Skip to content

MDA Dosyası Nedir?

5 de Haziran de 2021

MDA dosya uzantısına sahip bir dosya, yeni işlevler ve sorgular eklemek gibi programın işlevselliğini genişletmek için kullanılan bir Microsoft Access Eklentisi dosyasıdır. Microsoft Access’in bazı eski sürümleri, MDA dosyalarını çalışma alanı dosyaları olarak kullandı. ACCDA, Microsoft Access’in en yeni sürümlerinde MDA biçiminin yerini alır. Bazı MDA dosyaları Access’te hiç kullanılmaz, ancak bunun yerine Yamaha’nın Clavinova piyanosu veya Creative Technology’nin MicroDesign yazılımıyla Alan biçiminde bir dosya olarak ilişkilendirilebilir. Yine de, diğer MDA dosyaları ilgisiz olabilir ve Meridian Data Slingshot dosyaları veya Rays Media Data dosyaları olarak kaydedilebilir veya EPICS adı verilen yazılım araçlarıyla kullanılabilir.

MDA Dosyası Nasıl Açılır

Karşılaşacağınız MDA dosyalarının büyük çoğunluğu, Microsoft Access ile açılabilecekleri anlamına gelen Access Eklenti dosyaları olacaktır. Microsoft Access, MDB, MDE, MDT ve MDW gibi MDA’ya benzeyen diğer biçimleri kullanır. Bu biçimlerin tümü Access’te de açılacaktır, ancak belirli dosyanız açılmıyorsa, uzantıyı yanlış okumadığınızdan emin olun ve bu gerçekten yalnızca görünüyor MDC, MDS veya MDX dosyası gibi bir .MDA dosyası gibi. Dosyanız kesinlikle .MDA dosya uzantısını kullanıyorsa ancak Microsoft Access ile açılmıyorsa, Yamaha’nın Clavinova piyanosuna ait bir tür ses dosyası olabilir. YAM oynatıcı programı bu formatı açabilmelidir. MicroDesign Area dosyaları için, sahip olduğumuz tek şey Creative Technology web sitesine bir bağlantıdır, ancak nerede (veya Eğer) MicroDesign yazılımını indirebilirsiniz. Görünüşe göre bu format belki bir tür resim dosyası olabilir, yani onu .JPG veya .PNG olarak yeniden adlandırabilir ve herhangi bir resim görüntüleyici ile açabilirsiniz. Ayrıca, Meridian Data’nın Slingshot yazılımı tarafından orijinal olarak kullanılmaları dışında, Meridian Data Slingshot dosyaları hakkında da fazla yararlı bilgiye sahip değiliz. Şirket yıllar içinde çok el değiştirdi, ancak en son Microchip Technology tarafından satın alındı. Rays Media Data dosyaları olan MDA dosyaları hakkında hiçbir bilgimiz yok. EPICS’in açılımı Deneysel Fizik ve Endüstriyel Kontrol Sistemi, ve ilgili yazılımı da MDA dosyalarını kullanır. .MDA dosya uzantısını kullanan birkaç farklı olası biçim olduğu göz önüne alındığında, dosyayı bir metin düzenleyici veya HxD programı ile açma şansınız olabilir. Bu uygulamalar herhangi bir dosyayı bir metin belgesiymiş gibi açar, bu nedenle MDA dosyasının açılması bir tür tanımlanabilir bilgi gösteriyorsa (dosyanın üstündeki bazı başlık metinleri gibi), sizi programın yönüne işaret edebilir. oluşturmak için kullanılır. Tersine bir problemde, MDA dosyalarını açan birden fazla program yüklü olabilir. Bu doğruysa ve onları varsayılan olarak açan (birine çift tıkladığınızda) açmak istediğiniz kişi değilse, bunu değiştirmek kolaydır. Windows’ta dosya ilişkilendirmelerini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

MDA Dosyası Nasıl Dönüştürülür

MDA dosyaları için pek çok benzersiz kullanım olmasına rağmen, birini farklı, benzer bir formata değiştirebilecek herhangi bir dosya dönüştürücü aracı bilmiyoruz. En iyi bahsiniz, MDA dosyasını uygun programda açmak ve size hangi seçenekleri sunduğunu görmek. Dosya dönüştürmelerini destekleyen yazılımlar genellikle bir tür dosya dönüştürme işlemine izin verir. Dosya > Farklı kaydet veya İhracat menü seçeneği.