Skip to content

Memrise Dil Öğrenme Web Sitesi İncelemesi

6 de Haziran de 2021

Ücretsiz bir dil öğrenme sitesi olan Memrise, ilgili herkes için dil öğrenimini öğretmek ve geliştirmek için kullanıcı topluluğunu kullanır. Kavramları hatırlamanızı sağlamak için düzenli testlerin yanı sıra daha kolay hatırlama için kelimeleri birbiriyle ilişkilendirmenize yardımcı olmak için ses, görüntü ve hafıza tekniklerini kullanır. Web sitesine ek olarak, dil öğrenme uygulamasından da kullanabilirsiniz.

Desteklenen Diller

Şu dilleri öğrenebilirsiniz: İngilizce, Fransızca, İspanyolca (İspanya ve Meksika), İtalyanca, Korece, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rusça, İsveççe, Lehçe, Danca, İzlandaca, Japonca, Norveççe, Japonca, Slovence, Türkçe, Çince, Arapça, Felemenkçe, Moğolca, Yorubaca ve Almanca.

Memrise’ın Eşsiz Çalışma Şekli

Memris, farklı kavramları hatırlamanıza yardımcı olmak için ayrıntılı kodlama kullanır. Sözcükleri ve çevirileri okutup bunları ham haliyle ezberlemeye çalışmak yerine, çeviri ile aşina olduğunuz kelimeler arasında bir ilişki kurar. Sitenin bu yöntem için verdiği bir örnek, İspanyolca kelimeyi ilişkilendirmek için “her öğünde bir burrito yemek aburrido” aburrido İngilizce tercümesi ile sıkıcı. Bu harika çünkü cümle İngilizce konuşan biri olarak size mantıklı geliyor, ancak iki kelime arasında bir bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için İspanyolca çeviri kolayca cümleye yerleştirildi. Daha fazla kullandıkça, sahip olduğunuz hafıza yardımlarını ve anımsatıcıları göndererek başkalarının öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu, hizmetin büyümesine yardımcı olur ve malzemeyi taze tutar. Farklı şekillerde test ediliyorsunuz. Örneğin, çözmeniz gereken bir soru-cevap problemi ve daha sonra çoktan seçmeli bir soru alabilirsiniz, ancak her ikisi de sizi aynı kavram üzerinde test eder. Bu varyasyon, soruları benzersiz tutar, aynı zamanda öğrendiklerinizi korumanızı sağlamanın hızlı bir yolu olarak hizmet eder.

Düzenli incelemeler için aralıklı tekrar kullanılır. Bunu, yeni kelimeler öğrendikçe başlangıçta daha kolay testlerle ve daha sonra daha az sıklıkla, ancak bu terimler uzun süreli belleğe bağlı olduğu için daha zor testlerle yapar. Bu tam aralıklı incelemeler, aşırıya kaçmadan öğrenmenizi ve hatırlamanızı sağlar.

Başlarken

Konuştuğunuz dili ve öğrenmek istediğiniz dili seçmek için Kurslar sayfasını ziyaret edin. Daha sonra, dil hakkında hiçbir şey bilmeyen yeni başlayan biri olarak başlayabilir veya biraz deneyiminiz varsa, tüm kolay şeyleri yeniden ele almaktan kaçınmak için atlayabilirsiniz.

Memris'te yedi İsveççe öğrenme dersi

Bir kurs seçtikten sonra yeni bir hesap oluşturabilir veya Google veya Facebook ile kolayca giriş yapabilirsiniz. İçeri girdikten sonra ders hemen başlayacak, ancak dilinize uygun tüm kurslara da göz atabilirsiniz. Örneğin İngilizce konuşanlar için alabileceğiniz derslerin listesi burada. Dile göre kategorilere ayrılırlar ve her ders, dersi alan kullanıcı sayısını ve bitirmenin ne kadar sürebileceğini gösterir. Sonuçları sanat, hafıza eğitimi, eğlence ve trivia gibi diğer şeylere göre de filtreleyebilirsiniz.

Memris'te İngilizce konuşanlar için kategoriler ve dersler

Kursları bitirip yeni kelimeler öğrendikçe, ilerlemeye devam etmek için bir teşvik olarak sizi farklı sıralara geçiren puanlar toplarsınız. Arkadaşlarınızla birlikte öğrenmeyi seviyorsanız bir başka ilgi alanı da sitenin Gruplar alanıdır. Memrise’a göre, bir grup faydalıdır çünkü üyeler lider tablolarında birincilik için birbirleriyle rekabet edebilir ve haftalık, aylık ve tüm zamanların en yüksek puanlarını görebilir.

Memrise Profesyonel

Şimdiye kadar okuduğunuz her şey ücretsizdir. Şirket, yıllık olarak ödenmesi halinde aylık 5 dolardan daha az bir ücretle Memrise Pro aboneliği sunuyor. Birkaç yıldan fazla kullanmayı planlıyorsanız, bir kerelik ücret olan ömür boyu üyelik almanız daha iyi olabilir. Ücretli bir abonelik, kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyiminin yanı sıra “çeşitli eğlenceli ve bilimsel hafıza teknikleri”, gerçek yerlilerden öğrenme seçeneği ve ne kadar doğru olduğunuza ve en iyi ne zaman öğrendiğinize dair içgörüler için istatistiklerinizi takip etme yeteneği sağlar.

Memrise Hakkındaki Düşüncelerimiz

Memrise’ın yeni dil kavramlarını öğretmek için kullandığı teknikleri seviyoruz. Web sitesini ve uygulamayı kullanmak görsel olarak çekici ve kullanıcılar tarafından eklenen anımsatıcı teknikler nedeniyle iyi çalışıyor gibi görünüyor. Web sitesinde sevmediğimiz bir şey, yaptığınız şeyi takip etmenin zor olmasıdır. Web sitesini binlerce kurs kaplar ve birkaç popüler dil Başlangıç ​​ve İleri Düzey gibi ortak bölümlere ayrılmış olsa da, çoğu materyali daha popüler olanlar olarak sunmayan diğer dilleri bulmak için siteyi aramanız gerekir. Ayrıca, birçok ücretsiz kaynak mevcut olsa da, bazıları ücretli üyelik gerektirir. Bununla birlikte, bu sınırlama siteyi kullanma yeteneğimizi engellemedi veya faydalı materyallere erişmemizi engellemedi.