Skip to content

Media Center PC’niz için bir TV Alıcısı Kurma

18 de Nisan de 2021

Ev Sineması PC’leri (HTPC’ler), bazıları tarafından mevcut en iyi DVR çözümü olarak kabul edilir. Genelde kablolu veya uydu DVR veya TiVo’dan daha fazla içeriğe ve daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz. Bir dezavantajları varsa, daha fazla çalışmaya ihtiyaç duymalarıdır. HTPC hayatınızı olabildiğince kolaylaştırmak için, Windows Media Center’da bir TV tarayıcısı yükleyerek Windows’ta TV kurulumunu inceleyelim. Windows Media Center durduruldu. Aşağıdaki bilgiler referans içindir.

Fiziksel Kurulum

Eklenti kartlarını bir bilgisayara yüklerken, USB tarayıcıları en kolayıdır çünkü onu herhangi bir mevcut USB bağlantı noktasına takmanız yeterlidir. Sürücü kurulumu genellikle otomatiktir. Dahili bir alıcı takıyorsanız, bilgisayarınızı kapatın, kasayı açın ve alıcıyı uygun yuvaya bağlayın. Düzgün bir şekilde oturduğunda, kasayı kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Media Center’a geçmeden önce, yeni tarayıcınızın sürücülerini yükleyin. Bunlar, PC’nin tuner ile iletişim kurabilmesi için gereklidir.

Robert Daly / Getty Images

Kurulum İşlemini Başlatın

Artık tuneri fiziksel olarak kurduğunuza göre, eğlenceli kısma başlayabilirsiniz. Yine, yüklediğiniz ayarlayıcının türüne bağlı olarak, gördüğünüz ekranlar biraz farklı olabilir, ancak bunlar en tipik olanlarıdır. Media Center, alıcıları kolayca tanır ve neredeyse her zaman sizi doğru yöne yönlendirir. Sahip olduğunuz tuner türüne bağlı olarak, işlem biraz farklı olabilir, ancak Media Center, ayarlayıcıyı tespit etmekte ve sizi uygun adımlarda yürütmekte iyidir.

 1. Media Center’daki TV şeridinde, Canlı TV Kurulumu giriş.

  Canlı TV kurulumunu gösteren Media Center

 2. Media Center, kurulu bir TV Tarayıcınız olup olmadığını belirler. Yaptığınızı varsayarsak, kurulum devam eder. Değilse, Media Center size bir tane kurmanız gerektiğini bildirir.

 3. Bölgenizin doğru olduğundan emin olun. Media Center, bölgenizi belirlemek için IP adresinizi kullanır, bu nedenle bu doğru olmalıdır.

 4. Media Center size kılavuz veriler sağlamaya hazırlanıyor. Bölgenizi seçtikten sonra, klavye veya uzaktan kumanda kullanarak posta kodunuzu girin.

 5. Sonraki iki ekran, kılavuz verileri ve bir Microsoft DRM şeması olan PlayReady ile ilgili lisans sözleşmeleridir. Kuruluma devam etmek için her ikisi de gereklidir. Bundan sonra PlayReady yüklemesi devam eder ve Media Center, bölgenize özel TV kurulum verilerini indirir.

  Lisans sözleşmesini gösteren Medya Merkezi

 6. Tüm bu ekranlardan geçtikten sonra, Media Center TV sinyallerinizi inceler. Yine, yüklediğiniz tuner türüne bağlı olarak, bu biraz zaman alabilir. Çoğu zaman Media Center doğru sinyali bulsa da bazen bulamaz ve işleri manuel olarak yapmanız gerekir.

 7. Media Center doğru sinyali algılayamazsa, Hayır, daha fazla seçenek göster. Media Center, kullanabileceğiniz tüm tarayıcı seçeneklerini size sunar.

 8. Uygun sinyal türünü seçin. Sağlayıcınızdan aldığınız bir set üstü kutunuz varsa, Media Center’ın size özel bir kurulumda yol göstermesi gerekeceği için bunu seçin.

  TV Sinyal Türünü gösteren Medya Merkezi

 9. Yalnızca bir alıcı kuruyorsanız, sonraki ekranda TV kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Birden fazla tuneriniz varsa, seçin Evet her tuner için işlemden tekrar geçmek için.

 10. Tarayıcıların kurulumunu bitirdiğinizde, sonraki ekran bir onaydır.

 11. Onayınızı aldıktan sonra, Media Center PlayReady DRM güncellemelerini kontrol eder, kılavuz verilerinizi indirir ve size seçtiğiniz bir ekran sunar Giriş veya Seçiniz üzerinde Bitti Ekranın altındaki düğmesine basın.

  Bitir düğmesi

 12. Bu kadar! Başarıyla bir tarayıcıyı Windows 7 Media Center ile çalışacak şekilde yapılandırdınız. Bu noktada, canlı TV izleyebilir veya program kayıtlarını programlamak için kılavuzu kullanabilirsiniz. Kılavuz, 14 günlük veri sağlar.

Microsoft, bir TV alıcısının kurulumunu ve yapılandırmasını olabildiğince basit hale getirdi. Ara sıra meydana gelen sinyal hıçkırıklarının dışında, her ekran kendi kendini açıklayıcıdır. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, herhangi bir hatanın düzeltilmesine izin vererek istediğiniz zaman yeniden başlayabilirsiniz.