Skip to content

Magic Trackpad 2: Daha Büyük, Şarj Edilebilir, Herhangi Bir Mac için Force Touch ile

20 de Mayıs de 2021

Apple Magic Trackpad 2, orijinal Magic Trackpad’den önemli ölçüde farklıdır. Daha geniş bir dokunmatik yüzeye ve yerleşik Force Touch özelliklerine sahiptir. Ancak, isterseniz orijinal Magic Trackpad’i taklit edecek şekilde yapılandırılabilir. Değişikliğin nedeni ve orijinali taklit etme yeteneği, Force Touch ve mekanik tıklama hissini simüle eden haptik motordur. Ancak, Magic Trackpad 2 başka yeni özellikler de içerir.

Magic Trackpad 2: Yeni Görünüm, Yeni Pil

2. nesil Magic çevre birimleri için birleştirici bir tema varsa – Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 ve Magic Keyboard – çevre birimlerine güç sağlamak için kullanılan AA pillerin çıkarılması ve dahili bir şarj edilebilir lityum iyon pilin eklenmesidir. cihazlara güç sağlamak için. Magic Trackpad 2 söz konusu olduğunda, yeni dahili pil Apple’ın orijinal izleme panelini yeniden tasarlamasına ve daha önce AA pilleri barındıran pil darbesini ortadan kaldırmasına izin verdi. Magic Trackpad 2’deki izleme yüzeyi, alt kenardan üste doğru uzanır. Geçmişte, pil bölmesi nedeniyle tepeden aşağı doğru durdu. Sonuç, orijinal Magic Trackpad’in kare görünümü yerine dikdörtgen form faktörüdür. Yeni form faktörü, bir Mac’e bağlı bir monitörün şekline benziyor ve parmak hareketini izleme ve onu ekran imleciyle eşleştirme konusunda daha iyi hassasiyet sağlıyor. Eski pil bölmesini çıkarmanın diğer yararı, Magic Trackpad 2’nin artık yeni Magic Keyboard’unkiyle eşleşen daha düşük bir profile sahip olmasıdır. Klavye ve izleme paneli, yükseklik veya açıda herhangi bir değişiklik olmaksızın yan yana konumlandırılabilir.

Pil doldurma

Yeni Magic Trackpad 2 kablosuz bir Bluetooth cihazı olabilir, ancak bir Lightning bağlantı noktası ve ilk kurulum ve şarj için kullanılan Lightning – USB kablosuyla donatılmış olarak gelir. Lityum iyon pil, şarjlar arasında yaklaşık bir ay dayanır. Magic Mouse 2’den farklı olarak, pili şarj ederken Magic Trackpad 2’yi kullanmaya devam edebilirsiniz. Hatta Bluetooth yeteneklerini kapatabilir ve yeni izleme dörtgenini kablolu bir cihaz olarak kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak için pek bir neden olmasa da. Şarj süresi, pili bir aylık kullanım için tam olarak şarj etmek için yaklaşık 9 saat kullanım sağlayan hızlı bir şarj gerçekleştirmek için iki dakika ile iki saat arasında değişir.

Bluetooth Eşleştirme

Lightning – USB kablosu, ilk kurulum için İzleme Dörtgeni’ni Mac’inize bağlar. Magic Trackpad 2, Mac ile eşleştirilmediyse, kurulum işlemi eşleştirmeyi sizin için gerçekleştirir. Bu, ofis veya ev oyun salonu gibi Bluetooth açısından zengin bir ortamda olduğunuzda kablosuz eşleştirme sorununu ortadan kaldırır.

Dokunmaya Zorla

Magic Trackpad 2, tüm Mac’lere Force Touch yetenekleri getiren Force Touch’ı içerir. İzleme dörtgeni, yüzeyi ittiğiniz basıncı algılayan dört kuvvet sensörüne sahiptir. Sensörler, Magic Trackpad 2’nin vuruşları ve derin tıklamaları algılamasını sağlar. Ek olarak, tıklamaları algılamak için mekanik bir anahtar olmadığından, bir tıklamayı kaydetmek için yüzeyin herhangi bir yerinde aynı miktarda kuvvet kullanılabilir. Bu, bir tıklama kaydetmek için yukarıdan aşağıya göre biraz daha sert bastırmanız gereken orijinal Magic Trackpad’den farklıdır. Mekanik anahtar kalktığında, Apple tıklama hissini ve sesini simüle etmek için dokunsal bir motor kullanıyor. Dokunsal motor ayarlanabilir, böylece Magic Touchpad 2’nizi orijinal sürüm gibi hissettirecek, hafif bir dokunuş için veya aradaki herhangi bir şey için yapılandırabilirsiniz.

Mimik

Magic Trackpad’in yeni hareketleri yok, ancak tüm eski hareketler hala mevcut. Bu, öğrenilecek karmaşık yeni hareketlerin olmadığı anlamına gelir. Olumsuz tarafı, Apple Magic Trackpad 2’yi tüm yetenekleri için kullanmıyor gibi görünüyor.

Apple’ın bir güncelleme aracılığıyla yeni hareketler eklemesini bekleyemiyorsanız, Magic Trackpad veya Magic Mouse’unuz için özel hareketler oluşturmak üzere Better TouchTool gibi bir uygulama kullanın.

Son düşünceler

Magic Trackpad 2, izleme dörtgenini fareye tercih eden herkesin çekici bulması gereken değerli yeni özelliklere sahip hoş bir güncellemedir. Yeni özellikler, eski Magic Trackpad’den bir yükseltmeyi garanti edecek kadar yeterli mi? İzleme paneli kullanıcısıysanız, değişiklikleri beğenebilirsiniz. Daha büyük bir yüzey alanı, hoş bir yüzey hissi ve Force Touch özellikleri yeni Magic Trackpad 2’yi çekici kılıyor. Ayrıca, artık pilleri değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.