Skip to content

Mesajlarda ve Sohbette Facebook Etiketleri

28 de Mayıs de 2021

Facebook çıkartmaları, insanların sosyal ağda birbirlerine gönderdikleri mesajlarda duygu, karakter veya düşünceler taşıyan küçük, renkli görüntülerdir.

Mesajlarda ve Sohbette Facebook Çıkartmalarını Kullanma

Çıkartmalar, hem normal Facebook mobil uygulaması hem de mobil Messenger’ı gibi ağın mobil uygulamalarında ve sosyal ağın masaüstü sürümünde çalışır. Çıkartmalar, durum güncellemelerinde veya yorumlarda değil, yalnızca Facebook’un sohbet ve mesajlaşma alanında mevcuttur. Facebook yorumlarında ve durum güncellemelerinde ifadeler kullanın. İfadeler, çıkartmalara benzer, ancak teknik olarak farklı görüntülerdir. Facebook suratları ve ifadeleri kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin.

İnsanlar Neden Çıkartma Gönderiyor?

İnsanlar çoğunlukla sohbette fotoğraf gönderdikleri ve ifadeleri kullandıkları aynı nedenle çıkartmalar gönderirler — imgeler, özellikle duygularımızı iletmek için güçlü bir iletişim aracıdır. Görsel uyaranlara genellikle metin ve sözlü uyaranlara verdiğimizden farklı şekilde yanıt veririz ve çıkartmaların arkasındaki fikir, duyguları görsel bir uyarıcı yoluyla iletmek veya kışkırtmaktır. Japon mesajlaşma hizmetleri, emoji görüntüleri kullanarak sohbet ederken iletişim kurmanın bir yolu olarak küçük resimler kullanarak popüler hale geldi. Çıkartmalar emojiye benzer.

Facebook’ta Nasıl Çıkartma Gönderirsiniz?

Facebook sayfanızdaki Mesajlar alanından başlayın. Tıklayın Yeni Mesaj bir mesaj penceresi açmak için bir arkadaşın adını girin. Boş mesaj kutusunun sağ üst tarafındaki küçük, gri renkli mutlu bir yüzü tıklayın. Bu listeden bir çıkartma seçin. Varsayılan olarak bir grup çıkartma veya küçük resim gösterilir, ancak daha fazlasına erişiminiz vardır. Aşağı kaydırmak ve varsayılan çıkartma grubunda bulunan tüm resimleri görmek için sağdaki kaydırıcıyı tıklayın. Çıkartmaların yukarısındaki menüde birkaç başka çıkartma grubuna erişebileceksiniz. Sol üstteki küçük menü düğmelerini kullanarak çıkartma grupları veya paketleri arasında geçiş yapın. Varsayılan olarak, herkesin ana çıkartma menüsünde birkaç çıkartma paketi vardır, ancak başkalarını da ekleyebilirsiniz. Nelerin mevcut olduğunu görmek ve daha fazlasını eklemek için Facebook çıkartma mağazasını ziyaret edin. Daha fazla ücretsiz çıkartma seçeneği görmek istiyorsanız çıkartma mağazası simgesini tıklayın.