Skip to content

Mac’te Ücretsiz Arama için VoIP Uygulamaları

26 de Haziran de 2021

Mac kullanıyorsanız, Mac’inizde ücretsiz ve ucuz VoIP telefon görüşmeleri yapmanızı sağlayan birçok VoIP hizmeti ve yazılımı vardır. Windows daha yaygın olduğu için, VoIP sağlayıcıları öncelikle Windows uyumlu yazılım telefonları sunar ve kullandığınız VoIP hizmetinin Mac sürümü bir yazılım telefonunun olmaması oldukça can sıkıcıdır. İşte ücretsiz ve ucuz sesli aramalar için Mac’e yükleyebileceğiniz VoIP yazılımlarının bir listesi.

SkypeSkype en popüler VoIP hizmetidir ve yarım milyardan fazla kullanıcısının bilgisayarlarına yüklemesi için bir VoIP softphone istemcisi sunar. Skype arkadaşlarınızı ücretsiz arayabilirsiniz. Sesli aramalar, görüntülü aramalar ve konferanslar yapabilirsiniz. Sabit hatlara ve cep telefonlarına yapılan aramalar için düşük ücretler ödersiniz. Skype, Mac için VoIP istemcisini geliştiriyor, ancak onu Windows sürümünün gerisinde bırakan bir şey var: Ucuz olmasına rağmen ücretsiz değil.

Google Sohbet (Eski adıyla Hangouts)

Google Sohbet bilgi sayfası

Google’dan olmasına rağmen, bu araç Mac’inize iyi entegre olur ve özellikle Gmail’i ve Google’ın diğer hizmetlerini kullanıyorsanız yararlıdır. Google Chat, eskiden Hangouts olarak adlandırılıyordu. Aslında, Google üzerinden sohbet etme sistemi, Google Talk ve GChat dahil olmak üzere geçmişte çeşitli isimlerden geçmiştir. Gmail ayarlarınızda Google Chat’i etkinleştirdiğinizde, Gmail, Chat ve Meet’i birleştiren entegre bir işbirliği ortamı olan ücretsiz Google Workspace’e erişebileceksiniz. Google Workspace, Google hesabı olan herkes için ücretsizdir, ancak kuruluşlar için ek yetenekler ve özellikler sunan ücretli abonelikler vardır.

Yüz Zamanı

yüz zamanı

Luis Alvarez / Getty Images
FaceTime, Mac makinelerinde görüntülü arama yapmak için güzel ve basit bir uygulamadır. Mac’e özeldir ve ondan bekleneni yapar, hem de iyi. Ücretsiz değildir ve Apple App Market’te bir dolara satılmaktadır. Kaliteli ve net HD ses ve görüntülü iletişim için iyidir.

Bria Solo (Eski adıyla X-Lite)

Bria Solo görselleri

Counterpath, müşteriler için ısmarlama VoIP uygulamaları tasarlamada mükemmeldir ancak aynı zamanda bazı iyi hazır ürünlere de sahiptir. Bria Solo (eski adıyla X-Lite), ücretli uygulamaların temel (temel özellikler açısından oldukça zengin olan) öğelerini içeren bir tanesidir. SIP araması sunar ve gerçekten çok sayıda özellik içerir. Kurumsal bağlamlarda kullanım için harikadır.

Viber

Viber'i iPhone 5'lerde başlatma.

gilaksi / Getty Images
Viber, tonlarca diğer VoIP arama uygulaması gibi öncelikle akıllı telefonlar içindir, ancak Windows ve Mac bilgisayarlar için tam teşekküllü bir uygulama da vardır.