullanışlıdır: Büyük, uzun bir e-posta dizisinin karışıklığı ve gelen kutusu karmaşasıyla uğraşmak yerine, Dropbox’ınıza önemli dosyaları büyük gruplarla paylaşmak için koyabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı Dropbox, en popüler bulut tabanlı depolama sistemlerinden biridir. Dropbox, Mac için bulut tabanlı tek depolama ve senkronizasyon hizmeti değil, ancak şu anda en popüler olanlardan biri. Yine de, Microsoft’un SkyDrive’ı, Google’ın Google Drive’ı, Box.net ve SugarSync dahil olmak üzere oldukça katı bir rekabeti var. Bir Mac kullanıcısı olarak, Apple’ın kendi bulut hizmeti olan iCloud’u da kullanabilirsiniz. Bu, Mac’inize zaten entegre edilmiş, çok kullanışlı, kullanımı kolay bir hizmettir. Peki neden Dropbox’ı düşünelim? İşte birkaç neden:

 • Birden çok bulut tabanlı hizmet kullanmak, bulutta veri depolama maliyetlerinizi düşük tutmanıza yardımcı olur; ayrıca artıklık, veri kaybetmemenizi sağlar.
 • Hemen hemen tüm bulut hizmetleri ücretsiz bir seviye sunar ve Dropbox bir istisna değildir.
 • Birçok uygulama, ek özellikler sunmak için çeşitli bulut tabanlı depolama hizmetleriyle entegre olur. Dropbox, üçüncü taraf uygulamalar tarafından kullanılan daha yaygın olarak kullanılan bulut tabanlı sistemlerden biridir.

Dropbox, dört temel fiyatlandırma planında mevcuttur; ilk üçü, başkalarını hizmete yönlendirerek sahip olduğunuz depolama miktarını artırmanıza izin verir. Örneğin, Dropbox’ın temel ücretsiz sürümü size tavsiye başına 500 MB, maksimum 18 GB ücretsiz depolama alanı verecektir.

Dropbox Fiyatlandırması

Dropbox, temel olarak depolama ihtiyaçlarınıza ve varsa ekibinizin ihtiyaçlarına göre kademeli fiyatlandırma sunar. Tüm ücretli hesaplar 14 günlük ücretsiz deneme sunar.

Plan Aylık fiyat Depolama
Temel Bedava 2 GB
Artı Yıllık faturalandırıldığında 9,99 $ 2 TB
Profesyonel Yıllık faturalandırıldığında 16,58 $ 3 TB
Takımlar için Standart Kullanıcı başına 12,50 ABD doları 5 TB
Takımlar için Gelişmiş Kullanıcı başına 20 ABD doları Sınırsız
Dropbox Plan Karşılaştırması (Şubat 2020 itibariyle)
Lifewire’dan daha fazlası

 • Dropbox logosu

  Dropbox İncelemesi

 • Dropbox Logosu

  Dropbox Linux’ta Nasıl Kullanılır

 • Dropbox Gmail entegrasyon çiziminin ekran görüntüsü

  DropBox Eklentisi ile Gmail Nasıl Kullanılır

 • Google sürücü

  Mac’inizde Google Drive’ı Kurun ve Kullanın

 • Bilgisayar monitöründe dropbox logosunun bir resim grafiği.

  Dropbox Nasıl Kullanılır

 • Ekranda bir belge dosyası bulunan bir bilgisayarın çizimi.

  Mac’te PDF’yi Word Dosyalarına Dönüştürme

 • Ekranlarda okları paylaşan bilgisayar, tablet ve akıllı telefon resmi

  Dosyaları iPad’den Mac veya PC’ye Kopyalama

 • Bir dizüstü bilgisayarın üzerinde "özgür" olarak etiketlenmiş bulut.

  2021’de Yedekleme için En İyi 16 Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti

 • Mutfağında Surface Laptop kullanırken Surface Kulaklık takan bir kadın.

  Microsoft Surface’ı Başka Bir Bilgisayara Bağlama

 • İPad'de çalışan kadın

  İPad’de Dropbox Nasıl Kurulur

 • Dizüstü bilgisayar ekranından gelen resimli dalgalar

  Dosyaları PC’den PC’ye Aktarma

 • Oturma odası katında dizüstü bilgisayar kullanan kadın

  Windows’tan Mac’e Manuel Olarak Geçiş Yapma

 • Bilgisayar ekranındaki Dropbox logosunun bir resim grafiği.

  Dropbox Hesabı Nasıl Silinir

 • Dropbox simgesi ve bilgisayar ekranındaki çöp kutusu simgesi.

  Dropbox’tan Dosyalar Nasıl Silinir

 • OS X Yosemite yüklü MacBook Pro Retina

  Mac için Microsoft OneDrive Nasıl Kurulur

 • Başının üstünde bulut ile oturma odasında kadın

  İPad için En İyi Bulut Depolama Seçenekleri

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)