Skip to content

MacOS için Chrome’da Birden Fazla Kullanıcı Nasıl Eklenir

11 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • İnsanlar > Kişi ekle > Halihazırda bir Chrome kullanıcısı mısınız? oturum aç > giriş> Sonraki > Evet, varım > Senkronize et > Senkronizasyonu yönetin > Her şeyi senkronize et > Onaylamak.
 • Chrome’da yeniyseniz, şunu seçin: Başlamak, yapman istenecek Hesap oluşturmak ilk.
 • Profili özelleştirmek için seçin İnsanlar > profil seçin> İnsanlar > Düzenle > profil adını girin> kullanıcı simgesini seçin> kapat Ayarlar.

Bu makale, macOS için Chrome’da birden çok kullanıcının nasıl ekleneceğini açıklar. Talimatlar macOS (veya Mac OS X) High Sierra ve sonraki sürümler için geçerlidir.

fotosipsak / Getty Images

Kullanıcıları Chrome’a ​​Ekle

Google Chrome, her biri aynı makinede tarayıcının ayrı bir sanal kopyasına sahip birden çok kullanıcı kurma yeteneği sağlar. Chrome hesabınızı Google hesabınıza bağlayarak ve yer işaretlerini ve uygulamaları birden çok cihaz arasında senkronize ederek işleri bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Bireysel kullanıcıları Chrome’a ​​eklemek için aşağıdakileri yapın:

 1. Chrome tarayıcısını açın.

 2. Üst menü çubuğundan İnsanlar > Kişi ekle.

  Chrome'da Kişi Ekle komutu

 3. Yeni bir pencere açılır. Google hesabınız yoksa, seçin Başlamakaksi takdirde seçin Zaten bir Chrome kullanıcısı mısınız? oturum aç.

  Google Chrome, bir kullanıcı eklemenizi istiyor.

 4. Seçtiyseniz oturum aç, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve seçin Sonraki. Aksi takdirde yeni bir hesap oluşturun.

  Chrome'a ​​bir e-posta girme.

 5. Parolanızı girin ve ardından Sonraki.

  Google hesabı için şifre girmenizi isteyin.

 6. Senkronizasyonu açmanız istenir. Seçiniz Evet, varım veya Ayarlar neyi senkronize etmek istediğinize ince ayar yapmak için.

  Google Chrome'da senkronizasyonu açma istemi.

 7. Altında Senkronize et, seçin Senkronizasyonu yönetin seçenekler menüsünü genişletmek için.

  Eşitlemeyi Yönet menüsü

 8. Her şeyi senkronize etmek için Her şeyi senkronize et geçiş anahtarı. Aksi takdirde, her seçeneği ayrı ayrı seçin, örneğin: Uygulamalar, Yer imleri, ve Uzantılar.

  Her Şeyi Senkronize Et anahtarı

 9. Seçiniz Onaylamak.

  Onayla düğmesi

 10. Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak ayarlamanız istenebilir. Seçiniz Varsayılan olarak ayarla isterseniz veya seçin Atla varsayılan tarayıcıyı olduğu gibi bırakmak.

  Google, Chrome'u varsayılan olarak ayarlamanızı istiyor.

Yeni bir pencere açılır. Bu pencere, oluşturduğunuz yeni kullanıcı için yeni bir gözatma oturumunu temsil eder. Orijinal Google hesabıyla bir hesap oluşturmazsanız, yeni kullanıcıya rastgele bir profil adı ve simgesi verilir. Yeni bir tema yükleme gibi bu kullanıcının değiştirdiği tüm tarayıcı ayarları yerel olarak kendi hesabına kaydedilir. Bu ayarlar Google Hesabınızla senkronize edilebilir.

Chrome Profilinizi Özelleştirin

Chrome’un sizin için seçtiği rastgele oluşturulmuş kullanıcı adını korumak istemeyebilirsiniz. Genellikle, Google genel adı, örneğin Kişi 1, Kişi 2 veya Kişi 3 atar. Adı kişiselleştirmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Chrome’da şunu seçin: İnsanlar ardından düzenlemek istediğiniz profili seçin.

  Chrome'da bir hesap

 2. Kişiselleştirilmiş bir Chrome örneği açılır. Git İnsanlar ve seçin Düzenle.

  Düzenle komutu

 3. Altında Kişiyi düzenleyinprofilin adını içeren bir metin kutusu var. Bu profil için istediğiniz adı girin.

  Bir profildeki ad alanı

 4. Ad kutusunun altında, istenirse bir kullanıcı simgesi seçin. Bir simge belirtmek, farklı profilleri ayırt etmeyi kolaylaştırır.

  Chrome'da profil için bir simge seçme.

 5. Kapat Ayarlar penceresini açın veya yanındaki oku seçin Kişiyi düzenleyin süreci tamamlamak için.

  Chrome'daki profilin yeni bir adı ve simgesi var.

Ek bir Chrome kullanıcısı oluşturduktan sonra, tarayıcıya yeni bir menü eklenir. Sağ üst köşede, o anda aktif olan kullanıcı için simgeyi bulacaksınız. Bu bir simgeden daha fazlasıdır. Bunu seçmek, Chrome Kullanıcı menüsünü sunar. Bu menüde, bir kullanıcının Google Hesabı’nda oturum açıp açmadığını görebilir, aktif kullanıcılar arasında geçiş yapabilir, adlarını ve simgelerini düzenleyebilir veya yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. Chrome, bireysel kullanıcıların yerel tarayıcı hesaplarını Google Hesabı ile ilişkilendirmesine izin verir. Ana fayda, yer imlerini, uygulamaları, uzantıları, temaları ve tarayıcı ayarlarını hesapla anında senkronize etme yeteneğidir. Bu, favori siteleri, eklentileri ve kişisel tercihleri ​​birden çok cihazda kullanılabilir hale getirir. Orijinal cihazınız artık mevcut değilse, yedek olarak da kullanılabilir.

Eşitleme Ayarlarını Yönetin

Chrome’da oturum açmak ve senkronizasyon özelliğini etkinleştirmek için aktif bir Google Hesabınız olmalıdır. Ayrıca Chrome Kullanıcı menüsünden de oturum açabilirsiniz.

 1. Adres çubuğunun yanında bulunan profil simgenizi seçin ve Senkronizasyonu açın veya Tekrar oturum açın.

  Profil simgesi ve Eşitlemeyi aç düğmesi

 2. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin ve ardından Sonraki.

  E-posta ile Chrome'a ​​giriliyor.

 3. Hesap parolanızı girin ve ardından Sonraki.

  Google hesabı için şifre girmenizi isteyin.

 4. Bir kurtarma telefon numarası veya e-posta ayarlayarak hesabınızı korumanız istenebilir. Yapabilirsin Güncelleme veya Onaylamak detaylar.

  Chrome'da kurtarmayı kurma istemi.

 5. Senkronizasyonu açmayı onaylayın. Evet, varım senkronizasyonu açmadıysanız.

  Yes, I'm in button

 6. Sağ üst köşede, üç dikey nokta ile gösterilen Chrome menüsünü seçin ve ardından Ayarlar. Alternatif olarak, tuşuna basın Komut+virgül ( , ) klavyede Ayarlar menüsünü açın.

  Ayarlar komutunun vurgulandığı Chrome

 7. Altında Sen ve Google, Genişletin Senkronizasyon ve Google hizmetleri Menü.

  Senkronizasyon ve Google hizmetleri menüsü

 8. Altında Senkronize et, genişlet Senkronizasyonu yönetin.

  Eşitlemeyi Yönet menüsü

 9. Senkronizasyon durumunu değiştirmek istediğiniz öğeleri kapatın veya açın.

  Chrome'da genişletilmiş senkronizasyon ayarları.

Senkronizasyon Tercihlerini Onaylayın

Varsayılan olarak, Chrome her şeyi senkronize eder. Dikkatli bir kullanıcı, veriler çeşitli şekillerde şifrelenmiş olsa da her şeyin senkronize edilmesini istemeyebilir. Bu, hem yerel cihazda hem de Google sunucularında bir şifreleme anahtarı kullanılarak şifrelenen kayıtlı şifreleri içerir. Tüm öğeleri senkronize etmek istiyorsanız, Her şeyi senkronize et geçiş anahtarı. Hangi öğelerin senkronize edileceğini ve hangilerinin yerel kalacağını belirtmek isterseniz, her bir öğe üzerindeki geçişi seçin.

Her Şeyi Senkronize Et anahtarı

Ek Senkronizasyon Tercihleri

Diğer senkronizasyon ayarları, Chrome deneyiminizi kişiselleştirmek için tarama geçmişinizin nasıl kullanıldığını ve gizli veriler dahil olmak üzere hangi verilerin senkronize edilebileceğini değiştirmenize olanak tanır.

Chrome'daki Şifreleme seçenekleri

Bu pencerede ayrıca eşitlenmiş parolaları şifreleme veya eşitlenmiş tüm verilerinizi şifreleme seçeneği de bulunur. Google Hesabı şifrenizi kullanmak yerine bir şifreleme parolası oluşturarak bu güvenliği bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Google Hesabı’nın bağlantısını kesin

Bir Google Hesabını Chrome ayarlarınızdan kaldırmak veya bağlantısını kesmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Chrome’u açın ve sağ üst köşeden profil avatarınızı seçin.

  Chrome'daki kullanıcı simgesi

 2. Seçiniz İnsanları yönetmek.

  Kişileri Yönet simgesi

 3. İmleci, silmek istediğiniz profil avatarının üzerine getirin. Seçin üç dikey noktayla temsil edilen menü simgesi, ardından Bu Kişiyi Kaldır.

  Bir profili Chrome'dan kaldırma.

 4. Seçiniz Bu Kişiyi Kaldır verilerin kalıcı olarak silinmesi istendiğinde.

  Chrome'da bir profilin silinmesini onaylama.