Skip to content

Mfc100.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Düzeltilir

27 de Mayıs de 2021

Mfc100.dll hataları, mfc100 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, mfc100.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir. Mfc100.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8 vb. Dahil olmak üzere Microsoft’un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Mfc100.dll Hataları

Mfc100.dll Hatası.

Bilgisayarınızda mfc100.dll hatalarının görünmesinin birkaç yolu vardır. İşte daha yaygın mesajlardan bazıları:

 • Mfc100.dll Bulunamadı
 • Mfc100.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH] mfc100.dll
 • Mfc100.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan bu program başlatılamıyor.
 • Mfc100.dll dosyası eksik.
 • Başlayamaz [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: mfc100.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Mfc100.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Mfc100.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Mfc100.dll dosyasını “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bunu yapmanın kötü bir fikir olmasının birçok nedeni var. Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından elde etmek en iyisidir. Hata nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 1. Microsoft Visual C ++ 2010 Service Pack 1 Yeniden Dağıtılabilir Paketi MFC Güvenlik Güncellemesini indirin ve çalıştırın. Bu, mfc100.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopya ile değiştirir / geri yükler. Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak, bu güncelleme için size Microsoft’tan birkaç indirme seçeneği sunulur: x86 (32 bit) veya x64 (64 bit). 32 bit sürüme ihtiyacınız varsa, adlı dosyayı indirin vcredist_x86.exe. 64 bitlik sürüm denir vcredist_x64.exe. Çoğu insan görmezden gelebilir vcredist_ia64.exe seçeneği (adında “ia” bulunan), çünkü yalnızca normalde yalnızca sunucu donanımında kullanılan Itanium CPU’ları ile ilgilidir. Bazı kullanıcılar, Windows’un 64 bit sürümünü çalıştırıyor olsanız bile, belirli programların 32 bit yüklemeyi gerektirdiğini bildirmiştir. Bu adımı tamamlamak sorunu çözmezse bunu aklınızda bulundurun. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncellemeyi uygulamak, neredeyse her zaman bu özel sorunun çözümüdür.

 2. Mfc100.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. “Eksik” bir mfc100.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Bu dosyayı yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusu’nu zaten boşalttıysanız, ücretsiz bir dosya kurtarma aracıyla kurtarmanız mümkün olabilir. Dosyayı bu şekilde kurtarmak, ancak dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 3. Mfc100.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc / scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın. Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlanmışsa, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı dosyayı geri yüklemelidir.

 4. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı mfc100.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Gördüğünüz hatanın dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 5. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Hatanın önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 6. Mfc100.dll hatasını üreten programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda bu hatalardan biri meydana gelirse, o programı yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

 7. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında mfc100.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa sürede belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 8. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bireysel sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarım veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 9. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri mfc100.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak mfc100.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 10. Herhangi bir hata devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendi kendinize çözmenin çok iyi sonuç verdiğini düşünmüyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? Konusuna bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.