Skip to content

Mediacom Kapalı mı … Yoksa Sadece Siz Mi?

9 de Mayıs de 2021

Mediacom’un internet ve kablolu televizyon hizmetlerinde bir şeyler ters gittiğinde, bunun farklı eyaletlerdeki birçok insanı mı etkilediğini yoksa sadece sizin için bir sorun mu olduğunu söylemek her zaman kolay değildir. Yine de anlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu makale aşağıdakilerin nasıl yapılacağını açıklamaktadır:

 • Mediacom ağındaki büyük ölçekli kesintileri kontrol edin.
 • Sizin tarafınızdan yaygın internet ve televizyon sorunlarını giderin.

Mediacom’un Kapalı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Mediacom’un herkes için işe yaramayacağını düşünüyorsanız, bu ipuçlarını kullanarak yaygın kesinti bilgilerini hızlıca kontrol edin.

 1. Twitter’da ara #mediacomdown. Başkalarının da sizin gibi Mediacom ile sorunlar yaşadığını gösteren tweet zaman damgalarını arayın. Sen iken Twitter’dan, Mediacom’un Twitter sayfasını kontrol edin herhangi bir güncelleme olup olmadığını görmek için.

 2. Mediacom’un Facebook sayfasını kontrol edin. Meydana gelen büyük ölçekli bir sorun varsa, şirket bununla ilgili bilgileri buraya gönderebilir.

 3. Downdetector, Downhunter veya Outage.Report gibi üçüncü taraf bir “durum denetleyici” web sitesi kullanın. Bu siteler, Mediacom ağında sorunların tam olarak nerede meydana geldiğini ve hangi hizmetlerin (internet veya televizyon) etkilendiğini size göstermek için kapsama haritaları ve diğer bilgiler sunar.

  Outage.report

Mediacom’a Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Sorun giderme, sizin için sorunlara neden olan hizmete bağlı olarak farklı şekillerde olabilir. Sorunun nerede olabileceğini ortaya çıkarmak için bu ipuçlarını deneyin.

 1. Mediacom’da hesap durumunuzu kontrol edin. Hesabınızın güncel olduğunu ve hizmetlerinizi engelleyen bir duruma yerleştirilmediğini onaylayın.

 2. İnternet bağlantısı sorunlarını farklı şekillerde kontrol edin. Ayrıca, aşağıdakiler gibi bariz olanı gözden kaçırmadığınızdan emin olun:

  • Tüm kablolar aygıtlar arasına doğru şekilde takılmış mı?
  • İnternet modemi herhangi bir hata mesajı veriyor mu?
  • Wi-Fi’niz düzgün çalışıyor mu?
  • İnternet sinyallerini engelleyen herhangi bir nesne var mı?
  • Ev elektrik servisiniz çalışıyor mu?
 3. Sorunun TV şovlarınızı izlemede olup olmadığını temel TV / kablo kutusu sorun giderme kontrollerini gerçekleştirin. Aramak:

  • Gevşek bağlantılar: Gösterge ışıklarını arayın, kablo kutusunun doğru şekilde takıldığından emin olun ve açık olduğundan emin olun. HDMI bağlantısını kontrol etmeyi unutmayın.
  • Pil sorunları: TV’yi ve kablo kutusunu manuel olarak açın, ardından her ikisini de kapatmak için uzaktan kumandayı kullanın. Uzaktan kumanda çalışmazsa pilleri değiştirin.
  • Giriş sorunları: Giriş TV olarak mı ayarlanmış? TV’deki INPUT düğmesine basın ve değilse televizyon setiniz için doğru seçeneğe gidin.
  • Wi-Fi akıllı TV’nize doğru şekilde bağlanmış mı?

  Bu kontroller sorunu çözmezse kablo kutunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Hala sorun yaşıyorsanız, daha fazla kablo kutusu ipucu ve dijital TV hata mesajı ipuçları için bu Mediacom sorun giderme sayfasına bakın.

 4. Kablo modeminiz varsa, sorun ona bağlı telefonda olabilir. Kablo modeminize bağlı olan dışındaki tüm diğer telefonlar çalışıyorsa, sorunlu telefonun güç kablosunu çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Ardından:

  • Telefon ve kablo modem arasındaki tüm kabloların doğru şekilde bağlandığından emin olun.
  • Diğer elektrikli cihazların modeme müdahale etmediğini doğrulayın: Bilgisayarlara, monitörlere, cihazlara veya diğer elektrikli cihazlara çok yakın mı yerleştirildi?
  • Modeminizi sıfırlamayı deneyin.
 5. Tüm bu adımları denediyseniz ve işler hala çalışmıyorsa, 1-855-633-4226 veya Twitter üzerinden Mediacom müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. 66554’e de mesaj atabilirsiniz.