Skip to content

McAfee Nasıl Devre Dışı Bırakılır

29 de Nisan de 2021

McAfee, cihazları kötü amaçlı yazılımlardan, istenmeyen programlardan ve saldırılardan korumak için popüler bir antivirüs uygulamasıdır. Bazen aşırı korumacı olabilir ve güvendiğiniz programların işlevlerini yerine getirmesini engelleyebilir. Bu gibi durumlarda, McAfee’nin korumasının geçici olarak nasıl devre dışı bırakılacağını bilmek iyidir. Nasıl olduğunu size gösteriyoruz. Bu talimatlar, Microsoft Windows ve macOS’un çoğu sürümü için geçerlidir.

eriksvoboda / iStock / Getty Images Plus

Windows’ta McAfee Total Protection’ı Devre Dışı Bırakma

Bir Windows PC’de McAfee Total Protection’ı geçici olarak devre dışı bırakmak için aşağıdaki talimatları izleyin. Antivirüs korumanızın veya güvenlik duvarınızın devre dışı bırakılması, bilgisayarınızı dış saldırılara veya enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakabilir. McAfee’nin engellediği görevi tamamladıktan sonra bu korumaları yeniden etkinleştirin.

 1. Seçin McAfee Ekranın sağ alt köşesindeki Windows görev çubuğunun Bildirimler bölümünde bulunan simge. Kırmızı kalkan gibi görünüyor.

 2. Açılır menü göründüğünde, şunu seçin: McAfee Total Protection’ı açın. Alternatif olarak, varsa bir masaüstü simgesinden programı açın veya Windows arama çubuğunu kullanarak arayın.

  Windows 10'da McAfee Total Protection görev çubuğu menüsü

 3. Şuraya git PC Güvenliği sekmesi.

  Windows 10'da McAfee Total Protection panosu

 4. Seç Gerçek Zamanlı Tarama, sol menü bölmesinde bulunur. McAfee Firewall’u devre dışı bırakmak için, Güvenlik duvarı.

  McAfee Total Protection PC Security sekmesi

 5. Gerçek Zamanlı Tarama iletişim penceresi açılır, üst üste McAfee Total Protection Gösterge Paneli. Seçiniz Kapat aktif taramayı devre dışı bırakmak için.

  McAfee Total Protection Gerçek Zamanlı Tarama arayüzü

 6. Gerçek zamanlı taramayı kapatmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir onay mesajı görünür. Seçiniz Kapat devam etmek.

  McAfee Total Protection Gerçek Zamanlı Tarama onay mesajı

  Taramayı daha sonra otomatik olarak yeniden etkinleştirmek için, Gerçek Zamanlı Taramaya ne zaman devam etmek istiyorsunuz? açılır menü ve bir zaman aralığı seçin.

MacOS’ta McAfee Total Protection’ı Devre Dışı Bırakma

McAfee Total Protection’ı Mac’inizde geçici olarak devre dışı bırakmak için şu adımları uygulayın:

 1. Tıkla McAfee Total Protection kırmızı bir kalkanla temsil edilen logo, ekranın sağ üst köşesinde pil göstergesi ve Wi-Fi simgesinin yanında yer alır. Bu simgeyi görmüyorsanız, McAfee’yi açın. büyüteç sağ üst köşedeki simgesine yazarak McAfee, sonra seç internet güvenliği.

 2. Seçiniz Toplam Koruma Konsolu açılır menüden.

 3. McAfee Total Protection konsolunda şu adrese gidin: Mac Güvenliği sekmesi.

  MacOS'ta McAfee Total Protection panosu

 4. Seçiniz Gerçek Zamanlı Taramasol menü bölmesinde bulunur. McAfee Firewall’u devre dışı bırakmak için, Güvenlik duvarı.

  McAfee Total Protection Mac Güvenlik sekmesi

 5. Gerçek Zamanlı Tarama ayarları seçenekleri, Total Protection konsolu penceresinin üzerine gelecek şekilde görünmelidir. Tıkla Kilit sol alt köşede bulunan simgesi.

 6. İstendiğinde macOS parolanızı girin ve TAMAM MI devam etmek.

  McAfee Total Protection Gerçek Zamanlı Tarama değişiklikleri

 7. Tıkla Açık kapalı Gerçek Zamanlı Tarama iletişim kutusunun sağ üst köşesinde bulunan geçiş, maviden (Açık) griye (Kapalı) dönmesini sağlar.

  MacOS'te McAfee Total Protection Gerçek Zamanlı Tarama ayarları

 8. Tıkla X Gerçek Zamanlı Tarama iletişim kutusunu kapatmak için sol üst köşedeki