Skip to content

Mesajlarınıza Grafik Gmail İfadeleri Ekleyin

29 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bir mesaj oluştururken, Emoji ekle biçimlendirme araç çubuğundaki simgesine dokunun. İmlecin üzerine yerleştirmek için bir emoji seçin.
 • Farklı emojilere göz atmak için kategori sekmelerini kullanın. Gmail, kullandığınız emojileri hatırlar ve hızlı erişim için ekstra bir sekmede tutar.
 • Bir mobil cihazda, simgesine dokunun. küre veya Gülen yüz emoji menüsünü ortaya çıkarmak için bir mesaj oluştururken simge.

Bu makalede, Gmail’in masaüstü ve mobil sürümleri kullanılarak Gmail iletilerine grafik ifadelerin (emojiler olarak da bilinir) nasıl ekleneceği açıklanmaktadır.

Mesajlarınıza Grafik Gmail İfadeleri Ekleyin

Gmail iletisine emoji eklemek için:

 1. Yeni bir mesaj oluşturmaya başlayın. Metin imlecini Gmail ifadesini eklemek istediğiniz yere getirin.

 2. Tıkla Emoji ekle biçimlendirme araç çubuğundaki düğmesi (gülen bir yüze sahiptir).

 3. İstediğiniz emojiyi seçin eklemek için. Varsayılan sekme arama sekmesi olabilir, bu nedenle tüm emojilerin listesini bulmak için yanındaki sekmeyi seçmeniz gerekir.

  Gmail'de Duygular

 4. Farklı Gmail emoji kategorilerine göz atmak için en üstteki sekmeleri kullanın.

  Gmail'deki emoji kategorileri

 5. Gmail, kullandığınız emojileri hatırlar ve hızlı erişim için onları fazladan bir sekmede tutar. Ayrıca, tıpkı metin gibi grafik suratları vurgulayabilir ve taşıyabilir veya kopyalayabilirsiniz.

Grafik ifadeler, karşılık gelen metin suratları ile temsil edilmez (örneğin 🙂 ) mesajınızın düz metin alternatifinde. Gmail, emojiyi yalnızca ASCII metni görüntüleyen e-posta programlarında görüntülenmeyebilecek Unicode kodlamasını kullanarak ekler.

Mobil Cihazlarda E-postalarınıza Grafik Gmail İfadeleri Ekleyin

Gmail’in mobil web sürümlerini ve iOS ve Android için Gmail uygulamalarını kullanarak emoji eklemek için iOS ve Android’de bulunan emoji klavyelerini kullanın.

 1. Cep telefonunuzda Gmail uygulamasını başlatın ve yeni bir mesaj oluşturun.

 2. öğesine dokunun. emoji Emoji klavyesini açmak için düğmeye basın.

 3. Mesajınıza eklemek istediğiniz emojilere dokunun. Her zamanki gibi gönder.

  iPhone'da Gmail'de emoji klavyesi