Skip to content

MemTest86 v9.1 Ücretsiz Bellek Test Aracı İncelemesi

23 de Mayıs de 2021

MemTest86, bugün mevcut olan en iyi boş hafıza testi programıdır. MemTest86’nın kullanımı çok kolaydır ve aynı derecede eksiksizdir. Aynı zamanda hem acemiler hem de profesyoneller için eşit derecede değerli olan her türden birkaç tanılama aracından biridir. Kısa bir bellek testi genellikle POST sırasında BIOS tarafından tamamlanır, ancak bu test hiç de kapsamlı değildir. Bir tamamlayınız MemTest86 gibi mükemmel bir program tarafından yapılan bellek testi, bilgisayarınızın RAM’inin düzgün çalışıp çalışmadığını gerçekten belirlemek için gereklidir.

Hafızanızı tek bir hafıza testi programı ile test ederseniz, şüphesiz bu program MemTest86’yı yapın! Ne Seviyoruz

 • Endüstri standardı bellek testi – profesyoneller tarafından kullanılanla aynı
 • Tamamen ücretsiz teşhis aracı
 • Herkesin kullanabileceği ve sonuçlarını yorumlaması için yeterince kolay
 • Ürün tam olarak desteklenir, yani güncellemeler ve düzeltmeler planlanır
 • Bir flash sürücüden çalışır
 • Çok küçük indirme

Neleri Sevmiyoruz

 • Gelişmiş özellikler acemi kullanıcıları korkutabilir
 • Bir disk programı seçeneği içermez (yalnızca USB)

Bu inceleme, 21 Mayıs 2021’de yayınlanan MemTest86 sürüm 9.1’e aittir. İncelememiz gereken daha yeni bir sürüm varsa lütfen bize bildirin.

MemTest86 hakkında daha fazla bilgi

 • Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Linux ve Intel x86 tabanlı Mac’ler dahil diğer tüm PC işletim sistemleriyle çalışır.
 • MemTest86, en belirsiz bellek sorunlarını bulmak için birden çok test gerçekleştirir.
 • Birkaç gelişmiş seçenek mevcuttur ancak standart bir bellek testi için gerekli değildir.
 • MemTest86, daha yeni bellek ve bilgisayar türlerini desteklemek için sürekli olarak güncellenir.
 • Test seti, belleğin testleri geçtiğine veya başarısız olduğuna dair onay sağlamak istediğiniz sıklıkta otomatik olarak tekrarlanacaktır.
 • MemTest86, bağımsız bir tanılama aracı olduğundan, herhangi bir işletim sistemi yüklenmeden belleği test edebilir.
 • 64 GB’a kadar RAM’i destekler.
 • MemTest86, tüm bellek türleriyle çalışır ve hem 32 bit hem de 64 bit sistemleri destekler.
 • USB sürücüler (flash sürücü vb.) İçin önyüklenebilir görüntü mevcuttur

MemTest86 Nasıl Kullanılır

Yapmanız gereken ilk şey, programı indirmek için MemTest86 web sitesini ziyaret etmektir. Aralık 2018 sürümünden önce MemTest86, önyüklenebilir bir disk programı olarak mevcuttu. Programı bir CD / DVD’den kullanmak için MemTest86 v7.5 veya önceki bir sürümünü indirmeniz gerekir.

 1. Seçiniz MemTest86’yı Ücretsiz İndirin ZIP dosyasını almak için (memtest86-usb.zip) ve ardından indirme işlemi bittiğinde açın. Windows size program dosyalarını arşivden çıkarma seçeneği sunmalıdır, ancak değilse veya özel bir araç kullanmayı tercih ederseniz, işi yapmak için indirip yükleyebileceğiniz birkaç ücretsiz zip / unzip programı vardır.

 2. İndirdiğiniz memtest86-usb.zip dosyasından çıkardığınız dosyaları bulun: küçük bir program, imageUSB.exeve bir IMG dosyası, memtest86-usb.img).

 3. Bilgisayarınıza boş bir USB sürücü takın / her şeyin silinmesi sorun değil. Sonra açın imageUSB.exe. Başladıktan sonra, kullanmak istediğiniz USB sürücüsünü kontrol edin. Aşama 1, Emin ol memtest86-usb.img dosya girildi Aşama 3ve sonra seçin Yazmak.

  imageUSB by PassMark Yazılımı

  Herhangi bir nedenle bu işlem işe yaramazsa, görüntü dosyalarını bir USB sürücüye yazmak için eğitimimizi kullanmayı deneyin.

 4. USB sürücüsü oluşturulduktan sonra, ondan önyükleyin. MemTest86 çok hızlı başlamalıdır. Bir USB sürücüden önyükleme yapmak sizin için yeniyse veya MemTest86 yerine Windows normal şekilde başlıyorsa, yardım için USB Aygıtından Nasıl Önyüklenir bölümüne bakın.

 5. Aşağıdaki “Çalışan Bellek Testleri” bölümüyle devam edin.

Hafıza Testlerini Çalıştırma

 1. Üzerinde MemTest86 menü, seç Yapılandırma. Burada CPU’nuz ve belleğiniz hakkında birçok bilgi göreceksiniz. Seç Testi Başlat hafıza testine başlamak için.

 2. MemTest86 ekranının sağ üst kısmında iki ilerleme çubuğu ve birkaç değişen harf ve sayı göreceksiniz. Tüm teknik bilgiler için endişelenmeyin – tam olarak ne anlama geldiğini bilmenize gerek yok.

 3. Ölçek çubuğu ne kadar tamamlandığını gösterir akım hafıza testi. Geçmek çubuğu ne kadar tamamlandığını gösterir tüm testler kümesidir. 10 bellek testinin tümü tamamlandığında, 1 geçiş tamamlanmış olur.

 4. Bir geçiş hatasız tamamlandığında, Tamamlandı, hata yok, çıkmak için Esc tuşuna basın mesajı görünecektir. Bu noktada basabilirsiniz Esc MemTest86’yı durdurmak ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için. Varsayılan olarak, MemTest86 siz onu durdurmaya zorlamadıkça 4 geçiş yapacaktır.

MemTest86 herhangi bir hata bulursa RAM’i değiştirmenizi öneririz. Şu anda bilgisayarınızla ilgili sorunlar görmüyorsanız bile, gelecekte büyük olasılıkla göreceksiniz.

MemTest86 üzerine düşünceler

MemTest86 kesinlikle ücretsiz bellek testi programlarının en iyisidir. Birkaç pahalı bellek test aracı kullandık ve hiçbiri MemTest86 ile karşılaştırılamaz. Windows kurulumu sırasında rastgele kilitlenmeler, garip hatalar, sorunlar görüyorsanız veya bir donanım sorunundan şüpheleniyorsanız, belleğinizi MemTest86 ile test etmenizi kesinlikle öneririz.