Skip to content

macOS Mail’de Yanıt Başlığı Nasıl Eklenir ve Değiştirilir

23 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Beste yaparken şuraya gidin: Görünüm > Yanıt Adresi Alanı. Yanıtla alanına yeni adresleri girin. Her zamanki gibi gönder.
 • Eklemek için klavye kısayolu Yanıtla adres alanı Komut+Seçenek+$.
 • Her yeni e-posta, siz devre dışı bırakana kadar boş bir Yanıt başlığı görüntüler. Kapatın, boş bırakın veya her e-posta için farklı bir adres ekleyin.

Varsayılan olarak, macOS Mail’den gönderdiğiniz e-postalara verilen yanıtlar, Kimden alanına girilen adrese gönderilir. Yanıtların Gönderen alanındaki adresten farklı bir adrese gönderilmesini tercih ederseniz, e-postaya bir Yanıt başlığı ekleyin ve farklı bir adres girin. Bunu Apple Mail 11 ve sonraki sürümlerini kullanarak nasıl yapacağınızı gösteriyoruz.

macOS Mail’de Yanıt Başlığı Nasıl Eklenir

Yeni e-posta ekranınızda bir Yanıt başlığı görmüyorsanız, Yanıtla alanını ekleyin ve ardından bir e-posta adresi girin. İşte nasıl:

 1. tıklayarak yeni bir mesaj oluşturun. oluştur Mail’deki düğmesine basın.

 2. Seç Görünüm > Yanıt Adresi Alanı E-postanıza bir Yanıt başlığı eklemek için Posta menü çubuğunda

  Görünüm menüsünün altındaki Yanıt Adresi Alanı komutu vurgulanmış halde Apple Mail

  Klavye kısayolu Komut-Option-R.

 3. Yanıtla alanına yanıtların gitmesini istediğiniz e-posta adresini yazın.

  Apple Mail'de Yanıtla alanının vurgulandığı bir e-posta

 4. Mesajınızı yazmaya devam edin ve her zamanki gibi gönderin.

Neden Yanıt Başlığı Kullanmalısınız?

Yanıt başlığı, bir e-postaya verilen yanıtın spam filtrenize düşmesinden korktuğunuz zaman yararlı olabilir. Örneğin, almayı beklediğiniz bir e-posta -belki de bir bülten- almadıysanız, bir e-posta göndererek göndericiden mesajın normal bir şekilde teslim edilip edilmediğini sorabilirsiniz. Bu sorgu için normal e-posta adresinizi kullanırsanız, yanıtı hiçbir zaman göremeyebilirsiniz. Bülteni yakalayan aynı spam filtresi de yanıtı yakalayabilir. Ancak tamamen farklı bir e-posta adresi kullanamazsınız, çünkü o zaman gönderen sizi tanımayabilir. Bu, e-postanıza bir Yanıt başlığı eklemek için doğru zamandır.

e-posta başlatma

Kronic / Getty Images

Her E-postanın Başlığını Değiştirin

Yanıt başlığını açtıktan sonra, siz özelliği devre dışı bırakana kadar her yeni e-postada boş bir Yanıt başlığı görüntülenir. Kapatabilir, boş bırakabilir veya gönderdiğiniz her e-posta için farklı bir iade e-posta adresi yazabilirsiniz. Gönderdiğiniz her iletiye aynı Yanıt başlığını otomatik olarak eklemek istediğinizden eminseniz, Posta uygulaması bunu sizin için otomatik olarak yapabilir, ancak kalıcı değişikliği yapmak için Terminal’e gitmeniz gerekir ve değiştiremezsiniz. daha sonra Posta uygulamasında.